Kategorie - Turystyka i podróże

Czy Malediwy są drogie? Prawdy i mity o luksusowych wakacjach w hotelowym raju

Turkusowy ocean, biały piasek, urocze prywatne, drewniane domki i snorkowanie w towarzystwie żółwi i delfinów. Malediwy to raj na ziemi, o którym marzy wielu podróżników. Istnieje jednak przekonanie, że podróż w ten egzotyczny kierunek kosztuje majątek. Nic bardziej mylnego. Obalamy mity o luksusowych wakacjach na Malediwach.

Mit nr 1: Na Malediwach nie ma co robić

Bezwątpienia, Malediwy należą do specyficznych kierunków. To destynacja dedykowana osobom, które lubią opalać się i spędzać czas na plaży. Jedną z największych atrakcji są rajskie plaże, dla których przybywają tutaj turyści z całego świata. Nie można jednak powiedzieć, że na Malediwach nie ma, co robić! Oprócz opalania się, możesz uprawiać sporty wodne lub wybrać się do Male, stolicy Malediwów.

Mit nr 2: Malediwy to kierunek dla bogatych

Luksusowe wyspy - resorty z prywatnymi willami to nie jedyna opcja zakwaterowania. Wybieraj lokalne pensjonaty, a z pewnością zaoszczędzisz na noclegach.

Mit nr 3: Podróże pomiędzy atolami kosztują majątek

Podróże pomiędzy wyspami są możliwe na trzy sposoby: wodolotami, motorówkami lub publicznymi promami. Promy to najtańsza możliwa opcja. Sprawdź także ile kosztuje, przelot hydroplanem i podziwianie rekinów wielorybich, czyli luksusowe wakacje w egzotycznych krajach.

Mit nr 4: Lot na Malediwy jest drogi

Linie lotnicze posiadające w swojej ofercie loty na Malediwy często przygotowują atrakcyjne promocje. Średni koszt biletu na Malediwy to około 2300 zł, czyli podobnie jak chociażby do popularnej Tajlandii.

Mit nr 5: Na Malediwach nie można opalać się w kostiumach kąpielowych

I tak i nie. Na lokalnych wyspach obowiązuje skromny ubiór, a opalanie się i zażywanie kąpieli wodnych możliwe jest w strojach zakrywających ciało. Natomiast na hotelowych plażach, w luksusowych resortach można opalać się w bikini.

Ile kosztują wakacje na Malediwach ?

Czy za wyjazd na Malediwy musimy słono zapłacić? Jak jest naprawdę? Sprawdź, Luksusowe hotele malediwy w przystępnych cenach.    Data: 2019-02-22
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty