Informacje - Zdrowie

Zdrowie

 • Witaminy liposomalne - co decyduje o ich skuteczności

  Witaminy liposomalne - co decyduje o ich skuteczności

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-12
  Polecana w masowych mediach witamina liposomalna przykuła naszą uwagę. Co kryje się pod tą mądrze brzmiącą nazwą? O witalnych właściwościach witaminy C nie trzeba nikomu opowiadać – jest niezwykle ważna w wielu aspektach zdrowia, zwłaszcza, że człowiek jako jeden z niewielu ssaków nie potrafi syntetyzować jej samodzielnie. Zasięgnęliśmy języka ekspertów z dziedziny farmacji, poszukując odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto zainwestować w witaminę liposomalną, kosztem klasycznej wersji kwasu askorbinowego?... więcej »

 • Soczewki kontaktowe - idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia

  Soczewki kontaktowe - idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-10
  Osoby aktywne fizycznie, u których wykryto wadę wzroku, nie wyobrażają sobie uprawiania sportu w okularach — na szczęście, zamiast rezygnować z intensywnego życia i sportów ekstremalnych warto wymienić tradycyjne okulary na soczewki. Jakie będą najlepsze w przypadku osób uprawiających różnego rodzaju sport? Sprawdź!... więcej »

 • Nietrzymanie moczu - leczenie farmakologiczne, fizjoterapeutyczne, chirurgiczne

  Nietrzymanie moczu - leczenie farmakologiczne, fizjoterapeutyczne, chirurgiczne

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-04
  Nietrzymanie moczu można leczyć za pomocą fizjoterapii, np. stosując ćwiczenia mięśni Kegla, elektrostymulację czy trening pęcherza moczowego. W terapii kłopotliwej przypadłości stosuje się również specjalne leki eliminujące uczucie parcia na pęcherz, a w ostateczności zabieg chirurgiczny.... więcej »

 • Czy nadmiar witamin może być szkodliwy?

  Czy nadmiar witamin może być szkodliwy?

  Autor: -     Data: 2018-06-26
  Podstawowym źródłem witamin zarówno u dzieci, jak i u dorosłych powinno być pożywienie. Zróżnicowana dieta, bogata w owoce, warzywa, mięso, ryby i nabiał, powinna zaspokoić zapotrzebowanie żywieniowe na wszelkie składniki. Polacy jednak lubią suplementy diety, a ich niekontrolowane przyjmowanie może skutkować hiperwitaminozą, czyli zbyt dużym stężeniem witamin w surowicy krwi. Które z witamin można bezpiecznie suplementować, a nadmiernie spożywanie których z nich może spowodować objawy przedawkowania?... więcej »

 • Jakie korzyści dla zdrowia mają rajstopy przeciwżylakowe?

  Jakie korzyści dla zdrowia mają rajstopy przeciwżylakowe?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-06-26
  Rajstopy uciskowe są produktem, który na zachodzie jest popularnym sposobem na radzenie sobie z żylakiem. Wielu specjalistów twierdzi, że kompresoterapia daje lepsze rezultaty niż nawet farmaceutyki. Dlaczego warto nosić rajstopy przeciwżylakowe?... więcej »

 • Z jakimi objawami udać się do alergologa?

  Z jakimi objawami udać się do alergologa?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-06-22
  Alergie dotykają w dzisiejszych czasach coraz więcej osób. Przyczynia się do tego najprawdopodobniej współczesny tryb życia oraz zanieczyszczenie środowiska. Jakie objawy mogą świadczyć o tym, że zmagamy się z alergią? Jak przebiega wizyta w poradni alergologicznej? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.... więcej »

 • Poznaj korzyści z suplementacji kwasów omega 3

  Poznaj korzyści z suplementacji kwasów omega 3

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-06-15
  Kwasy tłuszczowe omega 3 to niezbędne składniki diety, które umożliwiają utrzymanie doskonałego stanu zdrowia i profilaktykę chorób cywilizacyjnych. O roli kwasów omega 3 w organizmie wiemy naprawdę dużo – są one niezbędne już na etapie życia płodowego i powinny być dostarczane w odpowiednich ilościach aż do wieku podeszłego. Nie mamy zdolności do syntezy kwasów omega 3 - musimy dostarczyć je wraz z dietą. Nie każdemu się to jednak udaje, gdyż problem jest nieco bardziej złożony i obejmuje nie tylko dostarczenie odpowiednich ilości omega 3, ale także zachowania proporcji między omega 3 i omega 6. Czy zatem nasza dieta umożliwia dostarczenie właściwych ilości omega 3? I kto potrzebuje suplementacji kwasami omega 3?... więcej »

 • Bezdech w czasie snu? Sprawdź jak sobie z tym poradzić!

  Bezdech w czasie snu? Sprawdź jak sobie z tym poradzić!

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-06-07
  Bezdech senny to poważne zaburzenie, które bardzo często jest lekceważone przez osoby nim dotknięte. Dowiedz się czy jesteś nim zagrożony oraz w jaki sposób sobie z nim poradzić?... więcej »

 • Leczenie na Słowacji okiem tłumacza.

  Leczenie na Słowacji okiem tłumacza.

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-06-06
  Słowacja, jako jeden z wielu krajów byłego bloku wschodniego, wciąż musi uporać się z opieką medyczną. Na Słowacji mieszka niewiele ponad 5 milionów ludzi, stąd wydawać by się mogło, że państwowe leczenie powinno by dużo łatwiejsze do uregulowania, jednak system komunistyczny odcisnął się tu głębokim piętnem. Co ważne, na całym świecie koszty leczenia rosną, ponieważ poza wszystkim, jest to także doskonale zarabiający biznes.... więcej »

 • Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?

  Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-05-23
  Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie.... więcej »


 • Strona: 1/27 | 1 2 3 4 ...27 > >>
  Polecamy produkty

  Polecamy strony: Medycyna estetyczna | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Spice Things Up | Okiem Blondynki | Hapi Hapi |