Informacje: Tani parking w centrum Krakowa w TwojeCentrum.pl

Tani parking w centrum KrakowaAutor: Materiał zewnętrzny    Data: 2019-06-10

Kraków to piękne miasto, które oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji. Na pewno nie da się ich zobaczyć w jeden czy dwa dni. Jeśli jednak na zwiedzanie mamy tylko chwile, istnieje kilka miejsc do których należy udać się w pierwszej kolejności.

Do Krakowa łatwo dojechać z każdego krańca Polski. Najczęściej wybieranym środkiem jest samochód. Tu należy jednak liczyć się z korkami. Ponadto należy zapoznać się dokładnie ze strefą płatnego parkowania. W tym wypadku wato wybrać strzeżony Parking Kraków który znajduje się dokładnie w centrum miasta. Podobnie jest w przypadku samolotu. Lotnisko Kraków Balice jest sporo oddalone od centrum, dlatego warto pomyśleć o wynajęciu samochodu. W tym wypadku również sprawdzi się wyżej wymieniony Parking rynek Kraków. Istnieją jeszcze autobusy czy pociągi, które wysadzają pasażerów dokładnie w centrum Krakowa.

Jednym z największych i najważniejszych atrakcji miasta jest rynek główny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pasjonaci historii będą mogli podziwiać zabytki, kościoły i muzea. Miłośnicy dobrej kuchni mogą odwiedzić mnóstwo świetnych restauracji i knajpek znajdujących się dookoła rynku, serwujących przepyszne jedzenie, nie tylko staropolskie. Przechadzając się uliczkami Krakowa trafić można również na przemiłe panie sprzedające tradycyjne krakowskie obwarzanki – coś czego trzeba spróbować! W nocy zaś krakowski rynek tętni życiem – to skupisko licznych barów i klubów! Tu nie ma mowy o nudzie.

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest krakowski Kazimierz. I tu koniecznie należy zobaczyć Synagogę Tempel na ul. Miodowej, Synagogę Kupa na ul. Warszauera i Synagogę Izaaka na ul. Jakuba i najwyższą w Krakowie Wysoką Synagogę na ul. Józefa. Następnie należy udać się na ulicę Szeroką, gdzie zobaczyć można trzy żydowskie świątynie, w tym Starą Synagogę, będącą najstarszą budowlą żydowską w Polsce. Na krakowskim Kazimierzu również znajdzie się coś dla amatorów jedzenia. Liczne knajpki i restaurację sprawią, że każdy zje to co lubi. Warto jednak udać się na słynne zapiekanki w krakowskim okrąglaku. Na Kazimierzu w godzinach nocnych również nie można narzekać na nudę.

Jak widać Kraków to bardzo ciekawe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Liczne atrakcje sprawią, że nie sposób się w nim nudzić. Warto wybrać go jako cal na wakacyjny wypad z rodzina czy ze znajomymi. ___________________________________________________________________________________
Artykuł pochodzi z serwisu TwojeCentrum.pl - Portal i Sklep Internetowy.
Zapraszamy na nasze strony.

Posiadaczami praw autorskich artykułów są ich autorzy.
Wszelkie kopiowanie i używanie bez ich wiedzy i zezwolenia jest łamaniem prawa.