Informacje - Zdrowie

Zdrowie


Detoks alkoholowy - trzeźwość na następne lata

Detoks alkoholowy - trzeźwość na następne lata

Moment, w którym sporadyczne picie przeistacza się w konieczność, jest niełatwe do zauważenia. Wielu Polaków spożywa alkohol, zatem trudno byłoby podejrzewać większość społeczeństwa o alkoholizm. Nie każdy przypadek wymaga leczenia, lecz stwierdzenie, kiedy się na nie zdecydować jest utrudnione.

Upiększanie przez zabiegi iniekcyjne.

Upiększanie przez zabiegi iniekcyjne.

Wiele zabiegów wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej wykorzystuje proces nakłuwania skóry. Niekiedy już samo nakłuwanie skóry na określoną głębokość przynosi pożądany efekt odmładzający, jednak często nakłuwanie skóry łączone jest z wprowadzaniem w głąb skóry związków odżywczych. Tego typu zabiegi znajdują bardzo różnorodne zastosowanie i mogą być wykonywane zarówno u osób młodych, jak i tych w podeszłym wieku. Jakie są najpopularniejsze zabiegi wykorzystujące nakłuwanie skóry?

Detoks alkoholowy na tropie trzeźwości

Detoks alkoholowy na tropie trzeźwości

Dane pochodzące z licznych badań na temat alkoholizmu, potwierdzają, że w Polsce pije się coraz większą ilość alkoholu. Przekroczenie granicy 12 litrów czystego alkoholu wypijanego przez jednego mieszkańca danego państwa w ciągu roku oznacza rozpoczęcie się procesu degradacji społecznej. Obecnie w Polsce liczba ta znacznie przekracza 11 litrów. Trzeźwość może nie być łatwa do osiągnięcia samodzielnie, za to detoks alkoholowy zdecydowanie ułatwia zadanie.

Jak odnaleźć się na rynku tabletek na odchudzanie?

Jak odnaleźć się na rynku tabletek na odchudzanie?

Każda młoda kobieta w pewnym momencie swojego życia myśli o odchudzaniu. Planuje w swojej głowie idealny plan, który pozwoli jej na pozbycie się znienawidzonej oponki na brzuchu lub tłuszczu na ramionach, który powoduje ogromne kompleksy. Niektóre z nas poświęcają na to mniej czasu, a inne więcej - ale wszystkie o tym myślimy. A dlaczego? Bo chcemy czuć się piękne, a to w naszych głowach jest jednoznaczne ze szczupłą sylwetką.

Czy esperal i inne leki mają sens w leczeniu choroby alkoholowej?

Czy esperal i inne leki mają sens w leczeniu choroby alkoholowej?

W Polsce nadużywanie alkoholu stanowi niezmiernie istotny problem, szacuje się że w naszym kraju kliniczne kryteria rozpoznania uzależnienia od alkoholu spełnia nieco ponad 3% dorosłych, co stanowi około 850 tys. osób , ale znacznie więcej osób pije alkohol ryzykownie i szkodliwie nie spełniając klasycznych kryteriów uzależnienia. Ponad 14% Polaków w wieku 18–64 lat (ponad 3, 5 mln osób) pije alkohol za często, w za dużych ilościach, w nieodpowiednich sytuacjach i doświadcza z tego powodu problemów.

Jak można pomóc dziecku z zespołem Aspergera?

Jak można pomóc dziecku z zespołem Aspergera?

Zespół Aspergera to jedno z wielu schorzeń, jakie współczesna medycyna wyróżnia w tzw. spektrum autyzmu. Zalicza się je do zaburzeń ogólnorozwojowych. Jest to delikatna odmiana tego poważnego schorzenia. Problemy osób chorujących na różne odmiany autyzmu wynikają z nieprawidłowego funkcjonowania mózgu. Nie poznano do tej pory dokładnie przyczyn, które wywołują zespół Aspergera. Aktualnie panuje hipoteza, że decydującą rolę odgrywają czynniki genetyczne.

Jak leczyć swędzenie pochwy? Jakie są przyczyny nieprzyjemnego objawu?

Jak leczyć swędzenie pochwy? Jakie są przyczyny nieprzyjemnego objawu?

Swędzenie miejsc intymnych to uciążliwy problem, który dotyka wiele kobiet - to jeden z najczęstszych objawów, z jakimi pacjentki zgłaszają się do lekarzy ginekologów. Zgadza się, ewentualny wstyd nie powinien nikogo zatrzymać przed specjalistyczną konsultacją! Świąd pochwy może być symptomem poważnej infekcji, którą należy poddać farmakoterapii. Jakie zatem konkretnie mogą być przyczyny swędzenia narządów rodnych i jak można sobie z nimi radzić?

4 zasady zdrowego stylu życia

4 zasady zdrowego stylu życia

Chcesz być zdrowy, silny, młody i piękny? Jakość twojego życia w znacznej mierze zależy od ciebie. Dlatego już dziś wprowadź do swej codzienności zmiany, które pomogą ci żyć zdrowiej i lepiej. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj 4 najważniejsze zasady zdrowego stylu życiu.

Grzybica stóp i paznokci, jak radzi sobie z nimi Gabinet podologiczny w Warszawie

Grzybica stóp i paznokci, jak radzi sobie z nimi Gabinet podologiczny w Warszawie

Grzybica stóp to bardzo uciążliwa i ciężka w leczeniu choroba. Powoduje ją miejscowe lub ogólne zakażenie grzybami chorobotwórczymi, może dotyczyć to paznokci, przestrzeni międzypalcowej lub całych stóp. Domowe sposoby i terapie, często nie przynoszą pożądanych efektów, dlatego warto odwiedzić Gabinet podologiczny w Poznaniu, aby skonsultować problem ze specjalistą.

Czym kierować się przy wyborze implantów?

Czym kierować się przy wyborze implantów?

Jeśli brakuje ci jednego lub kilku zębów, powinieneś możliwie szybko zareagować decydując się na wybrane rozwiązanie protetyczne, gdyż w przeciwnym razie kondycja twojej jamy ustnej może znacznie ucierpieć. Problemy z jedzeniem, wymową, utrata kości szczęki - to tylko jedne z wielu konsekwencji nieleczenia utraconego zęba! W zależności od przypadku możesz zdecydować się na przykład na mosty protetyczne lub protezy. Rozwiązania te są bardzo skuteczne, jednak nie tak komfortowe, jak implant stomatologiczny.Strona: 1/37 | 1 2 3 4 ...37 > >>
Polecamy produkty