Kategorie - Dom i ogród

Moskitiera - hit czy kit?

Wiosna, lato... - piękne pory roku, dzień jest wtedy dłuższy, a wieczory przy otwartym oknie przyjemne. Jednak całą cudowną atmosferę często zakłócają nam małe, nieraz złośliwe stworzenia - muchy, ćmy lub komary. Jak temu zaradzić?

Wiele osób posiadających podobny problem poleci nam moskitierę, ale czy rzeczywiście jest to złoty środek na owady? Aby mieć pewność zapytaliśmy o to specjalistę z autoryzowanego salonu osłon okiennych Krakżal, Pana Grzegorza Kratiuka.

-Moskitiera to bez wątpienia świetne rozwiązanie na wiosenne i letnie dni. Idealnie sprawdzi się podczas ciepłych wieczorów, podczas których nasze okna zazwyczaj otwarte są na oścież i nie chcemy aby owady dostały się do środka. Dobrze dobrana moskitiera z całą pewnością dużo lepiej spełni swoje zadanie niż siatki oferowane w marketach. - odpowiada specjalista.

Większość osób wyobraża sobie moskitiery jako wielkie siatkowe płótno, które generalnie nie różni się od siebie niczym poza ceną. Czy faktycznie ten produkt nie ma żadnych szczególnych cech?

- Absolutnie to nie jest prawdą. Moskitiery dzielą się na 3 rodzaje. Pierwsze z nich to moskitiery ekranowe. Są łatwe do ściągnięcia np. na zimę, a ich montaż jest bardzo łatwy i odbywa się bez wiercenia dziur w oknie. Kolejny model to moskitiery okienne lub drzwiowe w formie rolety. Ich niezwykłą cechą jest to, że są bardzo łatwe w obsłudze, może je bez problemu szybko zamknąć i otworzyć. Ten rodzaj moskitier nadaje się również do okien dachowych. Ostatni rodzaj moskitier to drzwi siatkowe. Jest to bardzo praktyczny produkt zwłaszcza dla osób posiadających balkon lub taras. Można je otworzyć na oścież i nie trzeba pamiętać o dokładnym zamknięciu, gdyż ten model posiada system automatycznego domykania. To wielka wygodą w użytkowaniu zwłaszcza jeśli w domu mamy małe dzieci.- odpowiada Pan Grzegorz.

Jak widzimy każda z moskitier jest inna, ma inne funkcję, które ulatwiają użytkowanie. Zastanawia nas jeszcze fakt, czy moskitiery zakupione w autoryzowanym salonie osłon okiennych posiadają inne, dodatkowe atuty?

- Zalet kupowania moskitier w salonie jest bardzo wiele, jednak najważniejszą chyba jest ich trwałość. Moskitiery kupione w markecie wytrzymują zazwyczaj tylko lato, szybko się odklejają i niszczą. Moskitiery z salonu wykonane są z włókna szklanego, dzięki czemu są bardzo trwałe i wytrzymują długie lata. Kolejną ważną cechą jest to, że ramki siatek można dobrać pod kolor okien. Bogata gama kolorystyczna umożliwia dopasowanie moskitiery do koloru okna oraz elewacji. - odpowiada specjalista.

A co w przypadku posiadania zwierząt domowych? Czy zdarza się, że moskitiera zostaje rozerwana lub zniszczona przez naszego pupila chcącego wyjść na zewnątrz?

- Drodzy Państwo bez obaw. W autoryzowanym salonie istnieje możliwość wykonania moskitiery na indywidualne zamówienie klienta. Wykonujemy specjalne siatki z przejściem dla zwierzaków. Naszą specjalnością są również siatki plisowane boczne, które świetnie sprawdzają się przy dużych przeszkleniach, a także drzwi przesuwne. Elastyczność naszej firmy w połączeniu z możliwościami technologicznymi pozwala nam wykonać najbardziej skomplikowany produkt, dzięki czemu nasi klienci otrzymują to co dokładnie potrzebują. - odpowiada pan Grzegorz.

Jak widzimy wraz z wiosną możemy cieszyć się świeżym powietrzem z otwartych okien wyposażonych w innowacyjne moskitiery. Jeśli zależy nam na trwałości to wybierzmy te dopasowane do naszych okien oraz potrzeb.

Artykuł stworzony przy współpracy z producentem inteligentnych systemów okiennych wolakrakzal.com.pl    Data: 2018-06-20
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty