Kategorie - Moda

Co Cię czeka w salonie sukien ślubnych? Przyjdź przygotowana!

Ślub to niezwykła okazja w życiu każdej kobiety. Poprzedzają go miesiące przygotowań, a wśród nich – wybór tej idealnej sukni ślubnej. Już od lat masz w głowie wymarzoną kreację? A może wybór jest tak duży, że nie potrafisz się zdecydować? Niezależnie od tego, do jakiej kategorii należysz – czeka Cię wizyta w salonie sukien ślubnych.

Poszukiwania idealnej sukni ślubnej

W salonach znajdziesz bardzo wiele różnorodnych modeli. Nie sposób jest przymierzyć je wszystkie, dlatego dobrze, abyś wiedziała czego mniej więcej szukasz. Inspiracji szukaj na stronach z modą ślubną, w katalogach projektantów oraz na stronach typu Pinterest – internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy! Wszystko co Ci wpada w oko – zapisuj obrazki, rób notatki. Nawet jeśli podoba Ci się wyłącznie materiał, gorset lub spódnica – warto to wszystko zebrać w jednym miejscu. Będziesz to potem mogła pokazać stylistce w salonie sukien ślubnych. Dzięki temu wybierze kreację jak najbliższą Twojemu ideałowi.

Salon sukien ślubnych – wybór salonu i rezerwacja terminu

Jeśli wiesz już, jakie suknie ślubne Ci się podobają, wyszukaj ofertę pobliskich salonów. W dobie cyfryzacji, większość z nich będzie miało zdjęcia kolekcji na swojej stronie internetowej. Wybierz taki, w którym jak najwięcej sukien wpada w Twój gust. Rezerwacja wizyty następuje zazwyczaj telefonicznie, mailowo lub poprzez specjalny formularz kontaktowy. Czas trwania takiego spotkania trwa około godziny. Zapisujesz się na konkretny dzień i godzinę – dlatego jeśli się spóźniasz lub coś Ci wypadło i nie możesz przyjść – poinformuj o tym salon wcześniej.

Jak przygotować się do wizyty?

Będziesz mierzyć kilka sukienek, których egzemplarze znajdują się w salonie. Najczęściej są one w jednym rozmiarze, który jest następnie upinany na przyszłej Pannie Młodej – to tylko model pokazowy, suknia zostanie uszyta specjalnie na Twój wymiar. Dlatego pamiętaj o podstawach – weź wcześniej prysznic i nie używaj dużej ilości makijażu. Stylistka będzie pomagać Ci w zakładaniu i zdejmowaniu kreacji, dlatego załóż wygodną i estetyczną bieliznę. Najlepiej by było, żebyś miała przy sobie już buty na ślub. Suknie ślubne mogą układać się na ciele inaczej w zależności od tego, czy masz na sobie wysoki czy niski obcas.

Stylistka do Twojej dyspozycji

Nikt nie ma większego doświadczenia od stylistki ślubnej! Dlatego zaufaj jej. Opowiedz dokładnie czego oczekujesz, pokaż co Ci się podoba i pozwól jej działać. Stylistka dobierze odpowiedni fason do Twojej sylwetki, a Ty dzięki temu poczujesz się pięknie. Nawet jeśli nie jesteś przekonana do danego kroju, spróbuj go przymierzyć. Być może na Tobie będzie wyglądać naprawdę dobrze! Jeśli czujesz się nieco niekomfortowo w takiej nowej sytuacji, zaproś ze sobą przyjaciółkę, siostrę lub mamę – na pewno poczujesz się raźniej, a one pomogą Ci z tym trudnym wyborem. Przestrzegamy przed przychodzeniem z tłumem znajomych – jedna, maksymalnie dwie zaufane osoby będą w porządku. Większa liczba Cię zdekoncentruje i zamiast pomóc z wyborem – utrudni go.    Data: 2019-09-20
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty