Kategorie - Porady

Gry integracyjne

Gry integracyjne to fantastyczny pomysł dla grupki przyjaciół, podczas integracji studenckich czy pracowniczych.

Jak zintegrować grupę

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z klasą uczniów w szkole czy z teamem w firmie - jedną z najważniejszych kwestii jest integracja zespołu. Pozwala ona na lepszą współpracę i atmosferę. Jakie są sposoby takiej integracji? Warto postawić na wszelkie aktywności, do których grupa będzie musiała podejść wspólnie, a które nie będą związane z zakresem wykonywanych obowiązków. Mowa tu o wszelkich wyjściach - może być to kino, wspólne wyjście do restauracji czy nawet na kurs gotowania lub zdobienia pierników. Świetnie sprawdzą się również gry integracyjne.

Gry integracyjne - zacieśnianie więzów

Gry integracyjne mają rewelacyjne oddziaływanie na funkcjonowanie grup. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia ze znajomymi czy współpracownikami, warto postawić na taką formę integracji. Uczą one współdziałania, zaufania, podziału zadań. Ponadto, budują wspólne wspomnienia, motywują do pracy zespołowej - zdecydowanie się przykładem na to, iż "w grupie siła". W zależności od wieku uczestników dobrać można odpowiedni temat. Warto też wspomnieć, że takie atrakcje to przede wszystkim świetna zabawa - gry warto włączyć w plan szklonej wycieczki, firmowej konferencji czy wyjazdy adaptacyjnego dla studentów.

Gry TEPfactor

Jednym z podmiotów organizujących gry integracyjne jest TEPfactor. Firma postanowiła podnieść poprzeczkę i zamiast w ramach integracji proponować na przykład paintablla czy kręgle, stworzyła coś zupełnie nowego. Stworzony został, składający się z 25 pokoi wykutych w skale, labirynt. 1500 m2 zagadek i wyzwań, gdzie nawet 6 osobowa grupa będzie świetnie się bawić. Możliwa jest także międzygrupowa rywalizacja - jednocześnie zagra może aż 17 zespołów. Na czym polega przebieg gry? Do otwartego labiryntu można wejść od każdej strony - istnieją cztery pokoje premium, w czasie gry uczestnik otrzymuje wskazówki, które pozwalają otworzyć te pokoje. Rozwiązanie znajdujących się w nich zagadek pozwala zdobyć skarb. Zadania wymagają cierpliwości, logicznego myślenia, sprawności fizycznej i manualnej. Dostępne są trzy poziomy trudności rozgrywki.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie https://www.tepfactor.pl/pol/.    Data: 2019-11-04
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty