Kategorie - Dom i ogród

Lustro sercem każdej łazienki

Jednym z podstawowych elementów każdej łazienki jest lustro. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, pełni ono kilka funkcji. Służy na co dzień podczas zabiegów higienicznych. Panie wykonują przed lustrem makijaż i układają włosy, panowie stylizują zarost. Bezwiednie zerkamy w lustro podczas szczotkowania zębów lub mycia rąk. Nie zastanawiamy się nad licznymi funkcjami, jakie spełniają lustra. Odpowiednio dobrane do powierzchni i aranżacji łazienki może kształtować przestrzeń pomieszczenia. Może być również prawdziwą ozdobą. Jak więc dokonać najlepszego wyboru? Z pewnością nie należy on do łatwych, bowiem rynek oferuje szeroki wachlarz możliwości.

Jaki rozmiar będzie pasował do każdej łazienki?

Bez względu na to, czy dysponujemy dużą łazienką z oknem, czy maleńką ślepą łazienką w bloku - duże lustra łazienkowe będą idealne w każdym przypadku. Oprócz tego, że są niezwykle praktyczne i wygodne, odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń. Bez względu na styl, w jakim urządzona została łazienka, można bez trudu dobrać najlepsze lustro, które będzie harmonijnie współgrać z pozostałym wystrojem. W sklepach "od ręki" można dostać lustra kwadratowe, prostokątne (pionowe lub poziome), okrągłe, w kształcie rombu lub popularnego heksagonu (sześciokąta). Nie oznacza to jednak, że nasze możliwości na tym polu są ograniczone. Bez trudu bowiem można zamówić lustro robione na wymiar. Taka opcja znajdzie zastosowanie np. gdy chcemy wyłożyć lustrem ścianę nad wanną, gdzie mamy ukośny sufit.

Dodatkowe oświetlenie

Lustro może mieć dodatkowe oświetlenie. Czasami kilka centymetrów nad lustrem znajduje się lampka (najczęściej od jednej do trzech). Innym rozwiązaniem są okrągłe lampy w kształcie żarówek wzdłuż boków lustra lub halogeny nad lustrem zamontowane w obudowie. W ostatnich latach bardzo popularne są taśmy ledowe, najczęściej montowane za lustrem. Niewidoczne taśmy z oświetleniem dają delikatne światło o dowolnej barwie. Oświetlenie przy lustrze będzie bardzo przydatne podczas codziennych czynności, ale może też być oświetleniem dodatkowym w pomieszczeniu, nadając mu niepowtarzalny nastrój.

Praktyczne wskazówki

Duże lustro powinno być zawieszone na takiej wysokości, aby każdy z domowników mógł wygodnie z niego korzystać. Nie powinno bezpośrednio graniczyć z umywalką - pomiędzy nimi należy zachować co najmniej 20 centymetrów odstępu. To, czy wybierzemy lustro z ramą lub bez jest indywidualną decyzją, podyktowaną własnym gustem. Lustro może znajdować się w ramie lustrzanej (sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu), ozdobnej (w różnych kolorach, pasuje do stylu glamour) lub drewnianej (dobre rozwiązanie we wnętrzu rustykalnym).    Data: 2019-10-30
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty