Jak dobrać obrożę dla psa

Materiał zewnętrzny

Wybór odpowiedniej obroży dla Twojego nowego pupila może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o szkolenie. Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne opcje, wejście do alejki z obrożami w sklepie zoologicznym może być nawet nieco przytłaczające. Standardowa obroża z identyfikatorem jest zawsze zalecana dla Twojego pupila, ale czy jest ona wystarczająco dobra do szkolenia i spacerów? 

Rodzaje obroży dla psów

Istnieje wiele opcji wyboru obroży dla psa. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wyborze obroży zapoznać się z jej rodzajami i głównymi zastosowaniami. Dokonanie właściwego wyboru zapewni Twojemu psu niezbędne wsparcie, a także pomoże Ci w trakcie szkolenia nowego członka rodziny. Wybór obroży dla psa nie musibyć trudny. Różnorodne obroże, ale i miski dla psów znajdziesz w sklepie Accdog.

Obroża z płaską klamrą

 Obroże z płaską klamrą, czyli proste obroże zapinane na klamrę lub zatrzask, są zdecydowanie najpopularniejszym wyborem, jeśli chodzi o obroże dla psów. Są one dostępne w różnych rozmiarach i z różnych materiałów, a przy tym mogą być bardzo modne. Niektóre z nich są również wyposażone w paski odblaskowe, które mogą być przydatne podczas nocnych spacerów z psem. Obroża z płaską sprzączką jest doskonałym wyborem do przypinania psu identyfikatorów.  

Obroża typu Martingale

Obroże te są zalecane dla psów o smukłej szyi lub mniejszej głowie. Obroża Martingale zapewnia wygodę zwykłej obroży zapinanej na płaską klamrę, ale z dodatkowym zapięciem. Na końcach obroży znajduje się mały łańcuszek połączony z pierścieniami, które powodują zaciśnięcie obroży przy pociągnięciu. 

Obroża dławiąca/łańcuszek

Obroża dławiąca działa poprzez zaciskanie się wokół szyi w momencie pociągnięcia za pętlę kontrolną. Niestety, na obroży nie ma żadnych zabezpieczeń przed tym, jak mocno można ją zaciągnąć. Może to prowadzić do uszkodzenia gardła i innych obrażeń u psa. Nie są one zalecane jako bezpieczna obroża. 

Szelki

Szelki dla ciała są popularnym wyborem dla małych psów lub psów o delikatnej okolicy gardła. Uprząż cielista może sprawić, że pies będzie bardziej skłonny do ciągnięcia na smyczy, ponieważ nie będzie czuł napięcia na szyi. W takim przypadku przydają się szelki z przednim zaczepem. Ponieważ smycz jest zapinana z przodu, daje ona opiekunowi większą siłę nacisku i wymaga mniejszej siły. 

Rasa i temperament psa

Psy o mniejszych głowach i smukłych szyjach, takie jak charty, mogą korzystać ze wsparcia obroży typu martingale, natomiast dla dużego, energicznego owczarka niemieckiego lepiej sprawdzi się obroża typu head halter. Dokonując wyboru, weź pod uwagę budowę swojego psa i jego zwyczaje podczas spacerów. 

Jakiej obroży potrzebuje Twój pies?

Jakiego stopnia wyszkolenia potrzebuje Twój pies? Czy Twój pies zachowuje się dobrze na smyczy, czy też walczy i ciągnie, aby dostać się do celu? Psy, które ciągną, zazwyczaj potrzebują obroży przeznaczonej do szkolenia, takiej jak szelki lub martingale. Przed zakupem zastanów się, jakie są Twoje cele szkoleniowe i z jakimi problemami się zmagasz. Obroży treningowej i szelek nie należy nigdy pozostawiać na psie bez nadzoru lub pozostawionym samym w domu, ponieważ mogą one spowodować obrażenia. 

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments