Kategorie - Zdrowie

Soczewki kontaktowe - idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia

Osoby aktywne fizycznie, u których wykryto wadę wzroku, nie wyobrażają sobie uprawiania sportu w okularach — na szczęście, zamiast rezygnować z intensywnego życia i sportów ekstremalnych warto wymienić tradycyjne okulary na soczewki. Jakie będą najlepsze w przypadku osób uprawiających różnego rodzaju sport? Sprawdź!

Soczewki kontaktowe dla sportowców

Aktualnie na rynku znaleźć można różne rodzaje soczewek, w tym takie, które zaprojektowane zostały właśnie z myślą o osobach aktywnych. W zależności od sportu, jaki uprawiamy, ważnym dla nas aspektem może być np. wyeliminowania parowania (docenią to szczególnie Ci, którzy w trakcie uprawiania sportów muszą dodatkowo używać np. gogli). Bez względu jednak na to, jaki aspekt soczewek jest dla nas najważniejszy, okuliści są zgodni — do aktywności fizycznych najlepsze są jednorazowe soczewki kontaktowe.

Bakterie, które kochają wodę

Dlaczego to właśnie jednorazowe soczewki są najlepszym rozwiązaniem? Większość sportów, takich jak chociażby pływanie, nurkowanie, ale nawet jazda na nartach lub snowboardzie powoduje narażenie soczewki na bezpośredni kontakt z wodą (w przypadku sportów zimowych na śnieg, który może dostać się do oka). W wodzie znajdują się natomiast różnego rodzaju bakterie oraz grzyby, dlatego, aby podnieść komfort użytkowania soczewek, warto stosować dodatkową ochronę oczu, kiedy jest to możliwe (mowa tutaj np. o goglach oraz okularach do pływania). Soczewki jednodniowe mają tę zaletę, że są jednorazowe, przez co, nawet jeżeli osadzą się na nich jakieś zanieczyszczenia, to dzięki temu, że są one tak krótko używane, nie stanowią one poważnego zagrożenia dla naszych oczu.

Warto zdawać sobie sprawę, że ewentualne zsunięcie soczewki do wody i jej ponowne założenie grozić może m.in. podrażnieniem powierzchni oka lub nawet infekcją, stąd tak ważne jest wybieranie dobrej jakości soczewek jednodniowych — jest to szczególnie istotne, jeżeli zależy nam na komforcie i możliwości skupienia się jedynie na uprawianiu sportu, a nie ciągłym myśleniu o tym, czy soczewka pozostanie na swoim miejscu.    Data: 2018-07-10
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | Kurczak po chińsku | Prezo.pl | świece na prezent | ...zobacz inne polecane strony