Kategorie - Matka i dziecko

Jesień w pełni - jakie ubranka wybrać dla dziecka?

Jesień w pełni, zatem pogoda bywa bardzo zmienna. Jednak częściej niż z polską złotą jesienią mamy do czynienia z brzydką i deszczową pogodą. Warto pamiętać, że mając niemowlaka nie można rezygnować ze spacerów. Jednak, aby dziecko nie przeziębiło się bardzo ważne jest jego odpowiednie ubranie. Zatem o czym trzeba pamiętać?

Ubrania dla niemowląt - jakie wybrać na jesień?

Na samym początku należy zadbać o odpowiednią bieliznę. W żadnym wypadku nie może ona powodować dyskomfortu. Zatem należy tutaj postawić na najwyższą jakość materiałów. Najlepszym wyborem jest bielizna bawełniana, która dodatkowo nie podrażnia delikatnej skóry niemowlaka. Warto oczywiście ubrać jeszcze rajstopki, które nie powinny być zbyt małe, aby nie krępowały ruchów. Na samym końcu należy założyć dodatkowo skarpetki. Jeżeli dziecko nosi już buciki, to warto wybrać takie, które są za kostkę, przy czym lepsze są o rozmiar za duże niż na styk. Gdy już mamy ubrane te elementy stroju, należy pomyśleć o bluzeczce i spodniach. Powinny być wykonane z miękkiej bawełny. Nie wskazane są gryzące materiały, takie jak wełna, które powodują duży dyskomfort. Dobrze jeśli bluzeczki mają zapięcie na guziki, co ułatwia ich ubranie przez głowę. Z kolei spodenki nie powinny uciskać dziecka i nie krępować jego ruchów. Kiedy jest już bardzo zimno można dziecku założyć kombinezon, najlepiej na zamek, aby w razie konieczności można go było szybko odpiąć. Na cieplejsze jesienne dni warto zainwestować w kurteczkę.

Ubrania na jesień dla niemowląt - jaką czapeczkę wybrać?

Czapeczka dla niemowlaka jest oczywiście obowiązkowa. Należy bezwzględnie zrezygnować z czapek wełnianych, które podrażniają skórę, a przy tym nie zapewniają komfortu dziecku. W tym przypadku oczywiście najlepiej sprawdzi się wysokiej jakości bawełna o grubym splocie. Czapeczka powinna zakrywać uszy dziecka, aby nie dostało się do nich zimne powietrze. Należy zrezygnować raczej z wiązanych czapeczek na rzecz tych dosyć ciasno ale nie za ciasno oplatających główkę.

Źródło: https://kochanyurwis.pl/    Data: 2018-10-24
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty