Kategorie - Kulinaria

Kuchnia dla początkujących: jak skompletować wyposażenie?

Początek października to początek nowego roku akademickiego, a dla wielu studentów oznacza to pierwsze „dorosłe” mieszkanie bez kurateli rodziców. Ma to swoje zalety, takie jak możliwość zostawienia nieumytego kubka na kuchennym stole. Jednak samodzielne mieszkanie to również wady – przede wszystkim konieczność wyposażenia kuchennych szafek w niezbędne do gotowania artykuły. Przedstawiamy błyskawiczny poradnik, w którym na szybko wyjaśniamy, co powinno znaleźć się w nowo urządzanej kuchni.

Podstawowe sprzęty elektroniczne

Kompletując wyposażenie kuchenne, nie zapomnij o studenckich podstawach. Należą do nich przede wszystkim czajnik bezprzewodowy i opiekacz. Herbata czy kawa do doskonałe napary na jesienne wieczory, a proste tosty z serem i warzywami to sposób na ciepłą przekąskę w przerwie między zajęciami. Alternatywą do opiekacza może być toster – chrupiące grzanki zrobisz dzięki niemu w kilka minut, a sprzęt wyłączy się samodzielnie, jeśli będziesz akurat zajęty poranną toaletą.

Naczynia – nie zapominaj o patelni!

Smażenie czy gotowanie nie wymaga zbyt dużych umiejętności, zresztą przyrządzanie jedzenia do umiejętność, którą kształci się w wyniku częstej praktyki. Dlatego też nawet jeśli nie umiesz jeszcze gotować, nie rezygnuj z wyposażenia swojej kuchni w patelnię. Zastanawiasz się, jaką patelnię spośród dostępnych na stronie https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/patelnieigarnki.html wybrać?

Patelnia do racuchów posiada płaskie wgłębienia, dzięki czemu łatwo przygotujesz te pyszne, niewielkie placuszki. Ciekawym wyborem będzie również patelnia grillowa. Charakteryzuje się ona podłużnymi wgłębieniami, dzięki czemu do smażenia zużyjesz mniej oleju niż zazwyczaj, a sam posiłek będzie zdrowszy. Jeśli lubisz kuchnię azjatycką, dobrym pomysłem okaże się również patelnia WOK, w którym możesz smażyć krótko i w bardzo wysokiej temperaturze dania kuchni wschodniej.

Wiesz już, który garnek wybrać?

Na pozór wybór garnka wydaje się dość prosty – powinien być dość głęboki i mieć przykrywkę. Bogactwo asortymentu dostępnego na rynku może jednak sprawić, że w sklepie zaczniesz nerwowo poszukiwać tego, który będzie po prostu podobny do garnka zapamiętanego z domu. Pamiętaj jednak, że różne garnki mają różne właściwości, dlatego coś innego powinien wybrać fan zup, a coś innego osoba, która woli warzywa gotowane na parze. Zanim sprawdzisz zestawy garnków dostępne na stronie https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/patelnieigarnki/zestawykuchenne.html zastanów się, do czego najczęściej będziesz używał Twoich garnków.

Do podgrzewania małych porcji zup zamiast garnka wybieraj nieco mniejszy rondelek. Podczas mieszania możesz trzymać go za długą rączkę, dzięki czemu nie musisz obawiać się o rozlanie jego zwartości. Jeśli preferujesz zdrową kuchnię, rozważ zakup garnka, który umożliwia gotowanie na parze. Dzięki temu gotując warzywa nie pozbawisz ich wartościowych mikroelementów, a jedzenie będzie nie tylko zdrowe, ale również soczyste. Twoja kuchnia jest niewielka, a naczynia w szafkach ledwo się mieszczą? Wybierz zestaw garnków z odczepianą rączką, dzięki którym w miejscu jednego garnka, zmieścisz cały zestaw.    Data: 2019-10-16
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty