Informacje: Za te zdarzenia nie dostaniesz pieniędzy z polisy mieszkaniowej w TwojeCentrum.pl

Za te zdarzenia nie dostaniesz pieniędzy z polisy mieszkaniowejAutor: ubezpieczeniaonline.pl    Data: 2017-03-17

Polisa ubezpieczeniowa adekwatna do indywidualnych potrzeb to najlepsza i najbardziej skuteczna forma ochrony mieszkania przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych, na które narażona jest każda nieruchomość mieszkalna. Decydując się na wykupienie polisy, trzeba dokładnie zapoznać się z jej warunkami, w tym z zakresem ochrony ubezpieczeniowej.

Polisy mieszkaniowe są dostępne w licznych wariantach. Ostateczny kształt ubezpieczenia jest uzależniony od czterech podstawowych elementów:

Z punktu widzenia ubezpieczonego najważniejsze jest to, by polisa zapewniała mu odpowiednią ochronę, a przy tym była dostosowana do jego finansowych możliwości – dlatego aspekt jakim jest ubezpieczenie mieszkania a kalkulator w ubezpieczeniaonline.pl odgrywa w tym kontekście ważną rolę. Znając własne oczekiwania względem polisy, można za pomocą kalkulatora obliczyć optymalną dla siebie wysokość składki.

Ubezpieczyciele też dbają o swoje interesy

Przed złożeniem podpisu na umowie z ubezpieczycielem należy dokładnie przyjrzeć się jej zapisom, by nie wzbudzały one wątpliwości. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że mając polisę mieszkaniową, mogą liczyć na odszkodowanie w każdej sytuacji. Towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają swe interesy poprzez tworzenie w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia katalogów wyłączeń z ochrony ubezpieczeniowej, czyli te szkody, za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności.

Co trafia do katalogów wyłączeń z ochrony ubezpieczeniowej?

Przy tworzeniu katalogów wyłączeń z ochrony ubezpieczeniowej każda firma kieruje się własnymi przesłankami. Wyróżnić można kilka elementów, które zwykle są wyłączane z ochrony. Chodzi tu o szkody powstałe wskutek:

Ponadto do standardowego katalogu wyłączeń zaliczane są też szkody w przedmiotach znajdujących się na balkonach.

Oprócz tego ochronie ubezpieczeniowej nie podlegają zazwyczaj zdarzenia, które są następstwem:

Na tym nie koniec. Do katalogu wyłączeń należą również liczne szkody powstałe w przedmiotach. Tu wymienia się najczęściej:

Osoby, którym zależy na ubezpieczeniu cennych przedmiotów, powinny rozważyć opcję w postaci wykupienia odrębnego ubezpieczenia.

Aby uzyskać informacje o zakresie proponowanej ochrony i zdarzeniach podlegających wyłączeniom z niej, należy dokładnie przeanalizować co najmniej kilka ofert – im więcej, tym lepiej, w czym pomoże porównywarka ubezpieczeń ubezpieczeniaonline.pl.

Co zrobić, aby otrzymać odszkodowanie?

Na zakończenie warto przypomnieć o ważnej sprawie. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania bądź zmniejszyć jego wysokość, jeśli osoba ubezpieczona nie dotrzymała warunków umowy. Zalecane jest zatem:___________________________________________________________________________________
Artykuł pochodzi z serwisu TwojeCentrum.pl - Portal i Sklep Internetowy.
Zapraszamy na nasze strony.

Posiadaczami praw autorskich artykułów są ich autorzy.
Wszelkie kopiowanie i używanie bez ich wiedzy i zezwolenia jest łamaniem prawa.