Jak prawidłowo stosować wyroby uciskowe?

Materiał zewnętrzny

Wyroby uciskowe są nieinwazyjną metodą profilaktyki schorzeń, związanych z niewydolnością żylną, a także są pomocne w leczeniu zakrzepicy żylnej. Pończochy, czy rajstopy uciskowe nie wyeliminują całkowicie żylaków, jednakże pomagają w znacznym stopniu na łagodzenie objawów tego schorzenia. Co więcej, aby uzyskać najlepsze efekty, należy dokładnie zapoznać się, jak użytkuje się takie produkty i stosować się do pewnych zasad w ich codziennym użytkowaniu.

Wyroby uciskowe – jak odpowiednio dobrać?

Przede wszystkim dobór takich produktów, w dużej mierze zależy od stadium rozwoju choroby. Najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest klasa ucisku. Wyróżnia się 4 klasy, w zależności od przeznaczenia; inne sprawdzą się w profilaktyce, natomiast inne w leczeniu. Klasa 1 przeznaczona jest w celach profilaktycznych, dla osób zmagających się z niewielkimi żylakami. Z kolei 2 klasa to leczenie dużych żylaków i niewielkiego obrzęku. Klasa 3 przeznaczona jest do leczenia dużych żylaków i rozległego obrzęku, natomiast klasa 4 jest stosowana zgodnie z zaleceniami lekarza, jednakże jest najmniej popularna i stosuje się ją bardzo rzadko.

Pończochy uciskowe – prawidłowe stosowanie

Aby pończochy, czy rajstopy dawały najlepsze efekty, należy zwrócić uwagę na ich prawidłowe stosowanie. Takie produkty przeznaczone są w szczególności dla osób, które mają stojącą bądź siedzącą pracę oraz w celach profilaktycznych u wszystkich, którzy są narażeni na występowanie żylaków. Pończochy uciskowe polecane są także dla kobiet w ciąży, czy w długiej podróży. Warto zauważyć, że ucisk powodowany przez rajstopy, wpływa na poprawę krążenia oraz zmniejsza obrzęk. Takie działanie pozwala na pozbycie się uczucia ciężkości nóg.

Pończochy, podkolanówki, czy rajstopy – co wybrać?

Osoby zainteresowane taką formą terapii, bardzo często zadają sobie pytanie, jakie produkty sprawdzą się najlepiej. Wszystko to zależy w dużej mierze od umiejscowienia żylaków. Jeśli znajdują się one nisko, najczęstszym wyborem są podkolanówki, natomiast w przypadku występowania ich wysoko, a także, jeśli pojawia się obrzęk, zalecane są wówczas rajstopy bądź pończochy. Szeroki wybór produktów, które doskonale sprawdzą się w leczeniu i profilaktyce żylaków, znajdziesz w sklepie Relaxsan. Są to między innymi, pończochy samonośne, czy pończochy uciskowe.

Pończochy, podkolanówki i rajstopy uciskowe – zasady stosowania

Oprócz właściwie dobranych produktów uciskowych, warto stosować się także do pewnych zasad. Jedną z nich jest zakładanie tych produktów rano, zaraz po wstaniu z łóżka. Pamiętaj także, że podkolanówki nie mogą być podciągnięte za wysoko. W wielu przypadkach zalecane jest zdejmowanie wyrobów uciskowych na noc, jednakże lekarz może zalecić stosowanie ich, także w nocy.

Wyroby uciskowe to doskonały sposób na leczenie i profilaktykę schorzeń związanych z niewydolnością żylną. Można stosować je przez cały czas trwania choroby, co oznacza, że niektórzy używają ich przez całe życie. Co więcej, takie produkty należy stosować zgodnie z zaleceniami. W ten sposób dają najlepsze efekty.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments