Informacje - Kultura i sztuka

Kultura i sztuka

 • Małe dzieła sztuki

  Małe dzieła sztuki

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-10-02
  Mieszkańcy Warszawy oraz turyści odwiedzający stolicę 24 września mogli na jej ulicach spotkać ciekawy happening promujący przedłużanie rzęs. Oczy przykuła wały specjalnie przygotowane samochody z przedłużonymi rzęsami. Ta akcja oraz wpuszczone do sieci filmiki miały zwrócić uwagę na fakt, iż praca stylistów może być porównywalna do aktu twórczego, w jakim tworzyli najwybitniejsi artyści.... więcej »

 • Kilka słów o początkach polskiej muzyki hip-hopowej

  Kilka słów o początkach polskiej muzyki hip-hopowej

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-09-28
  Nie każdy z młodych fanów polskiego rapu jest świadomy tego, jak ta muzyka się kształtowała na samym początku swojej historii. Obecnie muzyka polska nie odbiega od trendów zagranicznych, stąd ciężko mówić o odrębności polskiego rapu w dzisiejszych czasach. Liczy się przede wszystkim pomysł, chwytliwe beaty, czyli typowy, nowoczesny newschool. Jednak kilkanaście lat wstecz sprawa wyglądała zupełnie inaczej.... więcej »

 • Czy na kolekcjonowaniu monet można zarobić?

  Czy na kolekcjonowaniu monet można zarobić?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-07-24
  Czasami oryginalne hobby może stać się też sposobem na to, aby od czasu do czasu podreperować swój budżet domowy. Właśnie tak jest z kolekcjonowaniem starych banknotów i monet. Wiele osób interesuje się tym dla czystej przyjemności, sporo jest też jednak kolekcjonerów świadomych wartości finansowej, kryjącej się w unikatowych monetach z dawnych czasów.... więcej »

 • Czerwcowe wydarzenia i imprezy w Narodowym Forum Muzyki

  Czerwcowe wydarzenia i imprezy w Narodowym Forum Muzyki

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-05-21
  Narodowe Forum Muzyki imienia Witolda Lutosławskiego to jedna z flagowych instytucji kulturalnych Wrocławia. Jest to także nowoczesny obiekt muzyczny z czterema wielofunkcyjnymi salami koncertowymi. Narodowe Forum Muzyki przyciąga nie tylko melomanów - budynek jest przeznaczony także do zwiedzania ze względu na jego imponującą architekturę oraz przestrzenie wystawiennicze. Dowiedz się jakie imprezy i wydarzenia muzyczne odbędą się w NFM w najbliższej przyszłości!... więcej »

 • Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?

  Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2018-04-19
  Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu.... więcej »

 • Niepowtarzalny klimat w teatrze

  Niepowtarzalny klimat w teatrze

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2017-12-04
  Żyjący we współczesnej Polsce dorośli rzadko chodzą do teatru, preferują bowiem kino. Jednak dzięki różnym inicjatywom i promowaniu spektakli coraz więcej osób dowiaduje się o najciekawszych przedstawieniach w swoim mieście. Współcześnie wyjście do teatru jest jak podróż do innej epoki, klimat panujący bowiem podczas przedstawień jest niepowtarzalny.... więcej »

 • Kazimierz Dolny - Festiwal Dwa Brzegi

  Kazimierz Dolny - Festiwal Dwa Brzegi

  Autor: Materiał zewnętrzny     Data: 2017-08-17
  Kazimierz Dolny, od lat uchodzący za mekkę malarzy i jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, chętnie odwiedzają polscy i zagraniczni turyści. Jest jednak taki letni tydzień w roku, podczas którego malownicze miasteczko zmienia się w stolicę Wielkiego Kina. Dzieje się tak za sprawą odbywającego się tutaj od 11 lat Festiwalu Filmu i Sztuki “Dwa Brzegi”. Na artystyczno-kulturalną imprezę przyjeżdżają osobowości znane z kinowych i telewizyjnych ekranów. W zbudowanym specjalnie na tę okazję miasteczku festiwalowym prezentowane są polskie i zagraniczne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe.... więcej »

 • Blaski i cienie w poezji

  Blaski i cienie w poezji

  Autor: tylkorelaks.pl     Data: 2016-08-04
  Odisseas Elitis, jeden z największych poetów greckich XX wieku twierdził, że „Poezja jest drugą twarzą duszy”. Nie sposób się z nim nie zgodzić. Poezja pomaga wyrazić to, co jest często skrzętnie ukryte w sercach tych, którzy ją tworzą. Tworzy niewidzialny most nad przepaścią pomiędzy autorem i czytelnikiem – stanowi przepustkę, która pozwala udać się w niezwykłą podróż do wnętrza artysty. Nie dajmy się jednak zwieść. Wszak „poeci umierają jak wszyscy – pewnego dnia”, jak twierdzi Kalina Kowalska.... więcej »


 • Strona: 1/1
  Polecamy produkty

  Polecamy strony: Hapi Hapi | ACT-Natural | Psychoterapia Katowice | Old Timers Garage | Psychostrefa |