Kategorie - Dom i ogród

Technologia Smart w pralce – zalety inteligentnej pralki

Smartfona ma chyba każdy, podobnie jak Smart TV – urządzenia tego typu stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, że producenci oferują nam także inteligentną pralkę, lodówkę i inne sprzęty domowe. Zanim jednak ulegniesz modzie, dowiedz się, co oznacz to „smart” i czy na pewno warto. Zachęcamy do lektury poniższego tekstu, a poznasz najważniejsze zalety smart-pralek.

Do niedawna zachwycała nas pralka AddWash Quickdrive, teraz króluje już tzw. inteligentna pralka – jak np. LG TurboWash czy Samsung Qdrive. To nowoczesne urządzenia, które każdy z nas chętnie widziałby w swoim domu. Jednak mimo że marzymy też o najnowszym modelu Mustanga, zwykle jeździmy poczciwą i dobrą Skodą. Warto rozważyć, czy na pewno pralka typu Smart jest dla nas niezbędna – oto jej główne zalety.

Nowoczesne rozwiązania to już standard

Nowoczesne systemy to dla wielu producentów norma, o czym świadczą m.in. pralka AddWash czy LG Steam Touch. Trwa ciągły wyścig o miano najlepszych rozwiązań, nic więc dziwnego, że możemy wybierać z coraz to nowych urządzeń typu Smart. Inteligentna pralka oferuje mianowicie bogaty pakiet funkcjonalności, które znacznie ułatwiają nam prowadzenie domu i wykonywanie codziennych obowiązków.

Zdalne sterowanie z poziomu telefonu

Największą zaletą, jaką ma inteligentna pralka – czy to Qdrive, czy Candy – jest możliwość sterowania nią za pomocą smartfonu lub tabletu. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, aby móc uruchomić pranie, zatrzymać, wybrać konkretny program, skorzystać z porad itd. Co więcej, dzięki systemowi Smart Control proces prania możemy monitorować, zerknąć na zużycie energii oraz wody itd. Inteligentna pralka wyśle nam sygnał, że pranie już czeka na rozwieszenie!

Usterka lub błąd? Nie musisz wzywać pomocy

Wiele pralek, jak np. Samsung Quickdrive, ma też system monitorowania błędów, np. Smart Check. Wysyła on na nasze urządzenia przenośne informacje dotyczące znalezionej usterki, więc możesz wszystko kontrolować mimo odległości. Od razu można wykryć, w czym jest problem, a także, czy musimy wzywać na pomoc serwisanta. Smartfon przestał być już tylko telefonem, a zamienił się w system dowodzenia innymi urządzeniami w naszym domu!

Monitoruj koszty

Kolejną zaletą, jaką ma pralka inteligentna, jest na pewno łatwy i wygodny monitoring kosztów, gdyż na telefonie można sprawdzić dokładne zużycie energii oraz wody danego cyklu prania. Ponadto Qdrive czy inna pralka doradzi nam optymalny program, np. oszczędny. Jeśli chętnie czytamy porady, możemy też poczytać o wielu kwestiach, np. wymianie filtra, dbaniu o sprzęt itp. Taki przewodnik na pewno pomoże nam odpowiednio używać pralki, co podniesie jej żywotność.

     Data: 2018-05-07
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty