Kategorie - Dom i ogród

Wybieramy idealn± hu¶tawkę ogrodow±

Hu¶tawki już dawno przestały być jedynie prostymi i niezbyt estetycznymi konstrukcjami przeznaczonymi tylko dla najmłodszych. Nowoczesne modele hu¶tawek mog± stanowić największ± ozdobę ogrodu, a bujać na nich mog± się nie tylko maluchy, ale też cała rodzina. Poszukujesz idealnej hu¶tawki do swojego ogrodu? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem i znajdĽ model, który w pełni odpowie na Twoje oczekiwania.

Po pierwsze, okre¶l swoje potrzeby

Zanim przyst±pisz do wyboru idealnej hu¶tawki ogrodowej, zastanów się nad trzema kluczowymi kwestiami:

  1. W którym miejscu ogrodu ustawisz hu¶tawkę?
  2. Ile miejsca w ogrodzie możesz na ni± przeznaczyć?
  3. Kto będzie korzystał z hu¶tawki (jedynie doro¶li, jedynie dzieci, a może cała rodzina)?

Dzięki odpowiedziom na te pytania będziesz mógł okre¶lić, jaki rozmiar i rodzaj hu¶tawki sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Po drugie, wybierz rodzaj hu¶tawki

Do najpopularniejszych modeli hu¶tawek ogrodowych należ± obecnie:

  • Hu¶tawki wieloosobowe – to najbardziej uniwersalne rozwi±zanie, które sprawdzi się w niemalże każdym ogrodzie (poza przestrzeniami o niewielkiej powierzchni). Zwykle maj± postać szerokich ławek, wykonanych z drewna lub metalu. Ich powierzchnia może być wy¶ciełana miękkimi poduszkami.
  • Hu¶tawki z funkcj± leżenia – to modele hu¶tawek wieloosobowych, które można rozłożyć tak, by oparcie i siedzisko stworzyły jeden poziom.
  • Hu¶tawki-kokony – tego typu modele to poł±czenie jednoosobowych hu¶tawek i siedz±cych, zawieszanych od góry hamaków. Na rynku znajdziesz kokony przeznaczone do samodzielnego zawieszenia lub modele zawieszone na stelażu. Tego typu hu¶tawki ¶wietnie sprawdzaj± się w niewielkich ogrodach, a nawet na tarasach.
  • Hu¶tawki typu bocianie gniazdo – to jednoosobowe modele, które składaj± się z koła (zwykle wykonanego ze sznurka). Ze względu na brak oparcia, wykorzystuje się je raczej do zabawy i bujania najmłodszych, niż do relaksu.

hustawka-ogrodowa-typu-cocoon.jpg

Po trzecie, wybierz materiał, z którego wykonana będzie hu¶tawka

Na rynku znajdziesz:

  • Hu¶tawki plastikowe – s± niedrogie, odporne na warunki atmosferyczne i lekkie. Ich podstawow± wad± jest podatno¶ć na uszkodzenia mechaniczne. Dla wielu osób w±tpliw± pozostaje także kwestia estetyki plastikowych hu¶tawek.
  • Hu¶tawki drewniane – dobrze prezentuj± się w niemalże każdym ogrodzie, niezależnie od tego, w jakim stylu jest on urz±dzony. Z drewna wykonuje się zarówno duże, wieloosobowe ławy, jak i niewielkie hu¶tawki dla maluchów. Zalet± drewna jest imponuj±ca trwało¶ć, jednak, aby się ni± cieszyć, należy pamiętać o regularnej impregnacji hu¶tawki.
  • Hu¶tawki z metalu – s± lekkie, niedrogie i wytrzymałe (chociaż należy zabezpieczać je przed rdzewieniem). Metalowy stelaż hu¶tawki pokrywany jest zwykle miękkim obiciem, które łatwo utrzymać w czysto¶ci, dzięki możliwo¶ci prania w pralce.

hustawki-fotele-wiszace-cocon.jpg

Hu¶tawka to doskonały sposób na to, by cieszyć się ciepłymi dniami, spędzonymi na ¶wieżym powietrzu. Ciekawe modele stylowych i wytrzymałych hu¶tawek ogrodowych znajdziesz w ofercie Miloo Home.    Data: 2018-07-03
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie s± moderowane - widzisz tre¶ci niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgło¶ ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | Kurczak po chińsku | Prezo.pl | ¶wiece na prezent | ...zobacz inne polecane strony