Informacje: Dlaczego warto odwiedzić Góry Izerskie i okolice Szklarskiej Poręby? w TwojeCentrum.pl

Dlaczego warto odwiedzić Góry Izerskie i okolice Szklarskiej Poręby?Autor: Materiał zewnętrzny    Data: 2020-10-15

Góry Izerskie – okolice Szklarskiej Poręby

Góry Izerskie to część Sudetów Zachodnich leżących na granicy Polski i Czech. Granicę między państwami wyznacza rzeka Izera, od której wzięła się nazwa pasma. Góry Izerskie są dość dzikie, tajemnicze i… płaskie.

Z tekstu dowiesz się:

Góry Izerskie tworzą rozległy system grzbietów, masywów i odosobnionych szczytów. Są niezbyt wysokie, ale bardzo malownicze – to więc doskonałe miejsce na wyprawę w gronie rodziny (można tu znaleźć wiele ścieżek dla rodziców z dziećmi w wózkach!). Spodoba się tu też osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z turystyką górską i nie są przygotowane na zdobywanie trudnych szczytów. Nie znaczy to jednak, że Góry Izerskie można lekceważyć. Wręcz przeciwnie – nie brak tu tras, które są prawdziwym wyzwaniem. Co najważniejsze – w Górach Izerskich nie ma tłumów znanych z Tatr. To więc doskonałe miejsce, by odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i rozkoszować się bliskością natury.

Co trzeba wiedzieć o okolicach Szklarskiej Poręby?

Średnia temperatura dobowa nie przekracza tutaj 15ºC, a krajobrazy przypominają nieco pejzaże Syberii lub Alaski. Nad górami często unoszą się mgły, co sprawia, że panorama prezentuje się niezwykle tajemniczo. Nie bez kozery – okazuje się, że Góry Izerskie naprawdę skrywają wiele tajemnic! Pospolite skały kryją cenne kruszce, takie jak kwarc, kobalt czy turmalin. Znajdowano tu również samorodki złota. Prawdziwym bogactwem Gór Izerskich są także tryskające źródła – po polskiej stronie występują bardzo rzadkie radoczynne szczawy oraz wody bogate w magnez.

Co warto zobaczyć w Górach Izerskich i gdzie znaleźć nocleg w górach?

Za najpiękniejsze miejsca po polskiej stronie Gór Izerskich uważa się:

Nocleg w górach – jaki będzie najlepszy?

Dobrym punktem na nocleg w Górach Izerskich po polskiej stronie jest Szklarska Poręba. To doskonała baza wypadowa na górskie trasy – przez miasto biegnie bowiem wiele pieszych szlaków turystycznych, m.in. Główny Szlak Sudecki, zielony szlak na zamek Chojnik czy niebieski szlak na Halę Izerską. Nie bez znaczenia pozostaje także rozbudowana baza noclegowa. Możesz wybierać spośród luksusowych hoteli, przytulnych pensjonatów i kameralnych kwater prywatnych.

Jeśli szukasz noclegu zapewniającego pełną prywatność i swobodę, postaw na apartamenty Szklarska Poręba z oferty Sun & Snow. Możesz w nich wypoczywać bez obaw o swoje bezpieczeństwo – apartamenty są regularnie wietrzone i dokładnie dezynfekowane, a personel stosuje się do restrykcyjnych norm bezpieczeństwa.___________________________________________________________________________________
Artykuł pochodzi z serwisu TwojeCentrum.pl - Portal i Sklep Internetowy.
Zapraszamy na nasze strony.

Posiadaczami praw autorskich artykułów są ich autorzy.
Wszelkie kopiowanie i używanie bez ich wiedzy i zezwolenia jest łamaniem prawa.