Internet z umową na kilka miesięcy – komu i kiedy się opłaci?

Klienci zwykle podpisują z dostawcami internetu umowy na okres 2 lat. Cena miesięcznego abonamentu bywa w tym przypadku niższa w porównaniu do umów krótkoterminowych, dlatego większość osób decyduje się na taki wariant. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach bardziej opłacalne będzie zawarcie umowy na kilka miesięcy.

--- REKLAMA ---

Kiedy warto zdecydować się na internet objęty umową krótkoterminową?

Internet z umową na kilka miesięcy to rozwiązanie warte uwagi zwłaszcza w przypadku tych użytkowników, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania. Jeżeli przykładowo wynajęli mieszkanie na 9 miesięcy, wtedy nie mają pewności, czy osoba udostępniająca lokal zdecyduje się przedłużyć umowę. Podpisywanie umowy długoterminowej na udostępnianie internetu będzie w takiej sytuacji mocno ryzykowne. Jej zerwanie przed czasem mogłoby się wiązać z konieczności poniesienia wysokiej opłaty.

Z wyżej wymienionych powodów najczęściej ofertą internetu krótkoterminowego zainteresowani są studenci oraz inne osoby, których sytuacja życiowa nie jest jeszcze ustabilizowana – np. absolwenci studiów rozpoczynający swoją pierwszą pracę i wynajmujący pokój lub mieszkanie.

Elastyczność internetu z kilkumiesięczną umową

Internet w ofercie na kilka miesięcy to także rozwiązanie warte uwagi w przypadku każdego, kto ceni sobie elastyczność. Może się przecież okazać, że w trakcie trwania umowy długoterminowej u operatora pojawi się znacznie korzystniejsza oferta, np. w ramach czasowych promocji.

Elastyczność krótkoterminowych umów wiąże się również z możliwością dostosowania prędkości internetu do własnych potrzeb. Może się okazać, że klient korzystający z internetu jedynie w celu przeglądania stron www. i odbierania wiadomości mailowych po pewnym czasie będzie chciał wykorzystywać łącze do streamowania, pobierania dużych plików czy grania w gry online. W takim przypadku może już po kilku miesiącach wybrać ofertę szybszego internetu.

Oferta promocyjna internetu w Netii z umową na 9 miesięcy

Netia.pl oferuje osobom zainteresowanym szybkim internetem światłowodowym w ofercie krótkoterminowej promocję „Internet dla studenta” (więcej informacji na blogu Netii oraz na jej stronie).

Z promocji można skorzystać jedynie do końca października 2020 roku, dlatego warto się pośpieszyć. Umowa jest zawierana na 9 miesięcy w jednym z trzech wariantów prędkości internetu – 300 Mb/s, 500 Mb/s oraz 1 Gb/s. Operator kieruje ofertę nie tylko dla studentów, lecz dla każdego zainteresowanego – nie ma konieczności okazywania legitymacji studenckiej.

Oferta promocyjna internetu krótkoterminowego w Netii obowiązuje również w pakietach z takimi platformami jak TIDAL i HBO GO. Dzięki temu użytkownik uzyskuje dostęp do wielu filmów lub utworów muzycznych na różnych urządzeniach obsługujących sieć. W każdym pakiecie stacjonarnego internetu światłowodowego klient może korzystać z usługi Bezpieczny Internet, która przez 2 miesiące jest dostępna całkowicie bezpłatnie. W cenie abonamentu znajduje się również dobrej jakości router Wi-Fi.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments