Informacje - Zdrowie

Zdrowie


Zdrowa dieta, czyli jaka? Poradnik

Zdrowa dieta, czyli jaka? Poradnik

Wielu z nas zastanawia się, co to właściwie znaczy „odżywiać się zdrowo”. Teoretycznie wiemy już wszystko – musimy pić dużo wody, jeść warzywa, pieczywo pełnoziarniste, unikać słodyczy. Dlaczego więc wciąż popełniamy błędy? Czy winny jest brak czasu, czy może kolejny raz zrzucamy winę na brak pieniędzy? Gdzie leży nasz problem i co zrobić, by faktycznie zacząć odżywiać się tak, jak powinniśmy? Podpowiadamy.

Bromelina – czym jest i na co wpływa?

Bromelina – czym jest i na co wpływa?

Bromelina, czy też inaczej bromelaina, to niesamowicie przydatny enzym pochodzenia roślinnego, który przy regularnym dostarczaniu organizmowi może przynieść spektakularne rezultaty. Co ciekawe, tytułowy ekstrakt czerpany jest z łodyżek popularnych owoców tropikalnych, tj. ananasów.

Czy wiesz czym jest telemedycyna?

Czy wiesz czym jest telemedycyna?

Jeszcze w 2019 r. wydawało się, że usługi medyczne online to oferta przyszłości. Pacjenci dość sceptycznie podchodzili do wizyt lekarskich na odległość, z trudem wyobrażali to sobie również lekarze. Jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że medycyna online z dnia na dzień stała się rzeczywistością. Chcąc nie chcąc, zarówno chorzy, jak i medycy, musieli się do niej przekonać.

Psycholog online - nowoczesny model współpracy

Psycholog online - nowoczesny model współpracy

Wszyscy słyszymy: biznes przenosi się do internetu, relacje osobiste przenoszą się do internetu, literatura też, tak samo jak bankowość, rozrywka i wiedza. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że już teraz istnieje spora grupa psychologów, specjalizująca się w konsultacjach psychologicznych online.

Jak szybko pozbyć się chrypki?

Jak szybko pozbyć się chrypki?

Chrypka to dość powszechna dolegliwość. Może pojawić się na skutek nadmiernej eksploatacji gardła lub być objawem towarzyszącym przeziębieniu. Szczególnie narażone na chrypkę są osoby pracujące głosem, np. aktorzy lub nauczyciele. Czy można szybko, prosto, ale jednocześnie skutecznie się jej pozbyć? Poznaj nasze niezawodne sposoby na chrypkę i przekonaj się sam!

Stan zapalny jamy ustnej – jak sobie z nim radzić?

Stan zapalny jamy ustnej – jak sobie z nim radzić?

Stan zapalny jamy ustnej to, niezależnie od przyczyny, postaci i stopnia nasilenia, bardzo nieprzyjemna przypadłość. Ból który mu towarzyszy jest uciążliwy, a dyskomfort potrafi być tak duży, że uniemożliwia przyjmowanie pokarmów, a nawet płynów. Dowiedz się, jakie mogą być przyczyny stanu zapalnego jamy ustnej, jego przebieg, a przede wszystkim – jak sobie z nim skutecznie radzić.

Dzika róża – wpływ na zdrowie

Dzika róża – wpływ na zdrowie

Obfitująca w substancje aktywne i pełna właściwości leczniczych dzika róża jest uwielbiana przez producentów naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, ale nie tylko. Dzięki ogromnej ilości znajdującej się w niej witaminy C, znane marki suplementów diety proponowanych m.in. przez serwisy typu witaminyswanson.pl, przygotowują rozliczne specyfiki na bazie mieszanki rutyny oraz omawianej dzikiej róży. Co potrafi ona zdziałać przy regularnym zażywaniu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Implanty Wrocław - wysoka jakość pełnego uśmiechu

Implanty Wrocław - wysoka jakość pełnego uśmiechu

Systematyczna pielęgnacja i szczotkowanie zębów to podstawa zdrowego oraz ładnego uśmiechu. Nad pewnymi infekcjami czy uszkodzeniami nie możemy w pełni zapanować. Niektóre z nich mogą mieć związek z genetyką lub przypadkowym zdarzeniem. Brak zęba często powoduje, że uśmiech nie wygląda estetycznie. Widoczne przerwy mogą zastąpić implanty. We Wrocławiu implantologią zajmują się specjaliści z smile.expert.

Leczenie uzależnień – kiedy się na nie zdecydować?

Leczenie uzależnień – kiedy się na nie zdecydować?

Leczenie uzależnień odbywa się współcześnie w warunkach bardzo komfortowych. Osobie poddanej terapii zapewnia się fachową opiekę medyczną i psychologiczną. Co ważne, w terapiach stacjonarnych zapewnione są: spokój, anonimowość i kojąca przyroda.

Ryby morskie w diecie – jak wykorzystać je w codziennym menu?

Ryby morskie w diecie – jak wykorzystać je w codziennym menu?

Ryby morskie są bardzo wartościowym składnikiem diety, gdyż zawierają cenne kwasy tłuszczowe omega-3, wiele składników mineralnych oraz mikroelementów. Warto włączyć je do codziennego menu. Jak to zrobić i w jakich ilościach?Strona: 1/39 | 1 2 3 4 ...39 > >>
Polecamy produkty