Jak otworzyć centralny zamek bez kluczyka?

Materiał zewnętrzny

W życiu spotykają nas sytuacje zaskakujące i trudne do przewidzenia. Jedną z nich jest konieczność otwarcia zamka centralnego bez kluczyka. Jak się za to zabrać, tak by nie uszkodzić samochodu i możliwie jak najszybciej wyruszyć w drogę?

Niestety, zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie to problem, który występuje stosunkowo często i warto jest być na niego przygotowanym, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przytrafi się właśnie nam. Problemy związane z dostaniem się do środka auta mogą wynikać z niskiej temperatury występującej zimą, problemach z elektroniką czy naszej chwili nieuwagi. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna, efekt jest ten sam- czyli brak dostępu do samochodu. Problem trzeba rozwiązać jak najszybciej, ponieważ dłuższe uziemienie może generować wiele nieprzyjemności.

Samodzielne otwieranie zamka centralnego

Samodzielne dostanie się do wnętrza samochodu nie jest prostą sprawą i powinniśmy poważnie zastanowić się nad tym sposobem rozwiązania problemu, ponieważ może okazać się, że nam się to najzwyczajniej w świecie nie uda. Na pewno powinniśmy zrezygnować z wkładanie do zamka spinek czy innych tego typ rzeczy, bo gdyby otwieranie w ten sposób należałoby do prostych czynności, to jaki byłby cel posiadania kluczyka? Demontowanie szyb również nie powinno wchodzić w rachubę, ponieważ generuje zbyt wysokie i niepotrzebne koszty. Co więc zrobić, jeśli bardzo zależy nam na działaniu w pojedynkę? Najlepszym sposobem wydaje się kupno zestawu do awaryjnego otwierania samochodu. Awaryjne otwieranie drzwi polega tutaj na podważeniu drzwi, które możliwe jest dzięki napompowanej poduszce hydraulicznej i wprowadzeniu przez powstałą podczas pompowania szparę haczyka, który po wprowadzeniu do wnętrza auta, pozwoli nam na naciśnięcie klamki i otwarcie drzwi. Trzeba jednak przyznać, że sposób ten może nam zająć nam trochę czasu- szczególnie jeśli dopiero co zamawiamy potrzebny do otwierania drzwi sprzęt.

Pomoc

Warto w takich sytuacjach zastanowić się, czy nie lepiej będzie zapytać kogoś o pomoc. Być może nasz mechanik potrafi otwierać awaryjnie drzwi samochodu, albo zna kogoś, kto się tym zajmuje. Jeśli nie, możemy skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy, która w ofercie ma właśnie awaryjne otwieranie drzwi samochodu. Nie musimy wtedy o nic więcej się martwić, szczególnie, że profesjonaliści załatwiają takie sprawy sprawnie oraz szybko. Czy nie wydaje się to lepszą opcją, niż działanie w pojedynkę, które zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia samochodu i może w końcowym rozrachunku generować wyższe koszty?

3.8 5 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments