Jak działają kancelarie adwokackie?

Materiał zewnętrzny

Kancelarie adwokackie są podmiotami gospodarczymi, które tworzyć może jeden bądź więcej prawników razem angażujących się w działalność zawodową. Wśród podstawowych usług, jakie świadczą kancelarie adwokackie, wymienia się reprezentowanie klientów w sądzie w sprawach karnych, cywilnych i administracyjnych oraz udzielanie porad prawnych. Jeśli poszukujemy profesjonalnego doradztwa prawnego, warto korzystać z usług kancelarii. Doświadczeni fachowcy znający prawo od podszewki z pewnością pomogą nam znaleźć najlepsze wyjście z naszej trudnej sytuacji.

Jak może działać kancelaria adwokacka? 

Kancelarie adwokackie mogą funkcjonować na rozmaite sposoby. Przedsiębiorstwa tego typu mogą na przykład działać jako wyłączna własność, w której dany adwokat odpowiada za wszelkie zyski i straty firmy. Istnieje także inne rozwiązanie, a mianowicie spółka jawna. W takiej kancelarii wszyscy prawnicy, którzy są członkami spółki, posiadają swoje udziały w zyskach oraz zobowiązaniach firmy. 

Są również kancelarie adwokackie, które przekazują adwokatom akcje na podobnych zasadach co korporacje. Niektóre kancelarie prawnicze funkcjonują również jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W takim przypadku pełnomocnicy nie są odpowiedzialni wobec stron trzecich w sposób bezpośrednich. Właściciele kancelarii mogą być także wspólnikami – wówczas żaden z nich nie jest odpowiedzialny wobec potencjalnego wierzyciela przedsiębiorstwa. 

 

Ile kosztują porady prawne w kancelarii adwokackiej? 

Warto wiedzieć, iż dokładne wytyczne dotyczące minimalnych cen za czynności adwokackie, reguluje Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości wydane w dniu 28 września 2002 w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów niespłaconej pomocy prawnej, która została udzielona obywatelowi z urzędu. 

W większości przypadków opłaty za czynności adwokackie są dokładnie określone w umowie, która została zawarta pomiędzy prawnikiem a klientem. Podczas wyceniania kosztów usług bierze się pod uwagę poziom skomplikowania sprawy oraz nakład pracy. 

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments