Informacje - Turystyka i podróże

Turystyka i podróże


Na rower, trekking, do biegania i wspinaczki - dobierz najlepszy plecak turystyczny

Na rower, trekking, do biegania i wspinaczki - dobierz najlepszy plecak turystyczny

Czym różni się plecak trekkingowy od wspinaczkowego? Na co zwrócić uwagę, jeśli szukasz najbardziej funkcjonalnego plecaka na rower lub do biegania? Jak dobrać pojemność plecaka do rodzaju wyprawy? Tego dowiesz się z artykułu.

Wypoczynek pod Krakowem

Wypoczynek pod Krakowem

Dla sporej liczby osób jesień stanowi zamknięcie sezonu wyjazdowego. W żadnym wypadku nie powinno tak być, tym bardziej, że ta pora roku w Polsce może nas zaskoczyć piękną i bardzo klimatyczną aurą. Jeśli nie dłuższy urlop, to przynajmniej krótki, weekendowy wypad do jakiegoś interesującego miejsca na pewno pozwoli się nam zrelaksować, oderwać od przyziemnej rzeczywistości oraz po prostu odpocząć.

Na co zwrócić uwagę, kupując kufer motocyklowy?

Na co zwrócić uwagę, kupując kufer motocyklowy?

Osoby lubiące wycieczki motocyklem z całą pewnością mają spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór sakw, toreb, bagażników czy też kufrów. Dzięki tego typu dodatkom możliwe jest zabranie ze sobą w podróż jeszcze większej ilości niezbędnych rzeczy. Coraz popularniejsze wśród motocyklistów są kufry, które są niezwykle funkcjonalne i dostępne w przeróżnych wariantach. Dlaczego warto się na nie zdecydować i czym kierować się przy wyborze?

Nowy Rok za granicą? Pamiętaj o bezpieczeństwie na drodze!

Nowy Rok za granicą? Pamiętaj o bezpieczeństwie na drodze!

Wybierasz się na zabawę noworoczną za granicę? A może planujesz wyjazd do innego kraju na karnawał? Aby świetnie się bawić i pozostać w beztroskim nastroju jak najdłużej, zadbaj o bezpieczeństwo na drodze – zarówno podczas wyjazdu, jak i powrotu. Przekonaj się, co musisz mieć w samochodzie oraz o jakie sprawy zadbać jeszcze będąc w kraju. Przeczytaj nasze porady!

4 najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

4 najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

Hiszpania jest jednym z tych krajów, które działają na turystów jak magnes, nie bez powodu zresztą. Ma do zaoferowania doskonałe warunki atmosferyczne sprzyjające plażowaniu i uprawianiu sportów wodnych niemal cały rok, a przy tym oferuje moc atrakcji i dość dobrze rozwiniętą infrastrukturę hotelową. Tak czy inaczej, to ze względu na otoczone lazurową wodą i niesamowitą fauną i florą piaszczyste plaże to właśnie Hiszpanię obieramy na cel swoich wakacyjnych wojaży.

Wyjazd za granicę, a wynajem samochodu?

Wyjazd za granicę, a wynajem samochodu?

Wynajem samochodu? Zdaje się, że to bardzo proste! Wystarczy posiadać aktualny dowód osobisty, aktualne prawo jazdy kat. B i odrobinę gotówki. Pytanie jednak czy to faktycznie tak proste jak mogłoby się wydawać? Otóż nie. Istnieją pewne szczegóły na które koniecznie musisz zwrócić uwagę! O wszystkich niezbędnych rzeczach w tym temacie dowiesz się czytając ten artykuł do końca.

Czas na relaks - wycieczka kamperem!

Czas na relaks - wycieczka kamperem!

Z ogólnodostępnych statystyk wynika, że z roku na rok w Polsce znacznie rośnie zainteresowanie samochodami kempingowymi. Nie jest to dziwne, ponieważ karawaning to świetny, specyficzny sposób na zwiedzanie świata. Oprócz wygody, która jest zapewniona przez “dom na czterech kółkach” do plusów można również dodać poprawienie relacji z rodziną - nic tak nie zbliża jak wspólna, rodzinna podróż kamperem!

Botswana wycieczki – Wielka Piątka Afryki w Twoim obiektywie

Botswana wycieczki – Wielka Piątka Afryki w Twoim obiektywie

Botswana to położony na południu Afryki kraj śródlądowy, który już w roku 1966 ogłosił niepodległość od Wielkiej Brytanii. Dziś dumnie reklamuje się jako najmniej skorumpowane państwo kontynentu, co zresztą potwierdzają niezależne rankingi. Gospodarka Botswany jest jedną z najstabilniejszych w tej części świata, a jej główne gałęzie to wydobycie diamentów oraz turystyka. Kraj ten rocznie przyjmuje ponad półtora miliona turystów, których zachwyca bogatą historią i kulturą, a przede wszystkim niesamowitymi krajobrazami, z unikalną fauną i florą.

Wizy do Rosji - kompendium wiedzy

Wizy do Rosji - kompendium wiedzy

Polacy oraz obywatele innych państw Unii Europejskiej są zobowiązani do uzyskania wizy przed wjazdem na terytorium Federacji Rosyjskiej. Przepisy dotyczą nawet Obwodu Kaliningradzkiego, do którego często podróżują mieszkańcy Pomorza i Podlasia.

Wysokie koszty leczenia za granicą – nie wszystko pokryje EKUZ

Wysokie koszty leczenia za granicą – nie wszystko pokryje EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), czyli podstawowe zdrowotne ubezpieczenie turystyczne, to potwierdzenie, że posiadająca ją osoba jest ubezpieczona i ma prawo do opieki zdrowotnej również w każdym innym kraju niż ten, z którego pochodzi. Będzie ona przydatna, gdy na zagranicznej wycieczce trafimy do szpitala, ale niekoniecznie wystarczająca, jeśli chodzi o placówki prywatne – dokument nie jest tam respektowany.Strona: 1/4 | 1 2 3 4 > >>
Polecamy produkty

Polecamy strony: Kosą po patelni | Psychostrefa | Okiem Blondynki | Old Timers Garage | ACT-Natural |