Kategorie - Praca

Praca dla finansistów i ekonomistów w Warszawie - czy trudno ją znaleźć?

Duża ilość ogłoszeń o pracę w Warszawie dla ekspertów w obszarze ekonomii i finansów sprawia, że kandydaci mogą wybierać najlepsze dla siebie propozycje pracodawców. Na atrakcyjne warunki mogą liczyć tylko ci, którzy spełniają wysokie wymagania przyszłych szefów.

Jakich specjalistów z dziedziny ekonomii i finansów szukają warszawscy pracodawcy?

W Polsce w 2018 roku pracodawcy poszukują specjalistów w różnych dziedzinach, zwiększają zarobki i oferują  stabilne zatrudnienie. Na brak ofert nie mogą narzekać m.in. ekonomiści i finansiści. Około 10 procent wszystkich wyników wyszukiwania online frazy „praca Warszawa” dotyczy pracy dla tej grupy kandydatów. Jest zatem z czego wybierać, jeśli spełnia się podstawowe wymagania pracodawców.

Najbardziej poszukiwani są analitycy, księgowi oraz audytorzy i specjaliści w dziedzinie podatków. Wiele ofert pracy skierowanych jest również do doradców, kontrolerów i specjalistów od rynków kapitałowych. Od kandydatów oczekuje się wyższego wykształcenia na kierunkach takich jak ekonomia lub finanse i rachunkowość, rzadziej wykształcenia technicznego. Pracodawcy wymagają też zdolności analitycznego myślenia, a często również doświadczenia na stanowisku podobnym do tego, na które aplikuje kandydat.

Finansiści i ekonomiści szukający pracy w Warszawie powinni znać języki obce (zwłaszcza angielski), niezbędna jest też znajomość oprogramowania potrzebnego do wykonywania poszczególnych zadań. Dobrze widziana jest znajomość pakietów biurowych.

Na jakie warunki mogą liczyć ekonomiści i finansiści w Warszawie?

Warunki oferowane specjalistom z dziedziny ekonomii i finansów różnią się w zależności m.in. od wymagań. Z reguły im większe wymagania, tym większe wynagrodzenie. Praktyka pokazuje jednak, że pracodawcy nie kwapią się z ujawnianiem wysokości zarobków na etapie pisania ogłoszenia. Dlatego warto korzystać z usług agencji pośrednictwa pracy, poszukując zatrudnienia w stolicy. W agencjach wszystkie warunki są od początku jasne.

W większości przypadków pracodawcy poszukują pracowników na stałe. Wykształconym, doświadczonym i posługującym się biegle językiem angielskim (lub innymi językami obcymi) kandydatom przedsiębiorcy oferują wysokie wynagrodzenia, w przypadku analityków i kontrolerów znacznie powyżej średniej krajowej. W związku ze zmianami na rynku pracy w Polsce proponowane warunki są coraz lepsze, ponieważ pracodawcom zależy na pozyskaniu najlepszych kandydatów i ich zatrzymaniu w firmie.

Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia ekonomistom i finansistom oferuje się pakiety korzyści pozapłacowych i możliwość rozwoju w wybranym kierunku.

Czytaj także:  Sytuacja na rynku pracy w Polsce a za granicą- czy jeszcze się opłaca wyjeżdżać do pracy za granicę?    Data: 2018-08-01
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty