Kategorie - Porady

Praktyczne miasto dzięki Systemowi Informacji Miejskiej

Na co dzień nie zastanawiamy się nad organizacją miasta, jednak niejednemu urbaniście może to spędzić sen z powiek. Nieprzypadkowo pewne obiekty powstają w określonych miejscach, do których powinna również prowadzić infrastruktura. Dla większości naturalnym wydaje się, że jesteśmy w stanie dojechać samochodem wszędzie tam, gdzie tylko zechcemy, jednak za takim stanem rzeczy stoi praca urbanistów oraz wszelkie działania w obrębie Systemu Informacji Miejskiej. Chcąc dojść do zabytku czy ważnego punktu, nie musimy nieustannie śledzić trasy na mapie, ponieważ odpowiednie oznaczenia skierują nas do miejsca docelowego. Strzałki prowadzące do katedry, urzędu miejskiego czy innych obiektów wskażą nam drogę i znacznie ułatwią poruszanie się po mieście.

Dzięki SIM nie zabłądzisz

Nieprzypadkowo powstały systemy oznakowania miejskiego, które obejmują różnorodne znaki, w tym także z nazwami ulic i numerami budynków. Taka nawigacja z łatwością doprowadzi nas do celu, szczególnie w rejonach, które są nam obce. SIM usprawnia także pracę listonosza czy kuriera, który nie musi liczyć domów na ulicy, aby dotrzeć do właściwego – wystarczy spojrzeć na numerki przymocowane w widocznym miejscu. Na skrzyżowaniach ulic często możemy znaleźć także oznaczenia informujące o tym, w którą stronę liczby maleją, a w którą rosną. W ten sposób nie musimy spędzać dużo czasu błądząc i czekając na światłach, ponieważ po jednym spojrzeniu będziemy już wiedzieć, w którą stronę powinniśmy się udać.

Spójny system informacji podnosi estetykę miasta

Miejski system informacji przestrzennej to prawdziwe ułatwienie dla mieszkańców, a tym bardziej przyjezdnych. Jednocześnie decydując się na określone oznaczenia, powinniśmy pamiętać o tym, że należy zachować spójność. Jednolite tabliczki nie tylko zwiększają estetykę, ale także są bardziej praktyczne. Przyzwyczajeni do pewnej czcionki, kolorystyki czy innych elementów projektowych, jest nam łatwiej odszukać wskazówkę znajdującą się w innym miejscu. Dlatego tworząc System Informacji Miejskiej, należy zwrócić uwagę na spójną stylistykę. Warto w tym względzie poradzić się specjalistów UTAL – jesteśmy do Państwa dyspozycji, aby pomóc w wyborze najlepszych oznaczeń, które będą czytelne i przejrzyste dla każdego przechodnia oraz kierowcy.

Specjaliści doradzą najlepiej

Poruszanie się po przestrzeni miejskiej odbywa się zwykle za pomocą systemów oznakowania miejskiego, ponieważ to określone tabliczki kierują nas w wybrane punkty i wskazują nazwy ulic, a także zwracają uwagę na budynki – przede wszystkim zabytki czy urzędy. Miejski system informacji przestrzennej powinien być przemyślany, dlatego oferujemy pomoc w projektowaniu nośników. Nie tylko wybieramy najbardziej optymalne rozwiązania konstrukcyjne i architektoniczne, ale także zajmujemy się wykonawstwem. UTAL od ponad dwudziestu lat uczestniczy w realizacji różnorodnych zamierzeń związanych z Systemem Informacji Miejskiej w różnych miastach w Polsce. Jednak nośniki te mogą również być elementem marketingu.    Data: 2018-10-12
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty