Kategorie - Zdrowie - Matka i dziecko

W trosce o zdrowie i życie

Choć ciąża i samo oczekiwanie na maluszka to najczęściej niezwykle ważne chwile związane są również z szeregiem różnych badań, stałą kontrolą lekarską i obserwacjami czy mamie nic nie zagraża i oczywiście czy dziecko rozwija się prawidłowo. Nowoczesne urządzenia pozwalają niemalże stale sprawdzać, co się dzieje w brzuchu. A dzieje się bardzo dużo. Oczywiście ciąża to przede wszystkim czas radości oraz szczególnego dbania o siebie i niezależnie od tego, czy to pierwsze dziecko, czy też kolejne ma przyjść na świat, towarzyszą rodzicom podobne emocje oraz niepokój, by nic niepokojącego się nie wydarzyło. Zobacz, jakie technologiczne rozwiązania mamy pod ręką.

  1. Usłyszeć serce
  2. Diagnostyka prenatalna w wersji domowej
  3. Jak to działa?

Usłyszeć serce

Rozwój technologii także w wydaniu dla przeciętnych ludzi pozwala no to, by podglądać nawet wczesną ciążę na monitorach USG, a także usłyszeć bicie maleńkiego serduszka. To niezwykle ważne dla rodziców momenty, a dla lekarzy informacje o prawidłowym rozwoju dziecka. Popularne detektory tętna płodu https://cito-sklep.pl/15-detektory-tetna-plodu są najczęściej wykorzystywane przez ginekologów i położników, by sprawdzić pracę serca w łonie matki. To jedno z podstawowych badań wykonywanych w trakcie każdego badania. Poza tym coraz częściej stają się urządzeniem wykorzystywanym w domu.

Diagnostyka prenatalna w wersji domowej

Wielu rodziców decyduje się na domowe KTG, by obserwować rozwój dziecka, cieszyć się każdym uderzeniem małego serduszka, a także by w pewien sposób być w kontakcie z maluszkiem. Detektor tętna płodu Sonoline B https://cito-sklep.pl/detektory-tetna-plodu/1-detektor-tetna-plodu-sonoline-b.html może być wykorzystywany we wczesnej ciąży i na każdym jej etapie pozwala podsłuchiwać dziecko, monitorować rozwój i w zależności od konkretnych opcji i na przykład wielkości głowicy pozwala uzyskać precyzyjne pomiary. To urządzenia dedykowane oczywiście przede wszystkim przypadkom ciąż zagrożonych oraz tych, które wymagają wnikliwej obserwacji, ale ze względu na atrakcyjną cenę i funkcjonalność bez problemu każdy może sobie na takie gadżet pozwolić.

Jak to działa?

Nowoczesne detektory takie jak na przykład Sonoline C działają, wykorzystując efekt Dopplera. Sonda wysyła krótkie sygnały ultradźwiękowe w seriach i odbiera odbite fale dźwiękowe. Je słychać w głośnikach lub w słuchawkach – to jednak odzwierciedlenie bicia serca, a nie jego autentyczny dźwięk. W tym celu wykorzystywane są fale o bezpiecznym natężeniu, a urządzenia posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE dla urządzeń medycznych.    Data: 2019-04-11
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty