Kategorie - Finanse

Kredyt gotówkowy - czy jest dostępny na umowę zlecenie i umowę o dzieło?

Obecnie wielu młodych Polaków pracuje na umowy zlecenie i na umowy o dzieło. Sytuacja ta jest dla nich niekorzystna pod wieloma względami, jednak najbardziej dotkliwa dla większości z nich jest trudność z uzyskaniem kredytu w banku. Z tego powodu trudne jest nie tylko zakupienie własnego mieszkania lub domu, ale także niezbędnych sprzętów agd czy artykułów potrzebnych do przeprowadzenia większego remontu.

 

 

Pożyczki online bez umowy o pracę

 

Powinno się jasno zaznaczyć, że każda osoba, która pracuje w oparciu o umowę zlecenie bądź umowę o dzieło, będzie mogła skorzystać z opcji pożyczenia pieniędzy na dowolny cel w instytucjach pozabankowych. Wystarczy, że nie posiada nadmiernego zadłużenia, a firma pożyczkowa wypłaci kwotę, o którą się wnioskuje. Zaświadczenia o dochodach i formie zatrudnienia są zbędne - nie wymaga się ich na żadnym etapie współpracy z firmą pożyczkową.

 

W instytucjach pozabankowych wszyscy klienci są traktowani jednakowo, bez względu na to, jaki jest ich status zawodowy. Nieistotne jest, ile się zarabia, od jak dawna i jaką umowę podpisało się z pracodawcą. Po pożyczkę online mogą sięgnąć nawet te osoby, które są odsyłane z banków z kwitkiem z powodu zatrudnienia na umowach śmieciowych.

 

Wysokość dochodów nieistotna

 

W bankach kontroluje się zdolność kredytową klientów i wysokość ich dochodów, natomiast instytucje pożyczkowe stawiają na uproszczone procedury kredytowe. W przypadku ich stosowania, wysokość dochodów jest nieistotna, gdyż to sam pożyczkobiorca powinien ocenić, czy jest w stanie spłacić zadłużenie. Jeżeli zarabia się na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło, można skorzystać z pożyczki przez Internet, akceptując, że firma pożyczkowa nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości terminowej spłaty zobowiązania.

 

Jeżeli zarabia się na umowach cywilnoprawnych wystarczająco dużo, by spłacić miesięczne raty pożyczki online, można zaciągnąć ją bez obaw. Warto odpowiedzieć sobie jednak na pytanie, czy tak wysokie dochody są stałe i czy umowa zostanie przedłużona o kolejne miesiące. Jeśli zachodzi uzasadniona obawa, że straci się źródło dochodów, bezpieczniej jest odstąpić od zaciągania pożyczki pozabankowej.

 

Na dowód i bez ukrytych kosztów

 

Pożyczki pozabankowe zaciąga się wyłącznie na dowód osobisty, dlatego osoby pracujące na umowie zlecenie lub umowie o dzieło nie muszą obawiać się, że na którymś etapie zostaną poproszone o weryfikację źródła dochodów. Jeżeli podane we wniosku numer i seria dowodu osobistego są ważne, a dokument nie znajduje się z bazie dokumentów zastrzeżonych, firma pożyczkowa może wypłacić gotówkę. Klient otrzyma ją maksymalnie w ciągu 24 godzin, najpóźniej w kolejnym dniu roboczym. W niektórych instytucjach pozabankowych, pożyczki są wypłacane również w weekendy i dni wolne od pracy w ramach przelewów ekspresowych.

 

Osby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych mogą mieć pewność, że pożyczka przez Internet jest wolna od jakichkolwiek ukrytych kosztów. Wszystkie koszty związane z udzieleniem finansowania są przedstawiane klientowi przed podpisaniem umowy, dzięki czemu ma świadomość,jaka będzie wysokość rat pożyczki i łącznego kosztu zobowiązania. Jeżeli firma pożyczkowa ukryje przed pożyczkobiorcą jakiekolwiek opłaty obowiązkowe lub koszty dodatkowe, jej klient ma prawo odstąpić od umowy pożyczki w każdym momencie bez ponoszenia kosztów z tego tytułu.    Data: 2018-07-10
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty