Kategorie - Moda

Czy warto kupować tanie zegarki?

Z czego wynika cena drogich zegarków? Czy ich tańsze odpowiedniki naprawdę odznaczają się o wiele niższą jakością?

Pierwsze zegarki naręczne ujrzały światło dzienne w roku 1790. To właśnie wtedy genewskie zakłady zegarmistrzowskie Jaquet - Droz (znane obecnie jako marka Swatch Group) stworzyły zegarek na bransolecie. Stanowił on połączenie ozdobnej bransoletki i popularnego wówczas zegarka w kształcie broszy. Można zatem stwierdzić, iż pierwsze zegarki naręczne pełniły zarówno funkcję użytkową, jak i ozdobną. A jak jest obecnie? Dziś zdecydowana większość osób sprawdza aktualną godzinę na ekranie własnego telefonu. Niemniej jednak nie oznacza to, iż zegarki straciły na popularności. Wręcz przeciwnie! Aktualnie stanowią one bowiem oryginalną ozdobę, która jest w stanie dodać charakteru niemalże każdej stylizacji.

Na jaki zatem zegarek warto się zdecydować? Najlepiej… na kilka! Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że zakup kilku sztuk czasomierzy związany jest ze sporym wydatkiem. Czy aby na pewno? Niekoniecznie. Zamiast inwestować w oryginalne zegarki znanych marek można przecież sięgnąć po zdecydowanie tańsze modele mniej znanych firm. Czy warto to robić? Co – poza ceną – odróżnia drogie zegarki od zdecydowanie tańszych modeli?

Czemu tak drogo?

Nabywając naprawdę drogi zegarek zdecydowana większość osób odnosi wrażenie, że kupiła ekskluzywny przedmiot wysokiej jakości. W końcu ozdobna, za którą zapłaciliśmy kilka/kilkanaście tysięcy musi być tego warta. Czy aby na pewno? Niekoniecznie. Otóż - zgodnie ze słowami starego powiedzenia - „produkt jest warty tyle, ile klient jest w stanie za niego zapłacić”. Jak się bowiem okazuje, koszt produkcji drogiego zegarka jest wielokrotnie niższy od jego ostatecznej ceny. Czemu więc dany produkt kosztuje aż tyle? Otóż producenci wliczają w finalną cenę wyrobu zarówno koszt wytworzenia, jak i koszty działań marketingowych czy też wydatki związane z funkcjonowaniem swoich sklepów stacjonarnych.

Ale to nie wszystko. Niektóre firmy – w celu utrzymania się na rynku – podejmują szereg zabiegów marketingowych mających na celu nadanie swoim wyrobom swego rodzaju statusu społecznego. Ten typ zabiegów stanowi domenę tzw. marek luksusowych. Obecnie zegarek słynnej firmy Rolex uznawany jest za symbol prestiżu. Czy jednak jest on warty swojej ceny? Otóż nie. Płacimy bowiem, za fakt skojarzenia z luksusem, nie zaś za produkt odznaczający się o wiele wyższą jakością, niż wyrób mniej znanej firmy konkurencyjnej.

A co z jakością?

Jeśli sądzisz, że tanie zegarki znacząco odbiegają jakością – zarówno wykonania, jak i surowca – od ich droższych odpowiedników, to jesteś w dużym błędzie. W rzeczywistości bowiem niemalże w niczym nie ustępują one zegarkom znanych marek. Zarówno stylistyka, jak i wykonanie tańszych czasomierzy odznacza się coraz wyższym poziomem. Należy dodać, iż różnice pomiędzy produktami z wysokiej i niższej półki cenowej widoczne są jedynie w detalach dostrzeganych wyłącznie przez znawców tematu. Nie musisz więc obawiać się, że kupując tańszy zegarek automatycznie decydujesz się na produkt mniej wartościowy.

Zegarek na każdy dzień

Zegarek to dodatek, który potrafi nadać przysłowiowych kolorów każdej stylizacji. Nie warto ograniczać się wyłącznie do konkretnego stylu i tym samym pozostawać przy wyborze jednego zegarka. O wiele lepszy rozwiązaniem jest zakup kilku sztuk tańszych czasomierzy. Dzięki temu zyskamy możliwość dowolnego miksowania dodatków, a tym samym tworzenia niepowtarzalnych zestawień modowych. Masz ochotę na styl rodem z nieśmiertelnych lat ’90? W takim razie wybierz elektroniczny zegarek na bransolecie. Wolisz styl eko? Zdecyduj się na zegarek wykonany z drewna. A może gustujesz w nienachalnej elegancji? Jeśli tak, to strzałem w dziesiątkę może okazać się widoczny na zdjęciu, stylowy czasomierz Benyar Atlantic. Wszystkie, opisane powyżej modele zegarków znajdziesz na stronie www.tmzegarki.pl.    Data: 2019-05-30
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty