Kategorie - Edukacja

Jak w interesujący sposób spędzić zimowy weekend w Warszawie?

Warszawa to bardzo ciekawy kierunek na zimową wycieczkę. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji, zarówno sportowych, jak i kulturalnych. Z pewnością warto wybrać się na jedno z licznych i darmowych lodowisk pod gołym niebem, pospacerować wśród świetlnych iluminacji oraz spędzić kilka chwil w pięknych wnętrzach Łazienek Królewskich.

Wizyta w królewskich rezydencjach


Łazienki Królewskie to doskonała destynacja na mroźny spacer. Tamtejsze ogrody cieszą oko bez względu na porę roku. Dodatkowo zimą odbywa się tutaj wiele ciekawych wydarzeń, można m.in. wziąć udział w wykładzie lub warsztatach. Dokładny i zawsze aktualny repertuar wydarzeń można znaleźć pod adresem: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia.

 

Wycieczka do Pałacu w Wilanowie w sezonie zimowym to doskonały pomysł, ponieważ tylko wtedy można podziwiać Królewskie Ogrody Światła. Ta świetlna instalacja jest plenerową wystawą, która została skonstruowana z tysięcy różnobarwnych diod uformowanych w fantastyczne kształty. Można również zobaczyć pomniki wielu postaci historycznych w Warszawie. Podziwianie tej kompozycji to wspaniała okazja na spokojny zimowy wieczorny spacer. Wkraczając na ścieżkę wiodącą do pałacu, trzeba przemierzyć 75-metrowy roziskrzony światłem tunel, ogromną atrakcją są również pomarańczowe drzewka, pergola i groźne orły strzegące dziedzińca. Z kolei na Tarasie Dolnym przy akompaniamencie muzyki klasycznej  można podziwiać Muzyczny Ogród Marzeń. Królewski Ogród Światła czynny jest codziennie, natomiast w weekendy można podziwiać mappingi wyświetlane na fasadzie pałacu.

 

Darmowe lodowiska w Warszawie

 

W weekendy stołeczne lodowiska czynne są dłużej niż w tygodniu. Niestety wówczas zazwyczaj jest na nich bardzo tłoczno. Można wybrać się tuż po otwarciu, wtedy powinno być jeszcze w miarę luźno. Godziny przed zamknięciem to również dobry pomysł, ponieważ wtedy też na

lodowisku jest o wiele mniej jeżdżących. Oto lista warszawskich lodowisk pod gołym niebem:

  • lodowisko przy Urzędzie Gminy na Bemowie, ul. Obrońców Tobruku 40,
  • lodowisko na Rynku Starego Miasta,
  • lodowisko przed PKiN,
  • lodowisko Saska Kępa, al. Stanów Zjednoczonych 24 (przy Szkole nr 37),
  • lodowisko Ursus Keniga, ul. Keniga 20,
  • lodowisko Ursus, ul. ul. Sosnkowskiego 10 (przy Szkole nr 14),
  • lodowisko Wesoła, ul. Armii Krajowej 72,
  • lodowisko Wola, Plac przy Urzędzie Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90,
  • lodowisko na Placu Europejskim,
  • lodowisko Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1.


    Data: 2019-01-02
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty