Kategorie - Zdrowie - Uroda i kosmetyki

Kosmetyki na trądzik różowaty, czyli jak pielęgnować cerę z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka głównie osoby po 30. roku życia. Pojawia się nagle i potrafi naprawdę obniżyć komfort życia. Bardzo charakterystyczne dla trądziku różowatego są czerwone, zaognione plamy na twarzy.

Czym jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty pojawia się najczęściej u osób między 30. a 50. rokiem życia. Ale zdarzają się także przypadki, że trądzik różowaty występował u dzieci. Najczęściej dotyka on osoby z jasną karnacją i jasnymi włosami. Jest to choroba, która może mieć podłoże genetyczne. Trądzik różowaty może nawet pojawić się u osób, które w okresie dojrzewania nie miały problemu ze zwykłym trądzikiem. Choć dokładna przyczyna trądziku różowatego wciąż nie jest nieznana, naukowcy dowiedli, że z rozwojem choroby może być związane m.in. zakażenie Helicobacter pylori, a także bakterią Bacillus oleronius.

Jak wygląda trądzik różowaty? W medycynie najczęściej wyróżnia się 4 różne typu trądziku różowatego. Pierwszy z nich to pojawiające się na twarzy czerwono-różowe rumieńce. Kolejny rodzaj trądziku różowatego przypomina trądzik zwyczajny. Trzeci typ charakteryzuje się zgrubieniami skóry, szczególnie w okolicy nosa. Czwarta odmiana trądziku różowatego to odmiana oczna (występująca na oczach).

Trądzik różowaty nie tylko nieestetycznie wygląda, ale przede wszystkim jest nieprzyjemny. Skóra z trądzikiem różowatym może swędzieć i piec. Dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, a także szybkie włączenie leczenia.

Kosmetyki na trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest trudny do wyleczenia. Dlatego kluczowa jest rola odpowiedniej pielęgnacji i właściwe dobranie kosmetyków do skóry z trądzikiem różowatym. Chociażby w tym celu warto wybrać się do dermatologa, który poleci Ci odpowiednie dermokosmetyki na trądzik różowaty. Jakie kosmetyki na trądzik różowaty wybrać?

Kosmetyki na trądzik różowaty powinny być pozbawione parabenów, konserwantów i substancji zapachowych. Jeżeli więc sprawdzasz skład INCI, staraj się wybierać kosmetyki bez nazwy Parfum. Jakie kosmetyki na trądzik różowaty zatem kupić? Kosmetyki naturalne będą dla Ciebie na pewno dobrym wyborem. Używaj kosmetyków opartych na delikatnych wyciągach z roślin. Zwróć też uwagę, żeby krem na trądzik różowaty miał odpowiednie, kwaśne pH i dobrze nawilżał skórę. Powinien mieć też w miarę lekki skład, aby nie zatykał porów. W składzie kremu na trądzik różowaty mogą znaleźć się takie substancje jak pantenol i retinoidy (witamina A), które dobrze działają na poszerzone naczynia krwionośne. Zwróć też uwagę, żeby kosmetyki stosowane do skóry miały wysoki filtr UV − skóry z trądzikiem różowatym nie można opalać!

Kosmetyki na trądzik różowaty powinny wyciszać stany zapalne skóry i łagodzić podrażnienia. Unikaj więc kosmetyków mocno ściągających skórę i kosmetyków z alkoholem. Niektórzy odradzają stosowanie toniku do twarzy przy trądziku różowatym. Jednak nie warto pomijać tego ważnego kroku w podstawowej pielęgnacji twarzy. Tonik ma za zadanie znormalizować pH twarzy. Ważne jest jednak, żeby wybierać delikatne kosmetyki, bez alkoholu i substancji zapachowych. Bogaty wybór kosmetyków na trądzik różowaty znajdziesz pod linkiem: https://eapteka.pl/dermokosmetyki/problemy-skorne/tradzik-rozowaty-2

Leczenie trądziku różowatego

Jak leczyć trądzik różowaty? Kosmetyki do pielęgnacji skóry to pierwszy krok w walce z chorobą. Samo leczenie trądziku jest bardzo trudne i wymaga regularności i wielu poświęceń.

Żeby rozpocząć leczenie trądziku różowatego wybierz się na wizytę do dermatologa. Lekarz, w zależności od typu trądziku i zaawansowania choroby, może przepisać Ci leki do stosowania miejscowego (maści czy kremy), leki przyjmowane doustnie (najczęściej będzie to antybiotykoterapia), lub też zalecić Ci zabieg laseroterapii.

Pamiętaj, że właściwa pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym i dobrze dobrane kosmetyki mogą oszczędzić Ci cierpienia i zdecydowanie poprawić wygląd swojej skóry. Trądzik różowaty uważany jest za dość skomplikowaną chorobę dermatologiczną, dlatego przed rozpoczęciem terapii skonsultuj się ze specjalistą.    Data: 2018-10-29
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty