Kategorie - Matka i dziecko

Najlepsze czarno-białe zabawki dla niemowląt

Chcesz pomóc swojemu niemowlakowi rozwijać zmysł wzroku? Czy wiesz, że kolor zabawek może mu w tym pomóc? Odpowiednie dobrane barwy przedmiotów to idealny sposób na wspomaganie rozwoju najmłodszych. Nie wierzysz? Sprawdź!

Wielu naukowców z całego świata potwierdziło, że wzrok dziecka do pierwszego roku życia przechodzi znaczące przemiany. Udowodniono, że niemowlęta w wieku dwóch tygodni zaczynają reagować na niektóre barwy. Pierwszymi zauważalnymi przez nich kolorami są czerń i biel, a w późniejszych tygodniach czerwień. W sklepach jest wiele kolorowych zabawek, dlatego postanowiliśmy pomóc i wybraliśmy najlepsze czarno - białe dla niemowląt.

Kontrastowe zabawki dla niemowląt

Dziecko do pierwszego roku życia nie widzi tak dobrze jak osoba dorosła. Jest to jednak zmysł za pomocą, którego poznaje otaczające przedmioty i osoby, dlatego warto poświęcić trochę czasu na jego stymulację. W ciągu pierwszych tygodni maluch dostrzega obiekty, które znajdują się od niego w odległości ok 20-30 cm. Z każdym jednak dniem ta odległość się systematycznie zwiększa i tak w 3 miesiącu można zauważyć, że dziecko swobodnie i dość płynnie podąża wzrokiem za interesującymi go przedmiotami. Jeśli zainwestujemy w kontrastowe zabawki dla niemowlaka to będziemy mieć pewność, że jego mózg będzie pobudzany do intensywniejszej pracy, a tym samym wzrok będzie ćwiczony w optymalniejszy sposób.

Czarno-biała zawieszka

Do momentu kiedy dziecko jeszcze tylko leży dobrze sprawdzi się czarno-biała zawieszka nad łóżeczkiem bądź nosidełkiem. Najfajniejsze są te przedstawiające zabawne zwierzątka. Dzięki zastosowanym kolorom maluch na dłuższy czas koncentruje swoją uwagę. Taka zabawka będzie także pomocna np. w czasie kiedy dziecko choruje i jest płaczliwe. Twoja pociecha choć na chwile będzie mogła oderwać się od nieprzyjemnych rzeczy.

Nowoczesna grzechotka

Niezbędnym przedmiotem Twojej pociechy stanie się nowoczesna grzechotka. Ona także powinna być w kontrastowych kolorach. Najlepiej sprawdzi się dla dzieci w wieku 3-4 miesięcy. Warto pamiętać, że maluch jeszcze nie potrafi dobrze chwytać i trzymać rzeczy, dlatego wybieraj grzechotki lekkie, poręczne i bez ruchomych elementów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że maleństwo nie zrobi sobie krzywdy podczas ruchów, nad którymi nie ma jeszcze w pełni kontroli. Dźwięk tego gadżetu oraz czarno biało czerwona barwa  sprawi, że wzrok będzie prawidłowo stymulowany.

Czarno biała książeczka sensoryczna

Idealną zabawką dla Twojego malucha będzie czarno białą książeczka sensoryczna. Posiada wiele zalet, dzięki którym rozwija nie tylko wzrok, ale też słuch i dotyk. Można je z łatwością składać i rozkładać na jednej stronie, dlatego dziecko nie będzie się rozpraszać dodatkowymi obrazkami tylko skupi uwagę na wybranej stronie. Są niezwykle lekkie i delikatne,  więc dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy. Twoja pociecha może się nią bawić na leżąco lub siedząco a Ty w tym czasie będziesz mu opowiadać co znajduje się na każdej stronie. Z pewnością przypadnie to do gustu maluszkowi.

Kontrastowe zabawki są wyjątkowo potrzebne w pierwszych miesiącach życia dziecka. Warto pamiętać, że nadmiar różnorodnych kolorów może rozpraszać malucha, który przez to stanie się bardziej niespokojny lub rozdrażniony.  Dlatego też ważny jest umiar w ich doborze.

Inspiracje do artykułu dostarczył sklep malaboo.pl    Data: 2018-10-23
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty