Kategorie - Zdrowie

Czy soczewki kontaktowe są bezpieczne dla oczu?

Soczewki kontaktowe to wyrób medyczny, który jest całkowicie bezpieczny dla oczu, pod warunkiem, że został dobrany przez specjalistę, kupiony od renomowanego producenta oraz odpowiednio pielęgnowany. Dobór skutecznych soczewek korekcyjnych jest możliwy tylko po wcześniejszym przeprowadzeniu dokładnego badania wzroku.

Soczewki kontaktowe - jak używać i czyścić?

Szkła kontaktowe, np. soczewki Ultraflex, to wyrób medyczny, który należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem. Soczewki jednodniowe przeznaczone są do jednorazowego użytku, co oznacza, że po zakończonym dniu, należy zdjąć je z oczu i wyrzucić do kosza, a rano założyć parę z nowego opakowania. Szkła kontaktowe miesięczne to jedna para soczewek do noszenia przez 30 dni. Wymagają one codziennego mycia specjalnym płynem oraz przechowywania, na czas nocy, w sterylnym pojemniku. Nie stosowanie się do zalecanego trybu wymiany soczewek, brak codziennej dezynfekcji (w przypadku soczewek miesięcznych), spanie w soczewkach bądź dotykanie ich brudnymi rękami prowadzi do podrażnień i infekcji oczu w wyniku dostania się do ich wnętrza szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

Bezpieczne dobieranie soczewek korekcyjnych

Soczewki kontaktowe to sposób na efektywną korekcję różnych wad wzroku. Jest to produkt medyczny, dlatego powinien być dobierany przez specjalistę w renomowanym gabinecie okulistycznym. Tylko na podstawie szczegółowego badania wzroku można ocenić stopień natężenia wady, wybrać odpowiedni rodzaj soczewek korekcyjnych, jak i określić ich parametry, np.: stopień krzywizny bazowej czy średnicę. Soczewki kontaktowe dobierane u specjalisty to gwarancja nie tylko skutecznej korekcji wady wzroku, ale i całkowicie bezpiecznej i komfortowej dla narządu wzroku.

Soczewki kolorowe - co trzeba o nich wiedzieć?

Soczewki kolorowe bez mocy korekcyjnych to produkt, który ma na celu jedynie zmianę koloru oczu bądź podkreślenie ich naturalnej barwy. Wybierając produkt od renomowanych producentów, ma się gwarancję wysokiej jakości i bezpieczeństwa jego użytkowania. Barwnik soczewki jest ściśle zamknięty we wnętrzu materiału, przez co nie ma bezpośredniej styczności z gałką oczną, dlatego nie ma ryzyka, że przedostanie się do oczu. Producenci soczewek kontaktowych kolorowych dbają również o to, aby zapewniały one odpowiedni poziom nawilżenia oczu oraz przepuszczały wystarczającą ilość tlenu, aby oczy mogły swobodnie oddychać podczas ich użytkowania.    Data: 2018-08-09
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty