Informacje - Zdrowie

Zdrowie

 • Jakie soczewki kontaktowe wybrać - twarde czy miękkie?

  Jakie soczewki kontaktowe wybrać - twarde czy miękkie?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-09-10
  Soczewki kontaktowe, również te dostępne na https://www.soczewki365.pl/148-soczewki-kontaktowe dzielą się na bardzo wiele rodzajów i podrodzajów. Początkujący użytkownicy mogą mieć nieraz problem, aby stwierdzić, jakich szkieł potrzebują, i które najlepiej spełnią ich wymagania.... więcej »

 • Czy soczewki kontaktowe są bezpieczne dla oczu?

  Czy soczewki kontaktowe są bezpieczne dla oczu?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-08-09
  Soczewki kontaktowe to wyrób medyczny, który jest całkowicie bezpieczny dla oczu, pod warunkiem, że został dobrany przez specjalistę, kupiony od renomowanego producenta oraz odpowiednio pielęgnowany. Dobór skutecznych soczewek korekcyjnych jest możliwy tylko po wcześniejszym przeprowadzeniu dokładnego badania wzroku.... więcej »

 • Skuter elektryczny dla aktywnego seniora

  Skuter elektryczny dla aktywnego seniora

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-08-02
  Coraz większa liczba seniorów korzysta z elektrycznych skuterów inwalidzkich. Zapewniają one mobilność, która może w znacznym stopniu podnieść jakość życia. Dzięki nim, starsze osoby dłużej pozostają aktywne, co przekłada się na ich zdrowie.... więcej »

 • Nietrzymanie moczu z przepełnienia – czym cechuje się ten typ dolegliwości?

  Nietrzymanie moczu z przepełnienia – czym cechuje się ten typ dolegliwości?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-30
  Szacuje się, że co czwarty mężczyzna po 40. roku życia zmaga się z problemem nietrzymania moczu. Jeszcze częściej dolegliwość ta rozpoznawana jest u kobiet. Wbrew pozorom jest to więc częsta przypadłość. Wyróżnia się różne jej typy, m.in. nietrzymanie moczu z przepełnienia. Jakie są jej charakterystyczne objawy i w jaki sposób sobie z nimi radzić?... więcej »

 • Dlaczego warto korzystać z blendera próżniowego?

  Dlaczego warto korzystać z blendera próżniowego?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-30
  Blender próżniowy – nowomodny wynalazek, czy praktyczny gadżet przydatny w domu? Odpowiadamy na pytanie: na czym polega różnica między blenderem próżniowym a tradycyjnym i czy warto wymienić stary blender na nowoczesne urządzenie próżniowe.... więcej »

 • Usuwanie ósemek - Kiedy jest konieczne

  Usuwanie ósemek - Kiedy jest konieczne

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-25
  Ósemki, nazywane często “zębami mądrości”, są dla swych posiadaczy częstym powodem do zmartwienia. Zwykle ich utrzymanie w czystości jest dość trudne, a nie grają kluczowej roli z punktu widzenia komfortu spożywania pokarmów. Kiedy więc wskazana jest ekstrakcja ósemki? Czy zabieg jest bolesny? Jak przebiega i ile kosztuje? Rozwiejmy wszelkie wątpliwości dotyczące tych kłopotliwych zębów.... więcej »

 • Czym jest endoproteza stawu kolanowego i jakie są jej zalety?

  Czym jest endoproteza stawu kolanowego i jakie są jej zalety?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-24
  Endoproteza stawu kolanowego to specjalny implant, który wszczepiony jest w miejsce chorego stawu. W dzisiejszych czasach endoprotezę stosuje się najczęściej w zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej, aby jak najbardziej zmniejszyć dolegliwości bólowe i stopniowo przywracać sprawność chorego kolana.... więcej »

 • Witaminy liposomalne - co decyduje o ich skuteczności

  Witaminy liposomalne - co decyduje o ich skuteczności

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-12
  Polecana w masowych mediach witamina liposomalna przykuła naszą uwagę. Co kryje się pod tą mądrze brzmiącą nazwą? O witalnych właściwościach witaminy C nie trzeba nikomu opowiadać – jest niezwykle ważna w wielu aspektach zdrowia, zwłaszcza, że człowiek jako jeden z niewielu ssaków nie potrafi syntetyzować jej samodzielnie. Zasięgnęliśmy języka ekspertów z dziedziny farmacji, poszukując odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto zainwestować w witaminę liposomalną, kosztem klasycznej wersji kwasu askorbinowego?... więcej »

 • Soczewki kontaktowe - idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia

  Soczewki kontaktowe - idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-10
  Osoby aktywne fizycznie, u których wykryto wadę wzroku, nie wyobrażają sobie uprawiania sportu w okularach — na szczęście, zamiast rezygnować z intensywnego życia i sportów ekstremalnych warto wymienić tradycyjne okulary na soczewki. Jakie będą najlepsze w przypadku osób uprawiających różnego rodzaju sport? Sprawdź!... więcej »

 • Nietrzymanie moczu - leczenie farmakologiczne, fizjoterapeutyczne, chirurgiczne

  Nietrzymanie moczu - leczenie farmakologiczne, fizjoterapeutyczne, chirurgiczne

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-04
  Nietrzymanie moczu można leczyć za pomocą fizjoterapii, np. stosując ćwiczenia mięśni Kegla, elektrostymulację czy trening pęcherza moczowego. W terapii kłopotliwej przypadłości stosuje się również specjalne leki eliminujące uczucie parcia na pęcherz, a w ostateczności zabieg chirurgiczny.... więcej »


 • Strona: 1/28 | 1 2 3 4 ...28 > >>
  Polecamy produkty

  Polecamy strony: Myśli Potarganej | Opycha.pl - Blog kulinarny | Kosą po patelni | Psychostrefa | Biolumed |