Kategorie - Finanse

Raty czy gotówka? Zobacz, co opłaca się w Twojej sytuacji?

Często, przed zakupem, np. samochodu zastanawiamy się, czy lepiej kupić go za gotówkę, czy wziąć na raty. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które posiadają ofertę rat oprocentowanych na 0%. Na co warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu takiego wyboru? Co opłaca nam się bardziej?

Gotówka a raty 0%?

Z ekonomicznego punktu widzenia, gdy decydujemy się na zakup za gotówkę, takie rozwiązanie powinno być dla nas korzystniejsze. Jeśli płacimy za dany produkt gotówką lub przelewem, sprawa jest prosta – pieniądze znikają od razu z naszego konta lub portfela. Takie rozwiązanie sprawia jednak, że nasz budżet może zostać znacznie nadwyrężony. Jeśli zdecydujemy się na ratalną spłatę produktu, zawsze coś nam w kieszeni zostanie.

Zakup na raty – obecne możliwości

Zakupy na raty kojarzą nam się najczęściej z opłatą za uruchomienie kredytu, prowizjami i odsetkami. Jednak obecnie na rynku istnieje wiele firm pożyczkowych, które posiadają w swojej ofercie nieoprocentowane kredyty ratalne – w wielu przypadkach pozbawione są one wszelkich kosztów. Decydując się na taki kredyt, mamy pewność, że gdy podsumujemy wszystkie raty, wynik będzie równy sumie, jaką wydalibyśmy przy zakupie za gotówkę. W takim wypadku warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej skorzystać z zakupów na raty, niż od razu pozbyć się znaczniej sumy z portfela.

Zalety zakupów na raty

Decyzja o ratalnej spłacie za zakupy wiąże się z wieloma plusami. W przypadku starania się o kredyt gotówkowy, hipoteczny, czy kartę kredytową, w wypełnianym przez nas wniosku natkniemy się na pytanie dotyczące naszych comiesięcznych zobowiązań finansowych, które dotyczyć mogą innego kredytu lub rat. Jeżeli w przeszłości dokonaliśmy zakupu na raty, a płatności regulowaliśmy w terminie, dla banku oznaczać to będzie, że jesteśmy wiarygodnym klientem, a co za tym idzie, bank wystawi nam lepsza ocenę kredytową, niż osobom, które nigdy nie były zadłużone. Kolejnym plusem jest fakt, że nie pozbywamy się całej gotówki jednorazowo. Pozostaje ona w naszym budżecie i zawsze możemy ją wykorzystać w innym celu. Następnym plusem, który wiąże się z faktem nie wydania całej gotówki, jest możliwość zainwestowania jej. Pieniądze, znajdujące się w naszych rękach, możemy wpłacić na konto oszczędnościowe lub lokatę. Dzięki takiemu posunięciu wygenerujemy jakiś zysk.

Zastanawiając się nad tym, czy dokonać zakupu gotówkowego, też czy ratalnego, ważne jest, byśmy dobrze przemyśleli swoja sytuacje finansową, a podejmując wybór mieli pewność, że rozważyliśmy wszystkie oferty, które dostępne są na dzisiejszym rynku. Pomoże nam w tym www.ratkomat.pl.    Data: 2018-06-18
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | Kurczak po chińsku | Prezo.pl | świece na prezent | ...zobacz inne polecane strony