Kategorie - Zdrowie

Trening siłowy a sylwetka – fakty i mity

Wiele osób zdania nie zmieni, że najlepsze na sylwetkę są suple. Mają do tego prawo, ale lepiej będzie świadomie podejść do kwestii pracy na siłowni, wylewania potu na treningach i obserwowaniu efektów. Dlatego warto zadać sobie trud wyjaśnienia czy trening siłowy wpływa znacząco na sylwetkę.

Jak na nas działa trening siłowy?

            Trening siłowy jest bardzo często ignorowany przez osoby, które „nie chcą już mięśni”. W świadomości ćwiczących jest to bowiem sposób na zbudowanie tkanki mięśniowej. Tymczasem trening siłowy nie tylko pobudza mięśnie do pracy i buduje ich objętość, ale także wpływa na rekompozycję ciała. Jest to zmiana stosunku budowy jego składników, a więc przybranie masy mięśniowej kosztem masy tłuszczowej. Trening personalny w Warszawie może więc przyczynić się do zdrowszego i bardziej wydajnego stylu życia. To pilnowanie, by tkanka tłuszczowa nie stała się naszym problemem.

Większa masa, większe spalanie

            Co ciekawe, choć i oczywiste zarazem, im większą masę mięśniową mamy, tym więcej kalorii do codziennego funkcjonowania potrzebujemy, a co za tym idzie, tym więcej tłuszczu spalamy. Warto zatem mieć na uwadze zrównoważony trening, który nie jest nastawiony tylko i wyłącznie na całkowite wyrugowanie z ciała tkanki tłuszczowej. Nie jest to zdrowe! Dlatego warto zasięgnąć rady u renomowanych trenerów, np. na dawidwozniakowski.pl, aby z całą pewnością ćwiczyć tylko w taki sposób, który dopasuje się do naszego stylu życia.

Żywienie a trening

            Ważne w całym procesie treningu siłowego oraz kształtowania sylwetki jest odżywianie. Odpowiednia dieta i dopasowanie stylu żywienia do codziennych zajęć ma kluczowe znaczenie dla struktury masy ciała. Aby dobrze wyrzeźbić ciało i wyglądać fajnie, a nie nieproporcjonalnie, potrzebujemy sporych ilości składników dostarczanych do organizmu. Bez tego cały proces po prostu nie ma sensu. Warto więc, wybierając trening personalny w Warszawie czy innym mieście, zdecydować się na wiedzę trenera, który poprowadzi nasz trening holistycznie.    Data: 2019-02-22
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty