Jak bezpiecznie zarezerwować nocleg w Zakopanem?

Materiał zewnętrzny

Wyjazdy do Zakopanego są lubiane nie tylko przez narciarzy i amatorów górskich wędrówek. W stolicy polskich Tatr świetnie czują się również turyści, którzy chcą oderwać się od miejskiego zgiełku i wypocząć w pobliżu gór i lasów. Zakopane przyciąga turystów, którzy preferują spędzanie czasu w niewielkich domkach, jak i tych, którzy chcą zrelaksować się w dużym hotelu ze SPA. Jeśli zamierza się wypocząć u podnóża Tatr, warto sprawdzić, jak bezpiecznie wybrać nocleg dla siebie. 

1. Bezpieczne noclegi w Zakopanem

2. Rezerwacja z głową!

Zakopane jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości w polskich górach. Przyjeżdżają do niej liczni turyści z całej Polski oraz z zagranicy. W okresie zimowym i letnim znalezienie wolnego miejsca noclegowego w mieście bywa trudne, dlatego niektórzy turyści decydują się na każdy dostępny pokój w wysokim sezonie. Jest to doskonała okazja dla oszustów, by pobierać od turystów zaliczki na pobyty w nieistniejących apartamentach lub willach. Dowiedz się, jak uniknąć rezerwacji noclegu w obiekcie, który nie istnieje.

Bezpieczne noclegi w Zakopanem

Oszuści uderzający w turystów w ostatnich latach skupili się na kwestiach takich jak noclegi. Zakopane w pełnym sezonie jest pełne przyjezdnych, dlatego wiele osób decyduje się na rezerwację dowolnego obiektu, jeśli te, które bardziej im odpowiadały, są już niedostępne. W takiej sytuacji oszuści często przedstawiają oferty pobytu w willach lub apartamentach, które nie działają na terenie Zakopanego. Zwykle oferta oszustów wydaje się wiarygodna – fałszywy obiekt posiada stronę internetową ze zdjęciami oraz opiniami gości. W ten sposób skłania się turystów do wpłacania zaliczek na pobyt w górach. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że zarezerwowany obiekt nie istnieje, a zaliczka przepadła. 

Korzystając z bezpiecznych serwisów rezerwacyjnych, unika się takich problemów. Rezerwacji dokonuje się wyłącznie w sprawdzonych obiektach – w wielu z nich istnieje nawet możliwość zabukowania pokoju bez zaliczki lub bezkosztowej anulacji pobytu.  

Rezerwacja z głową!

Oszustwa na nocleg w górach uniknie się, jeśli przed dokonaniem rezerwacji zadzwoni się do Urzędu Miejskiego Miasta Zakopane i sprawdzi się, czy wybrany obiekt istnieje naprawdę. Warto również sprawdzić opinie gości o pobycie w danym miejscu na niezależnych forach, w mediach społecznościowych oraz na stronach rezerwacyjnych. Brak opinii lub opinie wyłącznie pozytywne z lakonicznym uzasadnieniem powinny wzbudzić czujność. Może się okazać, że ma się do czynienia z próbą wyłudzenia gotówki. 

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments