Informacje - Zdrowie

Zdrowie

 • Implanty prawie jak naturalne zęby

  Implanty prawie jak naturalne zęby

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-11-16
  Przez długi czas wszelkiego rodzaju uzupełnienia protetyczne nie były tym, czego oczekiwali pacjenci. Niewygodne korony, nietrwałe protezy czy nienaturalne w odczuwaniu mosty, a w dodatku wszystko to wyglądające nienaturalnie, wobec czego strata zębów oznaczała bezpowrotny koniec pełnego komfortu. Obecnie można o tym zapomnieć, gdyż implanty stomatologiczne są praktycznie nie od odróżnienia od prawdziwych zębów.... więcej »

 • Czym tak naprawdę zajmuje się podolog?

  Czym tak naprawdę zajmuje się podolog?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-11-15
  Skórę pięt i paznokci u stóp również dotykają przeróżne schorzenia. Z całą pewnością pękające pięty czy też wrastające paznokcie nie są jedynie problemem estetycznym. Tego typu przypadłości wymagają profesjonalnego leczenia. W przeciwnym razie mogą wystąpić znacznie groźniejsze w skutkach powikłania. Oprócz bólu, pieczenia czy krwawienia może dojść nawet do wystąpienia zakażenia. W przypadku chorób stóp i paznokci jak najbardziej warto zgłosić się do gabinetu podologicznego.... więcej »

 • Jakie są objawy białaczki i jak się ją leczy?

  Jakie są objawy białaczki i jak się ją leczy?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-11-15
  Białaczka to choroba, która wywołana jest namnażaniem się patologicznie zmienionych, niedojrzałych komórek blokujących wzrost zdrowych krwinek. Jakie są objawy białaczki? Jak leczyć białaczkę?... więcej »

 • Kosmetyki na trądzik różowaty, czyli jak pielęgnować cerę z trądzikiem różowatym?

  Kosmetyki na trądzik różowaty, czyli jak pielęgnować cerę z trądzikiem różowatym?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-10-29
  Trądzik różowaty dotyka głównie osoby po 30. roku życia. Pojawia się nagle i potrafi naprawdę obniżyć komfort życia. Bardzo charakterystyczne dla trądziku różowatego są czerwone, zaognione plamy na twarzy. ... więcej »

 • Operacyjne leczenie zaćmy – na czym polega?

  Operacyjne leczenie zaćmy – na czym polega?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-10-24
  Zaćma to schorzenie, które można wyleczyć jedynie metodą operacyjną. Jej skuteczność jest niemal stuprocentowa, a powikłania dotyczą tylko bardzo skomplikowanych przypadków. Zobaczmy czym jest zaćma, na czym polega zabieg zaćmy, jak długo trwa i jak się do niego przygotować.... więcej »

 • Rekonstrukcja ACL – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

  Rekonstrukcja ACL – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-10-05
  Moda na zdrowy styl życia skłania coraz więcej osób do aktywności ruchowej. Uprawianie sportu, szczególnie w przypadku osób podejmujących się go w sposób sezonowy, a nie ciągły, budzi spore ryzyko urazów. Gdy już dojdzie do zerwania więzadła krzyżowego, trzeba poszukać profesjonalnej pomocy w odbudowie sprawności mięśni. W tym tekście zajmiemy się omówieniem tego, w jaki sposób przebiega przygotowanie do operacji rekonstrukcja ACL i rehabilitacja po niej metodą ARPwave.... więcej »

 • Jak rzucić palenie bez pomocy specjalisty?

  Jak rzucić palenie bez pomocy specjalisty?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-09-28
  Rzucenie palenia nie musi być bardzo trudne – w końcu zrobiło to już wiele osób. Co więcej, można zrobić to także bez pomocy specjalisty. Jak to możliwe?... więcej »

 • Wysokie koszty leczenia za granicą – nie wszystko pokryje EKUZ

  Wysokie koszty leczenia za granicą – nie wszystko pokryje EKUZ

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-09-25
  Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), czyli podstawowe zdrowotne ubezpieczenie turystyczne, to potwierdzenie, że posiadająca ją osoba jest ubezpieczona i ma prawo do opieki zdrowotnej również w każdym innym kraju niż ten, z którego pochodzi. Będzie ona przydatna, gdy na zagranicznej wycieczce trafimy do szpitala, ale niekoniecznie wystarczająca, jeśli chodzi o placówki prywatne – dokument nie jest tam respektowany.... więcej »

 • Jakie skutki niesie nadmiar i niedobór witaminy D?

  Jakie skutki niesie nadmiar i niedobór witaminy D?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-09-25
  Odpowiedni poziom witaminy D jest istotny dla naszego zdrowia, sprawności i samopoczucia. Zarówno jej niedobór, jak i nadmiar może być z kolei przyczyną wielu schorzeń. Poznaj rolę oraz skutki nieodpowiedniego stężenia witaminy D w organizmie.... więcej »

 • Jakie soczewki kontaktowe wybrać - twarde czy miękkie?

  Jakie soczewki kontaktowe wybrać - twarde czy miękkie?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-09-10
  Soczewki kontaktowe, również te dostępne na https://www.soczewki365.pl/148-soczewki-kontaktowe dzielą się na bardzo wiele rodzajów i podrodzajów. Początkujący użytkownicy mogą mieć nieraz problem, aby stwierdzić, jakich szkieł potrzebują, i które najlepiej spełnią ich wymagania.... więcej »


 • Strona: 1/29 | 1 2 3 4 ...29 > >>
  Polecamy produkty

  Polecamy strony: Kosą po patelni | Opycha.pl - Blog kulinarny | Spice Things Up | Mama na pełnych obrotach | ACT-Natural |