Kategorie - Dom i ogród

Fotele do czytania – przegląd najwygodniejszych modeli

Lubisz czytać książki? Dobranie idealnego modelu do zatopienia się w dobrej lekturze nie jest jednak takie proste, jak się wydaje. O czym warto pamiętać przy zakupach?

Niektórzy czytają tylko w łóżku. Inni wolą robić to w fotelu. Gdy zaliczasz się do tej drugiej grupy, sprawdź z nami, jaki model sprawdzi się wtedy idealnie.

 

Wraz ze sklepem internetowym agatameble.pl przygotowaliśmy listę najwygodniejszych foteli do czytania. Wybierz ten, który odpowiada ci najbardziej, aby czytanie było jeszcze przyjemniejsze!

Fotel uszak

Fotele typu uszak to jeden z ostatnich hitów – te inspirowane stylem retro fotele są wyjątkowo wygodne, ponieważ posiadają szerokie oparcie z bocznymi „uszami”, które dają komfortową podporę dla głowy.

Fotel typu uszak może być także uzupełniony o dodatkowy podnóżek, dzięki któremu będzie można wyciągnąć nogi przed siebie i komfortowo czytać kartę za kartą wciągającej książki po ciężkim dniu.

Fotel rozkładany

Jeśli dysponujemy większą sumą, doskonałym wyborem może być także fotel rozkładany. Fotele tego rodzaju są wyposażone w specjalne mechanizmy, które pozwalają na odchylenie w tył oparcia oraz podniesienie części pod nogi. Dzięki temu użytkownik fotela może przybrać na nim pozycje półleżącą.

 

Fotele rozkładane często wyposażone są także w funkcję obracania, dlatego pozwalają na łatwą zmianę pozycji bez potrzeby przestawiania krzesła w inną stronę. Możemy wtedy łatwo sięgnąć do biblioteczki, gdy jest w zasięgu ręki.

Szezlong

To propozycja dla tych osób, które cenią sobie komfort w trakcie czytania książki. Na szezlongu możemy przybrać pozycję półleżącą, podobnie jak na fotelu rozkładanym. Specjalnie kształt powoduje, że to też doskonały mebel do ucięcia sobie regenerującej drzemki.

Warto jednak pamiętać o tym, że szezlong zajmuje więcej miejsca niż zwykły fotel, dlatego należy dokładnie zmienić przestrzeń, w którym chcemy go ustawić.

 

Do sprawdzenia szerokiej kolekcji najwygodniejszych foteli do czytania zaprasza już teraz sklep internetowy agatameble.pl.    Data: 2018-09-28
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty