Informacje - Turystyka i podróże

Turystyka i podróże

 • Wysokie koszty leczenia za granicą – nie wszystko pokryje EKUZ

  Wysokie koszty leczenia za granicą – nie wszystko pokryje EKUZ

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-09-25
  Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), czyli podstawowe zdrowotne ubezpieczenie turystyczne, to potwierdzenie, że posiadająca ją osoba jest ubezpieczona i ma prawo do opieki zdrowotnej również w każdym innym kraju niż ten, z którego pochodzi. Będzie ona przydatna, gdy na zagranicznej wycieczce trafimy do szpitala, ale niekoniecznie wystarczająca, jeśli chodzi o placówki prywatne – dokument nie jest tam respektowany.... więcej »

 • Odpowiedzialność hotelu za samochody gości

  Odpowiedzialność hotelu za samochody gości

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-09-20
  Goście hotelowi często przybywają na miejsce własnymi samochodami, dlatego pozostawiają pojazdy na parkingu należącym do obiektu. Czy hotel ponosi odpowiedzialność za zniszczenie samochodu należącego do gościa?... więcej »

 • Innowacyjne aplikacje które umilą Twój pobyt w hotelu - niesamowite apki hotelowe

  Innowacyjne aplikacje które umilą Twój pobyt w hotelu - niesamowite apki hotelowe

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-09-06
  Rynek hotelarski rokrocznie coraz intensywniej inwestuje w nowoczesne technologie. Zarówno największe sieci hotelarskie, jak i luksusowe resorty oraz kurorty coraz dynamiczniej wdrażają systemy i technologie pozwalające na kompleksową obsługę hotelu, planowanie strategii marketingowych, optymalizowanie procesów, czy redukowanie ponoszonych kosztów.... więcej »

 • Najlepsze oferty Last Minute 2018

  Najlepsze oferty Last Minute 2018

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-08-21
  Sezon wakacyjny 2018 trwa w najlepsze. Przełom lipca i sierpnia tradycyjnie jest okresem, w którym wiele biur podróży i touroperatorów oferuje swoim klientom atrakcyjne oferty wyjazdów zagranicznych last minute. Dowiedz się, gdzie możesz w tym roku wyjechać na ostatnią chwilę i jak przedstawiają się ceny wyjazdów last minute do najpopularniejszych destynacji turystycznych.... więcej »

 • Plecaki turystyczne

  Plecaki turystyczne

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-08-16
  Dla prawdziwego turysty nie ma pory roku która byłaby przeszkodą w zorganizowaniu wyprawy. Ułożenie planu wyprawy i skompletowanie odpowiedniego ekwipunku - w zależności od rozmiarów wyprawy zajmuje jakiś czas. Posiadany sprzęt i wyposażenie plecaka powinien być jak najlepszej jakości, ponieważ na trasie trzeba być przygotowanym na niespodziewane sytuacje, a najważniejszym sprzętem, skrywającym w swoim wnętrzu cały ekwipunek jest plecak.... więcej »

 • Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?

  Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-05-24
  Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach?... więcej »

 • Czy wakacje nad morzem są drogie?

  Czy wakacje nad morzem są drogie?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-04-26
  Wybór wakacyjnego kierunku często bywa okupiony dylematem: gdzie będzie taniej i co będzie się bardziej opłacało. Przeciwnicy wypoczynku w Polsce uważają, że wczasy zagraniczne są atrakcyjniejsze cenowo od urlopu spędzonego w rodzinnym kraju. Czy aby na pewno?... więcej »

 • Noclegowe hity przy Gdańskiej plaży

  Noclegowe hity przy Gdańskiej plaży

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-04-16
  Gdańsk to historyczny ośrodek hanzeatycki będący stolicą województwa pomorskiego. Miasto zachwyca bogatą architekturą i mnóstwem zabytków. Gdańsk jest chętnie odwiedzany dzięki dogodnym połączeniom drogą powietrzną, lądową i morską. Dla szukających odpoczynku w zaciszu szumu fal miasto dysponuje między innymi plażą w Brzeźnie i Jelitkowie. Głównymi atrakcjami są: Żuraw nad Motławą, Bazylika Mariacka, Latarnia Morska i Westerplatte.... więcej »

 • Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?

  Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-03-23
  Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach?... więcej »

 • Foteliki samochodowe dla dzieci - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

  Foteliki samochodowe dla dzieci - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-01-25
  Fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych elementów wyprawki noworodka, od którego zależy bezpieczeństwo malucha w aucie i który może uratować mu życie w przypadku kolizji. Niestety, często rodzice bagatelizują ten wybór, sięgając po egzemplarze zupełnie nienadające się do tego celu, w zestawach z wózkami, pasujące kolorem. Często powodem są finanse. Niestety, nie miejmy złudzeń - dobry fotelik, z odpowiednimi testami bezpieczeństwa, musi kosztować. I znacznie lepiej oszczędzić na pozostałych elementach wyprawki (np. zakupić używane łóżeczko czy ubranka), niż na bezpieczeństwie malucha.... więcej »


 • Strona: 1/3 | 1 2 3 > >>
  Polecamy produkty

  Polecamy strony: MiniMili.pl | Okiem Blondynki | Medycyna estetyczna | Psychostrefa | Hapi Hapi |