Kategorie - Finanse

Czy warto założyć konto bankowe dla dziecka

Czy warto założyć konto bankowe dla dziecka? Zdecydowanie tak! Poznaj najważniejsze korzyści płynące z faktu posiadania przez Twoją pociechę własnego, prawdziwego rachunku, aż do osiągnięcia pełnoletności, gdy przejmie pełnię praw do dysponowania swoimi pieniędzmi.

Przedsiębiorczość od najmłodszych lat

Człowiek uczy się przez całe życie, ale to początki są najważniejsze. Kolejne lata życia oznaczają nie tylko wejście na ścieżkę edukacji, ale także nabywanie szeregu umiejętności w codziennych sytuacjach. Podpatrując dorosłych, młody człowiek uczy się praktycznie wszystkiego: kultury osobistej, wzorców zachowań, praktycznych kompetencji czy szeroko rozumianej, życiowej mądrości.

Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby jego dziecko było zaradne, a w przyszłości odniosło sukces nie tylko w życiu prywatnym, ale i finansowym. Żeby tak się stało, potrzeba mu umiejętności zarządzania pieniędzmi. Już od najmłodszych lat możemy zaszczepiać żyłkę przedsiębiorczości, między innymi tłumacząc w obrazowy sposób podstawy działania rynku czy mechanizmów ekonomicznych w codziennym życiu. Pomocne jest również przekazywanie niewielkich kwot, dobrze znanego „kieszonkowego”, żeby dziecko uczyło się oszczędzać na konkretny cel i mądrze dysponowało zasobami.

Czy wiesz, że konto oszczędnościowe dla dziecka jest współcześnie standardem? Oczywiście taki rachunek nie działa identycznie, jak ten dla dorosłych, ale młody klient może korzystać z wielu przydatnych funkcji. Zazwyczaj chodzi o wykonywanie przelewów (zatwierdzanych przez rodziców) czy doładowania telefonu online. Dziecięce konto da się wygodnie obsługiwać w ramach aplikacji mobilnych, a także poprzez czytelne, intuicyjne strony internetowe. Tym samym dziecko uczy się umiejętności, które zdecydowanie przydadzą się w dorosłym życiu. Co najważniejsze, na kontach, które można otworzyć do 13. roku życia, banki proponują oprocentowanie, dzięki któremu oszczędzanie się opłaca, a zarazem stanowi wartość edukacyjną. Młody klient widzi, że warto czekać na kapitalizację odsetek. Gdy na pewnym etapie nauczania szkolnego pojawią się podstawy ekonomii, na pewno z miejsca ma szanse na „szóstki”!

Konto po 13. roku życia

Wraz z przejściem z wieku dziecięcego do nastoletniego zmienia się podejście do pieniędzy, zarówno ze strony nieletnich, jak i rodziców oraz opiekunów. Nastolatek otrzymuje większe kieszonkowe lub podejmuje się pierwszych zarobkowych zajęć. Tym bardziej, jeśli pracuje, może potrzebować konta w banku, żeby otrzymywać wypłatę. Z kolei rodzicom wygodniej przekazywać środki w każdej chwili, np. w trakcie wakacji. Konta typu 13+ pozwalają na naukę samodzielnego zarządzania budżetem, a także oszczędzania własnych środków. Sprawdź dostępne możliwości na stronie http://oszczedzajnakoncie.pl/.    Data: 2018-06-18
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | Kurczak po chińsku | Prezo.pl | świece na prezent | ...zobacz inne polecane strony