Kategorie - Dom i ogród

Jak kupować meble?

Kiedy już zakupimy swoje pierwsze mieszkanie, to stajemy przed koniecznością jego umeblowania. Powinniśmy zatem odwiedzić salon meblowy. Gdańsk, Poznań, Warszawa, w każdym większym mieście, znajdziemy doskonale zaopatrzony punkt tego typu. Musimy jednak przed odwiedzeniem go, wiedzieć jak dobierać właściwie meble do mieszkania.

Czego szukać?

Podstawowymi kryteriami wyboru mebli do mieszkania powinny być ich funkcjonalność oraz względy estetyczne. Proporcje między tymi elementami oraz kwestia wyboru tego, co dla nas ważniejsze, to rzecz indywidualna. Pamiętajmy jednak, że jeśli meble nie będą dobrane pod konkretny metraż i dostosowane do naszych potrzeb, to nawet jeśli będą nawet bardzo ładne i eleganckie, to bardzo szybko staną się problemem. Przede wszystkim zatem zastanówmy się, do czego ma być nam potrzebny nowy mebel. Następnie oceńmy gabaryty pomieszczenia, w którym ma on stać. Chodzi tutaj przede wszystkim o wymierzenie wszystkich miejsc, w których stać będzie mebel. Musimy też oszacować ile przestrzeni zajmie dany produkt i czy będzie dopasowany do naszych potrzeb oraz aranżacji mieszkania. Dlatego też musimy ocenić, w jakich kolorach ma być meble i jaką ma przybierać formę. Ostatecznie warto też wraz z mężem lub małżonką ustalić szczegóły dotyczące danego zakupu. Na koniec przemyślmy dokładnie czy dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi, które możemy przeznaczyć na ten zakup.

W salonie. Podstawowe błędy

Kiedy już jesteśmy w salon meblowy gdańsk, to przede wszystkim sprawdźmy jakość mebla. Jeśli będzie to oznaczało na przykład położenie się na nim, w przypadku łóżka, to zróbmy to. Mebel to sprzęt, który najczęściej jest przez nas kupowany na lata. Dlatego warto dokładnie obejrzeć kupowany produkt. Pytajmy też doradcę o materiały, gwarancję, a także oglądajmy dokładnie meble, sprawdzajmy działanie mechanizmów: zawiasów, prowadnic. Im więcej uzyskamy informacji, tym mniejsza jest szansa, że popełnimy błąd lub przeoczymy wadę czy niedogodność. Dzięki temu jesteśmy też w stanie uniknąć popełnienia najczęstszych błędów, jakie popełniają nabywcy. Przede wszystkim nie kupimy zbyt dużych mebli, które w salonie, na otwartej przestrzeni wydają się nieco mniejsze, a kiedy zostaną wniesione do mieszkania, okazuje się, że zajmują za dużo miejsca. Nie kupujmy też mebli niedopasowanych do naszych rozmiarów. Tyczy się to na przykład biurka, stołu, łóżka czy fotela. Kupienie niedopasowanego urządzenia tego typu, oznacza, że korzystanie z niego będzie dla nas mało komfortowe. Bardzo częstym błędem jest też sugerowanie się wyłącznie ceną. Wielu klientów stara się kupować meble najtańsze. Niestety wraz ze spadkiem ceny, najczęściej idzie też utrata jakości. Meble tego typu mogą po kilku latach zacząć się rozchodzić, mimo że w salonie wyglądają bardzo przyzwoicie. Ostatecznie musimy też dopasować meble do istniejących już urządzeń w naszym mieszkaniu. Pomieszczenia powinny być bowiem odpowiednio zaaranżowane. Jeśli w danej przestrzeni postawimy obok siebie meble dwóch innych stylów, to najczęściej uzyskany efekt nie będzie na zadowalał.    Data: 2019-04-28
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty