Informacje - Matka i dziecko

Matka i dziecko


Jak zapewnić dziecku udaną rozrywkę?

Jak zapewnić dziecku udaną rozrywkę?

Kiedy pogoda dopisuje, Twój szkrab wybiega na podwórko, by tam dać upust swojej energii. Nieco trudniej jest, gdy pada i trzeba zostać w domu. Ale przecież i tutaj można znaleźć inspiracje do doskonałej zabawy. Wystarczy podarować pociesze kilka zabawek wyzwalających kreatywność, a nie dostrzeże mijającego czasu. Oto nasze podpowiedzi.

Jak uczynić dzień zaręczyn naprawdę wyjątkowym?

Jak uczynić dzień zaręczyn naprawdę wyjątkowym?

Dzień zaręczyn jest dla każdej pary bardzo ważny. Stanowi obietnicę przyszłego wspólnego życia, deklarację uczuć. Nic więc dziwnego, że chwila ta wiąże się z silnymi emocjami. Poprzedzają ją długie przygotowania, szukanie pomysłu, aby wszystko było jak z bajki. Czy istnieje sposób, by uzyskać imponujący efekt, bez ryzyka, że coś się nie uda?

Kompletujemy wyprawkę dla noworodka

Kompletujemy wyprawkę dla noworodka

Wyprawkę dla noworodka należy skompletować na tyle szybko, by w razie przedwczesnego porodu mieć przygotowane rzeczy dla maluszka. Z zakupem wyprawki nie należy zwlekać do dziewiątego miesiąca ciąży. Podstawą wyprawki są ubranka. Niezbędny będzie też wózek, łóżeczko, fotelik samochodowy, kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji oraz do karmienia.

W trosce o zdrowie i życie

W trosce o zdrowie i życie

Choć ciąża i samo oczekiwanie na maluszka to najczęściej niezwykle ważne chwile związane są również z szeregiem różnych badań, stałą kontrolą lekarską i obserwacjami czy mamie nic nie zagraża i oczywiście czy dziecko rozwija się prawidłowo. Nowoczesne urządzenia pozwalają niemalże stale sprawdzać, co się dzieje w brzuchu. A dzieje się bardzo dużo.

Jak przygotować się do chrztu dziecka?

Jak przygotować się do chrztu dziecka?

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu rodziny. Warto się do niego właściwie przygotować. Przede wszystkim należy rozpocząć od wizyty w parafii i uzgodnienia terminu chrztu. W międzyczasie warto jednak planować samo przyjęcie oraz ubranko dla dziecka.

Odruchy u noworodka - zobacz co oznaczają

Odruchy u noworodka - zobacz co oznaczają

Okres życia płodowego jest czasem, w którym u dziecka pojawia się szereg odruchów bezwarunkowych, które ułatwiają dziecku przetrwanie. Wszystkie są bardzo ważne i potrzebne, jednak tylko na pewnym etapie rozwoju.

Profesjonalna organizacja przyjęć urodzinowych – czy warto z niej korzystać?

Profesjonalna organizacja przyjęć urodzinowych – czy warto z niej korzystać?

Urodziny to zwykle okazja, którą obchodzi się w gronie najbliższych. Kiedy zdarzają się większe jubileusze, warto zdecydować się jednak na większe przyjęcie i zaprosić przyjaciół, czy dalszą rodzinę. Takie okazje to wspaniały przyczynek do spotkań z osobami, których nie widziało się od dawna. Sprawiają, że rodzina może się integrować. Organizacja takiego dużego przyjęcia jest jednak dość kłopotliwa i czasochłonna. Na szczęście można ją powierzyć profesjonalnej firmie, dla której takie przyjęcia urodzinowe to codzienność. Koszt organizacji imprezy zależy od ilości osób, które biorą w niej udział oraz od zakresu działań, jakie podejmuje taki organizator. Zwykła impreza urodzinowa nie jest wielkim wydatkiem, a można liczyć na szereg ciekawych propozycji, a przede wszystkim uniknąć formalności i przygotowań.

Psycholog dziecięcy — kiedy warto go odwiedzić?

Psycholog dziecięcy — kiedy warto go odwiedzić?

Rozwód rodziców, przeprowadzka, choroba lub śmierć członka rodziny — te trudne wydarzenia mogą odcisnąć ogromne piętno na kruchej psychice dziecka. Czy chcąc wesprzeć malucha, warto skorzystać z fachowej pomocy psychologa? Nadmiar stresu może istotnie wpłynąć na psychikę dorosłego, stabilnego emocjonalnie człowieka. Trudne wydarzenia takie jak rozwód rodziców, śmierć ukochanej babci czy przeprowadzka do innego miasta mogą być więc szczególnie trudne dla kilkulatka.

Jak pomóc dziecku przygotować się do matury?

Jak pomóc dziecku przygotować się do matury?

Egzamin dojrzałości i przygotowania do niego to bardzo stresujący czas w życiu nie tylko uczniów, ale też ich rodziców. Często zdarza się, że rodzice jeszcze bardziej przeżywają egzaminy, niż sami uczniowie. Jak pomóc dziecku w przygotowaniach do tego egzaminu?

Co czytać najmłodszym dzieciom? TOP 3

Co czytać najmłodszym dzieciom? TOP 3

Najlepsze książeczki dla dzieci uczą i bawią, wyjaśniają świat i pozwalają maluchom go odkrywać. Pięknie wydane zachęcają do wspólnego oglądania. Poniżej kilka propozycji odpowiednich dla dzieci do 2. roku życiaStrona: 1/15 | 1 2 3 4 ...15 > >>
Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | Kurczak po chińsku | Prezo.pl | świece na prezent | ...zobacz inne polecane strony