Kategorie - Dom i ogród

Pomysł na segment - kilka słów o wykańczaniu wnętrz i aranżacji przestrzeni

Deweloperzy oferujący segmenty w Warszawie i okolicy proponują swoim klientom lokale w dwóch wariantach – w stanie deweloperskim oraz pod klucz. Pierwsze to wybudowane lokale bez wykończenia, a więc segmenty z doprowadzonymi wszystkimi mediami, ale bez gniazdek, grzejników czy podłóg.

Klient decydujący się na zakup segmentu np. jak tu http://lakevillage.pl/, mieszkania lub domu w stanie deweloperskim musi się liczyć z koniecznością wykończenia nieruchomości, a więc doprowadzenia jej do stanu pod klucz. Określenia „pod klucz” używa się natomiast w stosunku do lokali gotowych do zamieszkania. Ich cena jest odpowiednio wyższa, a czas oddania inwestycji do użytkowania dłuższy. Większość deweloperów działających na terenie Piaseczna, Nowej Iwicznej, Lesznowoli czy Józefosławia daje klientom możliwość samodzielnego zaprojektowania wykończenia segmentu w ramach oferty „pod klucz”.

Stan surowy – kiedy mogę rozpocząć prace wykończeniowe?

Standardowo deweloperzy oddają do użytku inwestycje gotowe, a więc takie, w których bez obaw o mokre tynki można rozpocząć prace wykończeniowe. Nie jest to jednak warunek, i może się zdarzyć, że dostaniemy klucze do naszego nowego segmentu mimo, iż nałożone na ścianach tynki nie zdążyły jeszcze wyschnąć. Wówczas z pracami wykończeniowymi należy zaczekać aż do całkowitego wyschnięcia tynków i wylewek. Czas ten zależy od pory roku, ale można go skrócić poprzez wymuszone osuszanie ścian.

Pomysł na schody

W segmentach na warszawskim Ursynowie, jak również w wielu innych inwestycjach tego typu zastosowano schody betonowe. Są to gotowe konstrukcje, których nie wylewa się na miejscu. Ich zaletą jest stosunkowo szybki montaż oraz niska cena. Ze względu na swój uniwersalny charakter schody takie można wykończyć na wiele sposobów – przy użyciu nakładek drewnianych, szklano-metalowych balustrad, a także glazury i materiałów tekstylnych. Decydując się na konkretne wykończenie schodów powinniśmy pamiętać, że nie stanowią one wyłącznie ciągu komunikacyjnego łączącego pomieszczenia na różnych kondygnacjach. Są także ważnym elementem dekoracyjnym, który znacząco wpływa na wystrój wnętrza.

Okna tarasowe

Atutem, a zarazem zmorą większości nowoczesnych segmentów w Warszawie i okolicy są duże okna tarasowe, które – w celu zapewnienia prywatności – wymagają zasłonięcia. Najpopularniejszym rozwiązaniem są firany lub zasłony. Jeśli jednak nie chcemy optycznie pomniejszać przestrzeni ciężką aranżacją okna możemy sięgnąć po lżejsze rozwiązanie. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku gustowne żaluzje lub montowane w szybie plisy. Kompromisem pomiędzy zasłonami, a plisami mogą się okazać także rolety typu dzień-noc.

Wiatrołap

W przypadku segmentów, takich jak te w gminie Lesznowola rolę wiatrołapu pełni zamykany korytarz. Taki korytarz to doskonałe miejsce na instalację podręcznej garderoby, w której będzie można powiesić kurtki. W tej roli doskonale sprawdzi się wykonana na wymiar szafa wnękowa.    Data: 2018-09-18
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty