Informacje - Kultura i sztuka

Kultura i sztuka


8 książek dla dzieci, które zainteresują również dorosłych

8 książek dla dzieci, które zainteresują również dorosłych

Dorośli przyznają, że książki dla dzieci pozwalają zanurzyć się w przyjemnej nostalgii, odprężają i pomagają poczuć autentyczne, dziecinnie czyste szczęście. Ponadto ludzie wierzą, że literatura dziecięca rozbudza wyobraźnię i kreatywność.

Jeżycjada - wyjątkowa seria powieści dla młodzieży

Jeżycjada - wyjątkowa seria powieści dla młodzieży

Literatura autorstwa Małgorzaty Musierowicz od lat cieszy się popularnością i niesłabnącym zainteresowaniem. Bawi, zaskakuje i wzrusza kolejne pokolenia czytelników, oraz sympatyków powracających po latach, by ponownie oddać się dobrze znanej lekturze i na nowo przeżywać perypetie jej bohaterów.

Wiersze o miłości - kto pisał te najpiękniejsze?

Wiersze o miłości - kto pisał te najpiękniejsze?

Miłości nie da się wyrazić słowami. Można jednak znaleźć osoby, które starały się opisać miłość w swoich utworach i wierszach. W ten właśnie sposób powstały różnorodne wiersze o miłości. Dzielą się one na wiele typów, niektóre z nich są sentymentalne, inne natomiast są radosne i wprowadzają romantyczny nastrój. Miłość otwiera oczy na nowe doznania, ludzie stają się wtedy szczęśliwi, dostrzegają małe rzeczy i są bardziej sympatyczni. Cały świat widzi się w różowych barwach. Do tego prowadzi pierwsza miłość.

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami?

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami?

Osoby lubiące czytać, zazwyczaj masowo kupują książki, które przecież nierzadko kupić można w naprawdę niezwykle korzystnych cenach. Jeżeli mamy za dużo książek, a niestety w naszym domu, czy też mieszkaniu, nie mamy miejsca, gdzie możemy je trzymać, to wówczas pojawia się pytanie - co zrobić z tymi książkami? Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się niepotrzebnych książek.

Ile kosztuje wydanie własnej książki?

Ile kosztuje wydanie własnej książki?

Własna książka - do niedawna marzenie wielu literatów i poetów... Dzisiaj? Niemal każdy z nas może wydać własna publikację, nie bacząc na recenzje, wykształcenie i kompetencje, mając "jedynie" gotowy materiał i odłożone pieniądze. Zastanawiałeś się kiedyś, ile to kosztuje?

Filmy, które dają do myślenia

Filmy, które dają do myślenia

To, jacy jesteśmy w głównej mierze przyczynia się do tego, jakie gatunki filmowe wybieramy. Niektórzy z nas wybierają lekkie komedie romantyczne, a jeszcze inni skupiają się na takich, dzięki którym dowiadują się czegoś ciekawego.

Małe dzieła sztuki

Małe dzieła sztuki

Mieszkańcy Warszawy oraz turyści odwiedzający stolicę 24 września mogli na jej ulicach spotkać ciekawy happening promujący przedłużanie rzęs. Oczy przykuła wały specjalnie przygotowane samochody z przedłużonymi rzęsami. Ta akcja oraz wpuszczone do sieci filmiki miały zwrócić uwagę na fakt, iż praca stylistów może być porównywalna do aktu twórczego, w jakim tworzyli najwybitniejsi artyści.

Kilka słów o początkach polskiej muzyki hip-hopowej

Kilka słów o początkach polskiej muzyki hip-hopowej

Nie każdy z młodych fanów polskiego rapu jest świadomy tego, jak ta muzyka się kształtowała na samym początku swojej historii. Obecnie muzyka polska nie odbiega od trendów zagranicznych, stąd ciężko mówić o odrębności polskiego rapu w dzisiejszych czasach. Liczy się przede wszystkim pomysł, chwytliwe beaty, czyli typowy, nowoczesny newschool. Jednak kilkanaście lat wstecz sprawa wyglądała zupełnie inaczej.

Czy na kolekcjonowaniu monet można zarobić?

Czy na kolekcjonowaniu monet można zarobić?

Czasami oryginalne hobby może stać się też sposobem na to, aby od czasu do czasu podreperować swój budżet domowy. Właśnie tak jest z kolekcjonowaniem starych banknotów i monet. Wiele osób interesuje się tym dla czystej przyjemności, sporo jest też jednak kolekcjonerów świadomych wartości finansowej, kryjącej się w unikatowych monetach z dawnych czasów.

Czerwcowe wydarzenia i imprezy w Narodowym Forum Muzyki

Czerwcowe wydarzenia i imprezy w Narodowym Forum Muzyki

Narodowe Forum Muzyki imienia Witolda Lutosławskiego to jedna z flagowych instytucji kulturalnych Wrocławia. Jest to także nowoczesny obiekt muzyczny z czterema wielofunkcyjnymi salami koncertowymi. Narodowe Forum Muzyki przyciąga nie tylko melomanów - budynek jest przeznaczony także do zwiedzania ze względu na jego imponującą architekturę oraz przestrzenie wystawiennicze. Dowiedz się jakie imprezy i wydarzenia muzyczne odbędą się w NFM w najbliższej przyszłości!Strona: 1/2 | 1 2 > >>
Polecamy produkty