Kategorie - Porady

Jak stosować BCAA?

Po BCAA najlepiej sięgać zarówno przed treningiem, jak i w jego trakcie, czyli po zakończeniu pierwszej części treningu (najczęściej jest to trening siłowy). Zażywanie BCAA przed treningiem ma za zadanie wzmocnić organizm i poprawić jego wydolność.

Dostarcza także dodatkowego źródła energii w przypadku, kiedy dojdzie do wyczerpania się zasobów. Z kolei po treningu ułatwia regenerację organizmu i sprawia, że okno anaboliczne jest wykorzystywane zdecydowanie lepiej.

Oczywiście trzeba pamiętać, że w nadmiarze szkodzi wszystko. Dlatego nie należy zażywać BCAA w ilości większej niż zalecana. Nie przyniesie to lepszych efektów, może natomiast zaszkodzić. Nadmiar BCAA jest bowiem zamieniany na glukozę. Dochodzi do procesu aktywacji enzymu dehydrogenazy. Część BCAA zostanie wykorzystane w mięśniach w formie energii. To, czego mięśnie nie zużyją zostanie przetransportowane do wątroby pod postacią glutaminy oraz alaniny. Sięgając po BCAA, należy pamiętać, że produkty przeznaczone dla sportowców (w tym również suplementy diety) nie mogą być traktowane jako substytut pełnowartościowego posiłku. Zawsze należy stosować zbilansowaną dietę i nie zapominać o aktywności fizycznej.

BCAA – aminokwasy rozgałęzione

Angielskie Branched Chain Amino Acids oznacza aminokwasy rozgałęzione. Obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie suplement diety. Obecnie coraz więcej osób pyta czy możliwy jest trening bez stosowania żadnych suplementów. Okazuje się, że osoby, w przypadku których dieta dostarcza odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych spotykane są bardzo rzadko.

Suplement BCAA to zestaw aminokwasów, które wykazują działanie anaboliczne w przebiegu syntezy białek mięśniowych. Dzięki nim możliwa jest prawidłowa regeneracja mięśni po treningu, a także zbudowanie tkanki mięśniowej. W BCAA znajdują się trzy aminokwasy egzogenne: leucyna, walina oraz izoleucyna.

Dowiedź się więcej: Medsowa.PL    Data: 2020-01-15
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty