Informacje - Turystyka i podróże

Turystyka i podróże


4 najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

4 najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

Hiszpania jest jednym z tych krajów, które działają na turystów jak magnes, nie bez powodu zresztą. Ma do zaoferowania doskonałe warunki atmosferyczne sprzyjające plażowaniu i uprawianiu sportów wodnych niemal cały rok, a przy tym oferuje moc atrakcji i dość dobrze rozwiniętą infrastrukturę hotelową. Tak czy inaczej, to ze względu na otoczone lazurową wodą i niesamowitą fauną i florą piaszczyste plaże to właśnie Hiszpanię obieramy na cel swoich wakacyjnych wojaży.

Wyjazd za granicę, a wynajem samochodu?

Wyjazd za granicę, a wynajem samochodu?

Wynajem samochodu? Zdaje się, że to bardzo proste! Wystarczy posiadać aktualny dowód osobisty, aktualne prawo jazdy kat. B i odrobinę gotówki. Pytanie jednak czy to faktycznie tak proste jak mogłoby się wydawać? Otóż nie. Istnieją pewne szczegóły na które koniecznie musisz zwrócić uwagę! O wszystkich niezbędnych rzeczach w tym temacie dowiesz się czytając ten artykuł do końca.

Czas na relaks - wycieczka kamperem!

Czas na relaks - wycieczka kamperem!

Z ogólnodostępnych statystyk wynika, że z roku na rok w Polsce znacznie rośnie zainteresowanie samochodami kempingowymi. Nie jest to dziwne, ponieważ karawaning to świetny, specyficzny sposób na zwiedzanie świata. Oprócz wygody, która jest zapewniona przez “dom na czterech kółkach” do plusów można również dodać poprawienie relacji z rodziną - nic tak nie zbliża jak wspólna, rodzinna podróż kamperem!

Botswana wycieczki – Wielka Piątka Afryki w Twoim obiektywie

Botswana wycieczki – Wielka Piątka Afryki w Twoim obiektywie

Botswana to położony na południu Afryki kraj śródlądowy, który już w roku 1966 ogłosił niepodległość od Wielkiej Brytanii. Dziś dumnie reklamuje się jako najmniej skorumpowane państwo kontynentu, co zresztą potwierdzają niezależne rankingi. Gospodarka Botswany jest jedną z najstabilniejszych w tej części świata, a jej główne gałęzie to wydobycie diamentów oraz turystyka. Kraj ten rocznie przyjmuje ponad półtora miliona turystów, których zachwyca bogatą historią i kulturą, a przede wszystkim niesamowitymi krajobrazami, z unikalną fauną i florą.

Wizy do Rosji - kompendium wiedzy

Wizy do Rosji - kompendium wiedzy

Polacy oraz obywatele innych państw Unii Europejskiej są zobowiązani do uzyskania wizy przed wjazdem na terytorium Federacji Rosyjskiej. Przepisy dotyczą nawet Obwodu Kaliningradzkiego, do którego często podróżują mieszkańcy Pomorza i Podlasia.

Wysokie koszty leczenia za granicą – nie wszystko pokryje EKUZ

Wysokie koszty leczenia za granicą – nie wszystko pokryje EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), czyli podstawowe zdrowotne ubezpieczenie turystyczne, to potwierdzenie, że posiadająca ją osoba jest ubezpieczona i ma prawo do opieki zdrowotnej również w każdym innym kraju niż ten, z którego pochodzi. Będzie ona przydatna, gdy na zagranicznej wycieczce trafimy do szpitala, ale niekoniecznie wystarczająca, jeśli chodzi o placówki prywatne – dokument nie jest tam respektowany.

Odpowiedzialność hotelu za samochody gości

Odpowiedzialność hotelu za samochody gości

Goście hotelowi często przybywają na miejsce własnymi samochodami, dlatego pozostawiają pojazdy na parkingu należącym do obiektu. Czy hotel ponosi odpowiedzialność za zniszczenie samochodu należącego do gościa?

Innowacyjne aplikacje które umilą Twój pobyt w hotelu - niesamowite apki hotelowe

Innowacyjne aplikacje które umilą Twój pobyt w hotelu - niesamowite apki hotelowe

Rynek hotelarski rokrocznie coraz intensywniej inwestuje w nowoczesne technologie. Zarówno największe sieci hotelarskie, jak i luksusowe resorty oraz kurorty coraz dynamiczniej wdrażają systemy i technologie pozwalające na kompleksową obsługę hotelu, planowanie strategii marketingowych, optymalizowanie procesów, czy redukowanie ponoszonych kosztów.

Najlepsze oferty Last Minute 2018

Najlepsze oferty Last Minute 2018

Sezon wakacyjny 2018 trwa w najlepsze. Przełom lipca i sierpnia tradycyjnie jest okresem, w którym wiele biur podróży i touroperatorów oferuje swoim klientom atrakcyjne oferty wyjazdów zagranicznych last minute. Dowiedz się, gdzie możesz w tym roku wyjechać na ostatnią chwilę i jak przedstawiają się ceny wyjazdów last minute do najpopularniejszych destynacji turystycznych.

Plecaki turystyczne

Plecaki turystyczne

Dla prawdziwego turysty nie ma pory roku która byłaby przeszkodą w zorganizowaniu wyprawy. Ułożenie planu wyprawy i skompletowanie odpowiedniego ekwipunku - w zależności od rozmiarów wyprawy zajmuje jakiś czas. Posiadany sprzęt i wyposażenie plecaka powinien być jak najlepszej jakości, ponieważ na trasie trzeba być przygotowanym na niespodziewane sytuacje, a najważniejszym sprzętem, skrywającym w swoim wnętrzu cały ekwipunek jest plecak.Strona: 1/4 | 1 2 3 4 > >>
Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | Mama na pełnych obrotach | Psychostrefa | Biolumed | Kosą po patelni |