Informacje: Jak skutecznie oszczędzać na wkład własny? w TwojeCentrum.pl

Jak skutecznie oszczędzać na wkład własny?Autor: Materiał zewnętrzny    Data: 2019-01-02

Zaciągając kredyt hipoteczny na kupno mieszkania, musisz odłożyć odpowiednią sumę pieniędzy, aby wpłacić do banku wymagany wkład własny. Ile musisz zaoszczędzić i jak to zrobić? Zdradzamy kilka sposobów!

Wkład własny – ile musisz oszczędzić?

Wkład własny to kwota obliczana na podstawie wartości mieszkania – stanowi zwykle 10 lub 20 procent ceny nieruchomości. W związku z tym jeśli planujesz zakup mieszkania o wartości 200 tysięcy złotych i chcesz zaciągnąć na nie kredyt hipoteczny, będziesz musiał wpłacić do banku od 20 do 40 tysięcy złotych. Pozostała część sumy, jaką musisz zapłacić za mieszkanie (czyli od 80 do 90 procent), zostanie sfinansowana ze środków z kredytu.

Poza tym im więcej środków zgromadzisz i wpłacisz jako wkład własny, tym bardziej Twoja zdolność kredytowa czy warunku kredytu ulegną poprawie.

Oszczędzanie przed kupnem mieszkania pomoże Ci też odłożyć gotówkę na remont mieszkania. A jeśli chcesz dowiedzieć się, czy możesz zaciągnąć kredyt na zakup i wykończenie mieszkania, przeczytaj ten artykuł.

Jak oszczędzać pieniądze na wkład własny?

W oszczędzaniu pieniędzy pomoże dobrze przemyślany i konsekwentnie realizowany plan. Oto nasze wskazówki, jak skutecznie oszczędzić na wkład własny:

Na czym możesz zaoszczędzić:

Być może wydaje Ci się, że powyższe wskazówki są trudne do zrealizowania, a życie nie polega na ciągłej rezygnacji z przyjemności. Jednak jeśli wdrożysz je w życie, szybko zauważysz, że po jakimś czasie Twoje oszczędności znacznie się zwiększą i już wkrótce będziesz cieszyć się z własnego, wymarzonego mieszkania.

Przydatna wskazówka na koniec

Pieniądze, które oszczędzasz, możesz co prawda przechowywać w skarpecie, jednak dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem okaże się prawdopodobnie odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym, lokacie oszczędnościowej czy inwestycja w inne instrumenty bankowe. Dzięki temu Twoje środki na wkład własny będą bezpieczne, a Ty zyskasz możliwość pomnożenia swoich finansów.

Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!___________________________________________________________________________________
Artykuł pochodzi z serwisu TwojeCentrum.pl - Portal i Sklep Internetowy.
Zapraszamy na nasze strony.

Posiadaczami praw autorskich artykułów są ich autorzy.
Wszelkie kopiowanie i używanie bez ich wiedzy i zezwolenia jest łamaniem prawa.