Kategorie - Finanse - Edukacja

Jak przygotować się finansowo na początek roku akademickiego?

Rozpoczęcie studiów w innym mieście to nie tylko bardzo ważne doświadczenie w życiu młodego człowieka. To także duże zobowiązanie finansowe, które może okazać się nie lada przytłaczające zwłaszcza na początku studiów. Oczywiście, wielu świeżo upieczonych żaków może liczyć na wsparcie rodziców. Może się jednak okazać, że wydatki związane z mieszkaniem w dużym mieście, będą wyższe niż możliwości finansowe najbliższych. Jak przygotować się do kumulacji październikowych opłat, aby jak najmniej odczuć rosnące koszty?

Wystąp o kredyt studencki

Kredyt studencki to jedna z najciekawszych propozycji dla studentów i doktorantów, która charakteryzuje się niezwykle preferencyjnymi warunkami i oprocentowaniem w wysokości 0,87% w skali roku. Mechanizm jego działania jest niezwykle prosty – osoba zainteresowana może wnioskować o pożyczkę na cały okres studiów, otrzymując przez 10 miesięcy w roku wybraną kwotę (400, 600, 800 lub 1000 zł). Spłata kredytu rozpoczyna się dwa lata po zakończeniu studiów, a miesięczna kwota zobowiązania wynosi połowę pobieranej sumy wraz z odsetkami: jeśli student otrzymywał po 600 zł miesięcznie przez 5 lat, spłata zobowiązania potrwa 10 lat i będzie wynosić ponad 300 zł miesięcznie.

Rozwiązanie to jest tanie i korzystne, wiąże się jednak z bardzo długim okresem zobowiązania. W przypadku osób, które pragną (lub muszą) utrzymać się samodzielnie, nawet maksymalna dostępna kwota stanowi zaledwie część wydatków na mieszkanie, utrzymanie czy pomoce naukowe.

Zapoznaj się z ofertami pracy dla studentów

Łączenie pracy ze studiami bywa bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. Warto jednak pamiętać, że wiele restauracji i sklepów bardzo chętnie rekrutują swoją kadrę właśnie spośród studentów. Jest to efektem m.in. korzystniejszych stawek godzinowych. Zgodnie z przepisami, pracodawca nie musi powiększać kosztów pracodawcy m.in. o ubezpieczenie zdrowotne.

Część firm może pozwolić sobie na elastyczny grafik godzin pracy, który może być dostosowany nie tylko do planu zajęć, ale też sesji egzaminacyjnej czy okresu kolokwiów. Niestety rzadko zdarza się, by dorywcza praca na studiach stała się źródłem inspiracji i pomogła zbudować solidne portfolio. Stanowi jednak zauważalny zastrzyk gotówki, dzięki czemu samodzielne utrzymanie na studiach stanie się nieco prostsze.

Pożyczka na raty online na początek semestru

Otwarcie sezonu akademickiego może okazać się szczególnie wymagające w przypadku studentów pierwszego roku, którzy mogą spodziewać wielu dodatkowych wydatków, takich jak:

  • czynsz za wynajem pokoju/mieszkania
  • kaucja (wynoszącej często jednokrotność czynszu)
  • zakup biletu miesięcznego
  • zakup rozmaitych pomocy naukowych oraz podręczników.

Problem ten trudno rozwiązać przy pomocy chwilówki, której okres spłaty wynosi 30 bądź 60 dni. Warto jednak zapoznać się z korzyściami, jakie może przynieść pożyczka na raty online. W uzyskaniu jej nie przeszkadza nawet brak stałych dochodów. Firmy pożyczkowe, takie jak TAKTO Finanse, oferują nawet 25-krotność maksymalnej wysokości kredytu studenckiego, którą można rozłożyć na 36 rat. Pożyczka na raty online jawi się wówczas jako szybkie, bezpieczne i wygodne rozwiązanie, które z pewnością pomoże w zachowaniu płynności finansowej w niezwykle kosztownym październiku.    Data: 2019-10-16
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty