Kategorie - Turystyka i podróże

Podróż z aparatem – najbardziej fotogeniczne miejsce na świecie

Dla wielu osób aparat to podczas podróży rzecz niezbędna. Większość turystów chętnie fotografuje i utrwala w kadrach odwiedzane przez siebie kraje, miasta i zabytki. Które miejsca na świecie są jednak najbardziej fotogeniczne i najczęściej uwieczniane na zdjęciach?

Istnieje kilka takich miejsc na świecie, które pokochali zarówno fotografowie-amatorzy, jak i profesjonaliści lubiący uwieczniać obiektywem piękne krajobrazy i naturę. Te urokliwe zakątki często stają się celem lub przystankiem podczas zagranicznych podróży. Wycieczki do najbardziej malowniczych miejsc znaleźć można na https://eximtours.pl/.

Hallstatt, Austria

Pierwsze miejsce na liście najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie zajmuje bez wątpienia Hallstatt – niewielka austriacka wieś położona nad jeziorem Hallstättersee w Alpach Salzburskich. Otoczona wysokimi górami osada z małą wieżą kościelną piętrzy się tuż nad samym brzegiem jeziora, co tworzy krajobraz idealny do zdjęć. Uroku dodają tam kolory: turkus wody, zieleń okolicznych lasów oraz jasne barwy ścian domów. Co więcej, miasteczko usytuowane jest na półkulistym wybrzeżu, co tworzy perspektywę idealną do zachowania odpowiedniej kompozycji kadru. Hallstatt stanowi „wisienką na torcie” w pięknej i bogatej w zapierające dech w piersi widoki prowincji Górna Austria. Stało się jednak symbolem nie tylko regionu, ale i całego kraju. 

Malediwy

Nie podlega wątpliwości, że w gronie najczęściej fotografowanych miejsc na świecie powinny znaleźć się Malediwy. Wystarczy przejrzeć przypadkowy katalog biura podróży, magazyn podróżniczy czy też nawet pierwszy lepszy kalendarz ścienny z fotografiami krajobrazów. Popularność wśród fotografów zdobyły one z pewnością swoimi rajskim charakterem i niesamowitą paletą barw, która urozmaica ich krajobrazy. Malediwy to archipelag wysp na Oceanie Indyjskim, gdzie woda jest turkusowa, a plaże białe jak nigdzie indziej na świecie. Całości dopełnia soczysta zieleń palm. Uwielbianym przez fotografów tematem są tamtejsze domki na palach, które stanowią nie tylko luksusowe miejsce noclegowe, ale i charakterystyczną ozdobę malediwskich plaż. W wodach otaczających Malediwy znajduje się zaś jedna z najczęściej uwiecznianych na zdjęciach raf koralowych. 

Zatoka Ha Long, Wietnam

Na liście najbardziej fotogenicznych lokalizacji nie może zabraknąć również zjawiskowej Zatoki Ha Long w Północnym Wietnamie. Porośnięte egzotyczną roślinnością wysokie na kilkadziesiąt metrów skały wpadają tam wprost pionowo do lazurowej wody, co tworzy panoramę unikatową w skali światowej. Według legendy są to skamieniałe smoki, które chronią kraju. Fotografowie szczególnie upodobali sobie kadry z małymi stateczkami i kajakami, które pływają po tamtejszych wodach oraz ujęcia z góry. Żartobliwie rzecz ujmując: prawdopodobnie nigdzie indziej na świecie nie wykonano więcej ujęć z drona niż właśnie w wietnamskim Ha Long. Trudno się jednak dziwić. To miejsce zachwyca jak żadne inne!    Data: 2019-12-02
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty