Kategorie - Moda

Płaszcz męski - jak wybrać odpowiedni fason?

Ocieplona kurtka męska z kapturem to podstawa w sezonie zimowym, jednak niekoniecznie sprawdzi się w eleganckiej stylizacji. Zdecydowanie lepszy okaże się wówczas płaszcz. Warto jednak wiedzieć, że wybierając ten element garderoby najwięcej uwagi należy poświęcić wyborowi odpowiedniego fasonu. To od niego zależy bowiem, jaki strój możemy później skompletować i jak zaprezentuje się na naszej sylwetce. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni fason płaszcza na zimę.

Płaszcz jednorzędowy

Jest to klasyczny płaszcz z jednym rzędem guzików, którego długość sięga zazwyczaj do połowy uda. Dawniej nosili go żołnierze lądowi, stąd też jego nieco militarny wygląd. Cechuje go bowiem prostota i pewnego rodzaju surowość. Płaszcze jednorzędowe zazwyczaj są pozbawione dodatkowych zdobień i występują w ciemniejszych kolorach. Jeden z jego typów stanowi tzw. Loden Coat, który przeważnie wykonany jest z wełny. Jego cechę charakterystyczną stanowi jednocześnie wywinięty kołnierz. Płaszcze jednorzędowe często występują w wersji bez kołnierza, gdyż zastępuje go stójka. Sprawia to, że ich wygląd może nieco przypominać marynarkę. Płaszcz ze stójką to świetne uzupełnienie eleganckiego stroju

Płaszcze dwurzędowe

Obecnie są zdecydowanie chętniej wybierane przez mężczyzn aniżeli jednorzędowe. Dawniej także noszone były przez żołnierzy lecz nie lądowych, a marynarki wojennej. Doskonale pasuje do stylistyki smart casualowej, która stanowi połączenie mody eleganckiej i codziennej. Płaszcze dwurzędowe zazwyczaj wykonane są z grubszych materiałów występować mogą w wielu typach. Wśród najpopularniejszych fasonów wyróżnia się, chociażby trencz. Ten rodzaj płaszcza wyróżnia pasek w talii oraz pagony na ramionach. Zazwyczaj posiada także ściągane paski materiału, które znajdują się przy nadgarstkach. Trencz wykonany jest przeważnie z bawełny, nie brakuje także jego odpowiedników w wersji na wiosnę. Kolejny, znany typ płaszcza dwurzędowego to tzw. polo coat. Ciekawe propozycje pod tym wzlędem znajdziemy na https://dstreet.pl/pol_m_Odziez-Meska_Okrycia-wierzchnie_Plaszcze-816.html W klasycznej wersji wykonany jest z wielbłądziej wełny i ma charakterystyczny piaskowy kolor. Ponadto, cechuje go kołnierz ze specjalny wyłogami, które skierowane są w dół.

Jaką długość płaszcza wybrać?

Dawniej większość płaszczy sięgała do kolan, aby jak najlepiej chronić przed zimnem, obecnie jednak do dyspozycji mamy znacznie bardziej różnorodne długości. Co więcej, tak długie płaszcze nie są dedykowane każdemu. Okrycie wierzchnie do kolan polecane jest zwłaszcza wysokim i szczupłym mężczyznom, gdyż podkreśla sylwetkę. W przypadku niższych osób, może je jeszcze bardziej optycznie skrócić. Z tego też względu niżsi mężczyźni powinni raczej wybierać fasony płaszczy, które sięgają maksymalnie do połowy uda, a najlepiej lekko za linię bioder. Ponadto, osoby o bardziej okrągłych kształtach muszą unikać modeli z wiązaniem w talii.

Co nosić do płaszcza?

Do płaszcza w wersji eleganckiej warto dobrać szalik. W tym przypadku możemy nieco bardziej zaszaleć i postawić na ciekawe wzory oraz kolor. Taki dodatek ma za zadanie nieco rozweselić i urozmaicić stylizację. Największym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza szalki w dwu- i trzykolorowe paski.    Data: 2019-02-05
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty