Informacje - Matka i dziecko

Matka i dziecko


Odruchy u noworodka - zobacz co oznaczają

Odruchy u noworodka - zobacz co oznaczają

Okres życia płodowego jest czasem, w którym u dziecka pojawia się szereg odruchów bezwarunkowych, które ułatwiają dziecku przetrwanie. Wszystkie są bardzo ważne i potrzebne, jednak tylko na pewnym etapie rozwoju.

Profesjonalna organizacja przyjęć urodzinowych – czy warto z niej korzystać?

Profesjonalna organizacja przyjęć urodzinowych – czy warto z niej korzystać?

Urodziny to zwykle okazja, którą obchodzi się w gronie najbliższych. Kiedy zdarzają się większe jubileusze, warto zdecydować się jednak na większe przyjęcie i zaprosić przyjaciół, czy dalszą rodzinę. Takie okazje to wspaniały przyczynek do spotkań z osobami, których nie widziało się od dawna. Sprawiają, że rodzina może się integrować. Organizacja takiego dużego przyjęcia jest jednak dość kłopotliwa i czasochłonna. Na szczęście można ją powierzyć profesjonalnej firmie, dla której takie przyjęcia urodzinowe to codzienność. Koszt organizacji imprezy zależy od ilości osób, które biorą w niej udział oraz od zakresu działań, jakie podejmuje taki organizator. Zwykła impreza urodzinowa nie jest wielkim wydatkiem, a można liczyć na szereg ciekawych propozycji, a przede wszystkim uniknąć formalności i przygotowań.

Psycholog dziecięcy — kiedy warto go odwiedzić?

Psycholog dziecięcy — kiedy warto go odwiedzić?

Rozwód rodziców, przeprowadzka, choroba lub śmierć członka rodziny — te trudne wydarzenia mogą odcisnąć ogromne piętno na kruchej psychice dziecka. Czy chcąc wesprzeć malucha, warto skorzystać z fachowej pomocy psychologa? Nadmiar stresu może istotnie wpłynąć na psychikę dorosłego, stabilnego emocjonalnie człowieka. Trudne wydarzenia takie jak rozwód rodziców, śmierć ukochanej babci czy przeprowadzka do innego miasta mogą być więc szczególnie trudne dla kilkulatka.

Jak pomóc dziecku przygotować się do matury?

Jak pomóc dziecku przygotować się do matury?

Egzamin dojrzałości i przygotowania do niego to bardzo stresujący czas w życiu nie tylko uczniów, ale też ich rodziców. Często zdarza się, że rodzice jeszcze bardziej przeżywają egzaminy, niż sami uczniowie. Jak pomóc dziecku w przygotowaniach do tego egzaminu?

Co czytać najmłodszym dzieciom? TOP 3

Co czytać najmłodszym dzieciom? TOP 3

Najlepsze książeczki dla dzieci uczą i bawią, wyjaśniają świat i pozwalają maluchom go odkrywać. Pięknie wydane zachęcają do wspólnego oglądania. Poniżej kilka propozycji odpowiednich dla dzieci do 2. roku życia

Co podarować na baby shower?

Co podarować na baby shower?

Baby shower to coraz popularniejsze przyjęcia organizowane przez kobiety spodziewające się dziecka dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Najczęściej odbywa się w kobiecym gronie, ale nie zawsze. To coraz bardziej logistycznie skomplikowane przedsięwzięcie, gdyż nie zawsze ma miejsce w domu, a nawet kiedy tak jest i tak trzeba zorganizować catering, dekoracje, czy nawet atrakcje dla gości, w końcu nie przychodzą z pustymi rękami, a ten dzień chce się wspominać jak najlepiej.

Szczepienia – czy faktycznie są one konieczne?

Szczepienia – czy faktycznie są one konieczne?

Ostatnimi czasu głośno zrobiło się o konieczności szczepień dzieci. Rodzice podzielili się na dwa obozy, w których jeden z nich był całkowicie za szczepieniom, a drugi wręcz przeciwnie. W Internecie i nie tylko wybuchła spora wojna na temat przymusu jaki narzucono.

Dresówka – dzianina idealna na jesień i zimę

Dresówka – dzianina idealna na jesień i zimę

Dresówka to jeden z najpopularniejszych materiałów, który świetnie sprawdza się do szycia różnych rodzajów odzieży użytkowej. Większości z nas dzianiny dresowe kojarzą się z ciepłymi akcesoriami odzieżowymi idealnymi na jesień i zimę. Z dresówki możemy bowiem z powodzeniem uszyć wygodne spodnie i bluzy, cieplejsze sukienki, a także bieliznę, które świetnie sprawdzi się na chłodniejsze dni.

Opaski dla dziewczynek a wyrabianie dobrego smaku

Opaski dla dziewczynek a wyrabianie dobrego smaku

Do najczęściej stosowanych przez dziewczynki ozdób z pewnością można zaliczyć opaski. Jest to w pełni zrozumiałe i uzasadnione, ponieważ opaski dla dziewczynek wyróżniają się wieloma atrakcyjnymi walorami, takimi jak różnorodność, wielofunkcyjność, delikatność, bogate wzornictwo i kolorystyka.

Sprawa rozwodowa. Co musisz wiedzieć?

Sprawa rozwodowa. Co musisz wiedzieć?

Sprawa rozwodowa to często nasz pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości - obok ogromnego stresu związanego z nową sytuacją życiową, dochodzi nam więc problem braku doświadczenia w rozprawach sądowych. Kiedy w grę wchodzi jednocześnie podział majątku czy uzyskania praw do władzy rodzicielskiej, sytuacja robi się jeszcze bardziej niekorzystna. Na co się przygotować, kiedy sąd może odmówić rozwodu i ile kosztuje sprawa rozwodowa? O tym w artykule.Strona: 1/14 | 1 2 3 4 ...14 > >>
Polecamy produkty

Polecamy strony: MiniMili.pl | Medycyna estetyczna | Okiem Blondynki | Kosą po patelni | Psychoterapia Katowice |