Kategorie - Porady

Partnerstwo Publiczno - Prywatne - najważniejsze informacje

Partnerstwo Publiczno - Prywatne to formuła polegająca na przeprowadzaniu współpracy długoterminowej przez różne publiczne instytucje, a także podmioty prywatne. Celem takiej współpracy, jest stworzenie infrastruktury, która będzie funkcjonowała w sferze usług publicznych jak np. drogi.

Najważniejsze informacje na temat partnerstwa Publiczno - Prawnego

Niekiedy partnerstwo publiczno - prawne, błędnie jest nazywane partnerstwem publiczno - prywatnym. W Polsce jest to bardzo popularna forma współpracy, która przebiega w oparciu o liczne akty prawne i przepisy. Główne dokumenty, które regulują przebieg partnerstwa publiczno - prawnego to: ustawa o partnerstwie publiczno - prawnym i ustawa o koncesji na usługi lub roboty budowlane. 

Ważną cechą PPP, są powiązania z zamówieniami publicznymi,  uwagi na publiczne środki, która są przeznaczone na realizację danej inwestycji. Na rynku działa wielu partnerów, którzy mogą w sposób bardzo profesjonalny opracować rozwiązania o charakterze publiczno - prawnym, odpowiednie dla danego etapu przetargu. Przykładem może być: https://jacekkosinski.pl/uslugi/partnerstwo-publiczno-prywatne/.

Na jaką pomoc mogą liczyć klienci, korzystający z partnera publiczno - prawnego? 

Klienci korzystający z usług partnera, specjalizującego się we współpracy publiczno - prawnej, mogą liczyć na bardzo szeroką pomoc na profesjonalnym poziomie. Przede wszystkim może ona dotyczyć, wsparcia prawnego w czasie postępowania przetargowego oraz w czasie wszelkich negocjacji, związanych z realizacją projektu. Ponadto partner, doradza jaka struktura inwestycyjna będzie najlepsza i czym się kierować, żeby najwięcej zyskać. Przygotowuje on wymagane dokumenty, nadzoruje przebieg realizacji projektu, reprezentuje wykonawców w wielu różnych sytuacjach oraz przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz przed sądami. 

Sprawdzona kancelaria, z pewnością pomoże doprowadzić do końca wszelkie sprawy dotyczące współpracy Publiczno - Prawnej.  Oferuje ona doradztwo w wielu problematycznych kwestiach. 

Zalety partnerstwa Publiczno - Prawnego

Partnerstwo Publiczno - Prawne, wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim pozwala ona no niebywałą efektowność ekonomiczną, która ma związek z siłami obu stron umowy. Podział zadań w przypadku współpracy partnerskiej, jest bardzo racjonalny. Każda strona podejmuje zobowiązania, które może sprawnie i efektywnie zrealizować. Z takiej formuły z powodzeniem, od lat korzystają także inne kraje.     Data: 2019-10-07
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty