Jak podzielić pokój dzieci z jednym oknem?

Urządzanie pokoju dla rodzeństwa zawsze jest wyzwaniem, zwłaszcza jeśli pomiędzy dziećmi jest spora różnica wieku. Zabierając się za aranżację małej sypialni dziecięcej z jednym oknem, warto pamiętać o równym dostępie do naturalnego światła podczas nauki czy zabawy. Jak w takim razie podzielić pokój z jednym oknem? Poznaj różnorodne inspiracje na pokój dziecięcy dzięki nim będzie łatwiejszy do urządzenia.

Kiedy należy podzielić pokój dziecięcy?

Urządzanie wspólnego pokoju dla rodzeństwa jest wyzwaniem. To trudne zarówno w sytuacji, gdy dzieci są w zbliżonym wieku, jak i gdy jedno jest o kilka lat starsze. W pierwszym przypadku często następują kłótnie o zabawki czy miejsce do nauki. Natomiast, jeśli chodzi o rodzeństwo różniące się wiekiem – zwykle starszy brat lub siostra potrzebuje więcej prywatności, niż jego młodsze rodzeństwo. Z tego względu warto zadbać o komfort dzieci. Pokój powinien być dla nich bezpiecznym miejscem wypoczynku i zabawy, a nie polem do kłótni. W takich sytuacjach warto zdecydować się na podział pokoju.

Kolejnym problemem jest brak większej liczby okien – możliwości aranżacyjne związane z dzieleniem pokoju są mniejsze, gdy w pomieszczeniu znajduje się tylko jedno okno. Ma to związek z faktem, że każde dziecko powinno przy biurku mieć swobodny dostęp do dziennego światła. Z tego względu podzielenie pokoju np. ścianką działową nie jest dobrym pomysłem. Przedzielenie pokoju w ten sposób, odbierze któremuś z dzieci bezpośredni dostęp do okna. Jakie są więc alternatywy? Warto poznać różne inspiracje. Pokój dziecięcy z jednym oknem można bezproblemowo podzielić na kilka podstawowych sposobów.

Sposoby na podzielenie pokoju

Pierwszym sposobem na podzielenie pokoju jest zawieszenie zasłony, która oddzieli od siebie dwie strefy dziecięce w pokoju. To rozwiązanie, które nie wpływa na konstrukcje mieszkania, jest proste i szybkie, a także zapewnia prywatność. Wystarczy zamontować zasłonę za pomocą szyn sufitowych. To rozwiązanie nie chroni przed dźwiękiem z drugiej części pokoju, ale i może doskonale wpasować się w wystrój.

Pokój dziecięcy z jednym oknem można podzielić również dzięki prostemu rozwiązaniu, jakim jest antresola. Nie jest to możliwe do zrobienia w każdym pokoju dziecięcym, ale w niektórych można ją dodać bezproblemowo. To sposób lepszy dla starszych dzieci. Na górnym poziomie pokoju można umieścić wtedy łóżko, a jeśli miejsca będzie wystarczająco – również biurko czy szafkę dla jednego z dzieci.

Kolejnym dobrym sposobem jest podzielenie pokoju na strefy za pomocą mebli. Można z łatwością przedzielić pokój dziecięcy regałami lub szafami. To rozwiązanie praktyczne – można tam trzymać przedmioty, a także zapewnić dzieciom nieco własnej przestrzeni bez odbierania dostępu do okna.

Wspomniane sposoby pokazują, jak można łatwo zorganizować nawet niewielki pokój dziecięcy. Inspiracje związane z przedzieleniem przestrzeni warto skonsultować z ekspertem, takim jak specjalista online AboutDecor. Fachowa porada umożliwi wybranie najlepszego sposobu na podzielenie pokoju dziecięcego i zapewnienie dzieciom najlepszych warunków do rozwoju i odpoczynku.

Funkcje pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy ma kilka podstawowych funkcji, o których należy pamiętać przy jego urządzaniu. Po pierwsze, jest to miejsce wypoczynku i wyciszenia przed snem, dlatego warto wydzielić osobną przestrzeń pozwalającą każdemu z dzieci swobodnie zasnąć. Ważne jest też miejsce umożliwiające swobodną zabawę. Starsze dzieci koniecznie muszą mieć wyznaczoną strefę nauki, w której mogą odrobić lekcje i zgłębiać wiedzę.

Stworzenie funkcjonalnego i estetycznego pokoju dziecięcego nie należy do najprostszych zadań, dlatego też warto skonsultować swoje pomysły z ekspertem. Konsultacja z AboutDecor to najlepszy wybór – specjaliści pomogą w doborze najlepszych rozwiązań.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments