Kategorie - Porady

Jaka karma jest odpowiednia dla poszczególnych ras?

Właściciele psów mają świadomość tego, jak ważne jest prawidłowe żywienie zwierząt. Zbilansowana, bogata w składniki odżywcze dieta ma ogromny wpływ na ich zdrowie oraz kondycję. Czym więc powinniśmy się kierować podczas wyboru karmy i czy każda rasa ma inne potrzeby żywieniowe?

Jak dieta wpływa na rozwój psa?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, jak ważne jest prawidłowe odżywanie psa. W tym celu, o wyjaśnienie poprosiliśmy specjalistę ze sklepu Pupilo.pl. Zaznacza on, że dostarczanie czworonogowi wszelkich niezbędnych składników wpływa nie prawidłowe funkcjonowanie jego układu pokarmowego, ale również poprawia ogólną kondycję, wytrzymałość i odporność, zapobiega występowaniu wielu schorzeń, korzystanie działa na rozwój kości, stan skóry, sierści i uzębienia. Ze względu na to, ekspert sklepu Pupilo.pl radzi, aby osoby, które nie mają doświadczenia oraz niezbędnej wiedzy potrzebnej do samodzielnego przygotowywania posiłków skorzystały z gotowych karm, oferowanych przez firmy takie jak np. Acana.

Ranking karm dla psów:  https://www.pupilo.pl/wiadomosc/ranking-karm-dla-psow-top-10-najlepszych/3315/  

Jak dobrać odpowiednią karmę dla psa?

Na wybór konkretnego produktu wpływ powinno mieć wiele czynników. Zapotrzebowanie energetyczne oraz różnorodność niezbędnych składników pokarmowych zależna jest od wieku oraz wielkości psa, a także indywidualnych cech charakterystycznych dla danej rasy. Aktywny retriever powinien otrzymywać inne pożywienie niż mops, który jest typowym kanapowcem. Również niewielki york i potężny dog potrzebują innej karmy. Szczeniaki, dla prawidłowego rozwoju muszą otrzymywać  bogate w witaminy i składniki odżywcze produkty. Szczególne wymagania żywieniowe mają również suki w ciąży, psy po sterylizacji, czy osobniki cierpiące na alergie pokarmowe lub problemy z wchłanianiem.

Te przykłady pokazują, jak różne potrzeby mogą mieć nasze psy. Dlatego warto zdecydować się na żywienie ich specjalistycznymi karmami Acana. Według opinii ekspertów dają one właścicielom gwarancję, że ich czworonożni przyjaciele wraz z pożywieniem otrzymują wszystko, co jest im potrzebne do prawidłowego rozwoju. Karmy Acana charakteryzują się dużą zawartością mięsa, które jest podstawowym składnikiem diety każdego psa. Dodatkowo, są one stworzone z naturalnych, starannie wyselekcjonowanych składników i pozbawione sztucznych wypełniaczy.

Potrzeby żywieniowe labradorów. Więcej informacji:  https://www.pupilo.pl/wiadomosc/jaka-karma-dla-labradora-retrievera-bedzie-najlepsza-ktora-wybrac/6087/  

Osobna karma dla każdej rasy?

Aby ułatwić właścicielom wybór odpowiedniej karmy, wiele firm wprowadza do swojej oferty linie przeznaczone dla konkretnych ras. Tym sposobem np. labrador retriever, będący dużym i energicznym, a jednocześnie narażonym na problemy z układem kostnym i chrzęstnym psem może otrzymywać stworzoną specjalnie dla niego karmę. Będzie ona  bogata nie tylko w wysokoenergetyczne składniki odżywcze, ale również glukozaminę, czy dbające o zdrowie stawów kwasy tłuszczowe. Jednak nie tylko psy z rodziny retriever mogą liczyć na dedykowane i karmy. Na rynku znajdziemy wiele produktów przeznaczonych dla ras dużych, takich jak owczarki niemieckie, czy buldogi oraz małych, do których należą m.in.: yorki, maltańczyki, czy shih tzu. Niektóre firmy oferują również produkty przygotowane z myślą o psach wystawowych.

Uniwersalny produkt dla wszystkich?

Wspomniana już wcześniej firma Acana stworzyła również linię uniwersalnych produktów odpowiednich dla wszystkich psów, bez względu na ich wiek, wielkość, czy rasę. Acana Classic zawiera 50% mięsa i występuje w trzech wariantach smakowych: z mięsem wieprzowym, drobiowym lub rybą. Według producentów, jest ona równie dobra dla retrievera, jak i doga, czy jamnika. Dostarcza ona każdemu psu niezbędnych składników odżywczych w sposób naturalny, tym samym eliminując potrzebę dodatkowej suplementacji za pomocą sztucznych witamin, czy minerałów.     Data: 2018-07-27
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty