Kategorie - Zdrowie

Metody powiększania biustu

W dzisiejszych czasach wiele kobiet ma kompleksy z powodu swojego wyglądu. Zmagają się one często z rozmiarem swojego biustu, na co nie miały bezpośredniego wpływu, dlatego decydują się na pewne kroki związane z ich powiększeniem. W końcu prawie każda kobieta marzy o jędrnych i i kształtnych piersiach. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metody na powiększenie biustu a niektóre z nich są przedstawione poniżej.

Operacja powiększenia biustu

Operacja ta jest ciągle uznawana za jedno z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny estetycznej, a piersi po tej operacji wyglądają na zdecydowanie naturalne, bez jakichkolwiek cech pooperacyjnych. Zabieg ten trwa zazwyczaj tylko ok. 2 godzin i jest wykonywany pod znieczuleniem ogólnym. Podczas wywiadu lekarskiego ustalany jest docelowy rozmiar biustu pacjentki, a sam zabieg polega na umieszczeniu pod mięśniem piersiowym tzw. wkładki solnej lub silikonowej. Szycie odbywa się w miejscach mało widocznych, żeby piersi wyglądały na jak najbardziej naturalne. Po operacji pacjentka musi nosić specjalny biustonosz nadający odpowiedni kształt piersiom, który może być zdejmowany tylko do kąpieli. Po ok. 3 miesiącach od operacji kobieta może się cieszyć naturalnym wyglądem powiększonego biustu. 

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Jest to metoda bezoperacyjna, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym, występującym przede wszystkim w kosmetykach nawilżających. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest w formie żelu do wypełniania piersi, a co za tym idzie, do ich powiększenia. Ten sposób pozwala na powiększenie biustu nawet o 2 rozmiary, ale nie jest trwały i utrzymuje się maksymalnie do 30 miesięcy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. 

Powiększanie biustu tłuszczem

Inną metodą bezoperacyjnego powiększenia piersi jest lipofilling, czyli użycie własnego tłuszczu do powiększenia biustu. Jest to nowoczesna metoda pozwalająca na pozbycie się tłuszczu z problemowych miejsc, na rzecz większych piersi. Zabieg ten składa się z kilku etapów. Najpierw w ogólnym znieczuleniu dokonuje się liposukcji, czyli pobrania tłuszczu. Następnie tłuszcz zostaje odwirowany z wody i dodaje się do niego osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste. W ostatnim kroku, przez niewielkie nacięcie dokonuje się przeszczepu tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa ok. 2 godziny. Po zabiegu, przez ok. 6 tygodni, zalecane jest noszenie biustonosza modelującego piersi. Ze względu na to, że przeszczepiona tkanka zostaje wchłaniana przez organizm, zaleca się powtarzanie zabiegu co 2-6 miesięcy. 

Tabletki powiększające biust

Wiele kobiet decyduje się na zakup tabletek na powiększenie biustu, ponieważ są alternatywą dla operacji plastycznych i zabiegów. Często są one bezpieczne, ale ważne jest źródło z jakiego pochodzą. Zazwyczaj są robione na bazie naturalnych składników, a jednym z nich są fitoestrogeny - roślinne odpowiedniki damskiego hormonu odpowiedzialnego za rozmiar biustu - estrogenu. Po kilku tygodniach stosowania można zauważyć pierwsze efekty, takie jak ujędrnienie skóry. Kobiety zainteresowanie takimi środkami powinny przejrzeć ranking tabletek na powiększenie biustu w celu znalezienia odpowiedniego dla siebie suplementu.

Podsumowanie

Ciężko stwierdzić, która z metod powiększenia piersi jest najlepsza. Każda z kobiet powinna mieć indywidualne podejście do tego tematu, w zależności od swojego stanu zdrowia i innych czynników, np. docelowego rozmiaru, jaki chciałaby uzyskać. Wiadomym jest jednak, że każda z tych metod posiada swoje zalety i któraś na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty.    Data: 2019-07-16
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty