Kategorie - Dom i ogród

Organizacja przeprowadzki - porady dzięki którym zaoszczędzisz czas

Przeprowadzka może wywrócić całe życie do góry nogami i nie chodzi tu wyłącznie o zmianę miejsca zamieszkania. Sama przeprowadzka może nieźle dać w kość. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia wymaga odpowiednich przygotowań, porządków, a niejednokrotnie wynajęcia sprzętu, np. busa lub samochodu, który pomoże w przeprowadzce. Z pewnością w takiej sytuacji przyda się kilka rad, jak przygotować się do przeprowadzki.

Najpierw porządki i selekcja rzeczy

Już na wstępie warto zaznaczyć, że przeprowadzka nie powinna być organizowana na ostatnią chwilę. Przygotowania do niej warto zacząć wcześniej. Około dwóch miesięcy przed przeprowadzką warto rozpocząć porządki. Powinny obejmować one nie tylko gruntowne sprzątanie opuszczanego lokalu, ale przede wszystkim selekcję rzeczy. Może się bowiem okazać, że są przedmioty, ubrania lub meble, które należy wyrzucić, a nie zabierać ze sobą w kolejne miejsce. Już na tym etapie można zapakować rzeczy, których używa się sezonowo i nie są potrzebne każdego dnia.

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Wiele osób zastanawia się, jak podejść do tematu przeprowadzki. W końcu firmy organizujące przeprowadzki to spory wydatek, a mało kto posiada busa na stanie. Wówczas złotym środkiem może być wypożyczenie samochodu do przeprowadzki. Największą pracę związaną z przeniesienie i przewiezieniem rzeczy można zrealizować na własną rękę lub z pomocą rodziny i znajomych. Płaci się tylko za wynajęcie odpowiedniego auta. Poszukiwania firmy można rozpocząć na około 2 miesiące przed przeprowadzką. Jeżeli pojawia się problem ze znalezieniem takiej firmy, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę wraz z lokalizacją, np. wypożyczalnia samochodów w Warszawie, a wtedy na pewno znajdą się firmy świadczące takie usługi.

Poinformuj instytucje, rodzinę i znajomych

Już przed przeprowadzką należy poinformować odpowiednie instytucje o zmianie miejsca zamieszkania. Jest to niezbędne, zwłaszcza jeżeli chodzi o uiszczanie niektórych opłat oraz otrzymywanie korespondencji. Koniecznie należy poinformować także rodzinę i znajomych. W końcu nikt nie chciałby sytuacji, kiedy odwiedzając rodzinę lub znajomych, zastaje kogoś innego pod danym adresem. W ostatnich tygodniach może zabraknąć na to czasu.

Wykorzystaj zapasy

Przed przeprowadzką dobrze jest wykorzystać wszystkie swoje zapasy, aby nie przewozić ich z miejsca na miejsce lub wyrzucać. Około 4 tygodni przed przeprowadzką należy zacząć zużywać wszystkie kosmetyki i chemię. Jedzenie można zostawić na ostatni tydzień.

Pakowanie czas zacząć

Zanim rozpocznie się pakowanie, należy zrobić listę wszystkiego, co powinno zostać zabrane. Następnie należy przystąpić do skrupulatnego pakowania oraz oznaczania numerami danych walizek, kartonów i innych pojemników, w których znajdują się pakowane rzeczy. Pakowanie powinno rozpocząć się od rzeczy, które używane są najrzadziej. W dzień przeprowadzki wszystko, co zostało spakowane, należy sprawdzić ponownie z listą i załadować do samochodu. Przed wyjściem należy zanotować stan liczników lub zrobić im zdjęcie oraz przeprowadzić kontrolę czy zawory zostały zakręcone, a wszystkie rzeczy zabrane.    Data: 2019-04-16
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty