Informacje - Dom i ogród

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?

Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy?

Ogólna charakterystyka stylu skandynawskiego

Wszystkie pomieszczenia urządzane w stylu skandynawskim są przede wszystkim jasne. Tak jest również w przypadku łazienki. Skandynawowie kochają naturalne materiały takie jak drewno i kamień. Projekty łazienek są zdominowane przez odcienie bieli i szarości. Minimalistyczne formy stanowią bazę dla stworzenia wyjątkowej aranżacji, która odznacza się dużą dozą elegancji. Skandynawskie wnętrza wydają się surowe, dlatego kluczową rolę odgrywają dodatki, które je ożywiają i nadają im bardziej przytulny charakter. Drobne akcenty w postaci kolorowych pojemników, na przykład kubków na szczoteczki do zębów lub innych praktycznych akcesoriów, przełamują monochromatyzm łazienki. Podgrzewana podłoga sprawia, że pomieszczenie kojarzy się w bardzo pozytywny sposób.

 

Podłoga – drewno czy inne praktyczne rozwiązanie?

W salonach i sypialniach w stylu skandynawskim wręcz obowiązkowa jest obecność drewna, ale pojawia się ono również w wykończeniu łazienki. Drewno prezentuje się fantastycznie, ale nie jest praktycznym materiałem, jeśli chodzi o pomieszczenia narażone na działanie wody. Przede wszystkim konieczny jest wybór desek z drzew charakteryzujących się ograniczonym stopniem nasiąkliwości i w tej kwestii największy wybór jest wśród drewna egzotycznego. Niestety drewno wymaga konserwacji, jeżeli ma nam służyć przez co najmniej kilka lat. O wiele mniej problematyczne w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości oraz dobrej kondycji są płytki do łazienki. Można wybrać wzory drewna, które do złudzenia przypominają naturalny rysunek tego materiału. Inna opcja to zastosowanie kamienia, który również znakomicie wpisuje się w skandynawską estetykę.

 

Efektowne dodatki wpływające na klimat łazienki

Niestety mała łazienka jest równoważna z ograniczonymi możliwościami dekorowania wnętrza, dlatego w takiej sytuacji warto wstawić na przykład mały barwny dywanik lub kolorowe pojemniki. W przypadku znacznie większej przestrzeni ciekawy charakter wnętrza uzyska się poprzez wstawienie stylowej komody. Bez względu na wielkość pomieszczenia nie można zapomnieć o lustrze. Najlepiej wstawić jak największe. Skandynawskie nowoczesne łazienki uwielbiają światło i efekt przestronności.

 

Ceramika i meble – na co zwrócić uwagę?

Aranżacja łazienki wymaga dopasowanie do siebie wielu elementów – nie tylko płytek lub innego materiału podłogowego i ściennego, ale również ceramiki i mebli. Wyboru odpowiednich elementów można dokonać, wchodząc na mo.design/category/lazienka/. Propozycje marki Mo stanowią kwintesencję eleganckiego stylu. Jest to marka z wieloletnim doświadczeniem, która do tej pory działała jako Cermag. Do łazienki o charakterze skandynawskim warto wybierać meble z lakierowanymi frontami i szklanymi elementami. Siła aranżacji tkwi w prostocie.    Data: 2018-04-23


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Kosą po patelni | Hapi Hapi | ACT-Natural | Kolorowa Ryba | MiniMili.pl |