Informacje - Edukacja

Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?

Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu.

Jak kształtują się ceny książek na rynku wydawniczym?

Koszt zakupu książek  jest bardzo zróżnicowany i zależny od wielu czynników. Za nowości płacimy oczywiście znacznie więcej. Cena przeciętnej książki z kategorii bestsellery zawiera się w przedziale 25-55 złotych. Ta suma nie wydaje się może tak znacząca w przypadku jednorazowego zakupu, jednak jeśli należymy do grona zapalonych czytelników, to wydatek będzie odczuwalny. Jakie mamy zatem inne możliwości poza odwiedzinami księgarni stacjonarnej? Jedną z nich jest porównanie cen i zamówienie wybranych pozycji w księgarni internetowej.

Oferta księgarni internetowych - czy warto korzystać?

ksiegarnia-internetowa.jpg

Księgarnie internetowe to ciekawa alternatywa dla punktów stacjonarnych. Z pewnością największą zaletę stanowi możliwość porównania ofert. Dzięki temu o wiele łatwiej znaleźć pozycję godną uwagi w atrakcyjnej cenie. Przy zakupie większej ilości książek nawet kilka złotych stanowi sporą różnicę. Sam koszt to jednak nie wszystko. Niektóre z książek bardzo szybko się wyprzedają, zwłaszcza gdy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W księgarniach internetowych nie powinno być tego problemu. Odwiedzić możemy przecież kilka sklepów, bez potrzeby wychodzenia z domu. To również możliwość znalezienia rzadkich pozycji, czyli tzw. białych kruków. Ponadto w sklepach online znacznie częściej pojawiają się ciekawe promocje. Konkurencja jest tu znacznie większa, dlatego muszą one przyciągnąć do siebie klientów. Najlepszym rozwiązaniem są więc obniżki, na których możemy skorzystać. Jednym z miejsc godnych uwagi pod tym względem jest księgarnia naukowa PWN. Znaleźć można w nim bowiem zarówno podręczniki, książki naukowe, jak i powieści oraz popularne bestsellery. Nie zabraknie także atrakcyjnych ofert cenowych.

Ebooki zamiast książek papierowych?

Wszelkie dane pokazują, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się książki w wersji elektronicznej, czyli ebooki. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Zwolennicy chwalą je przede wszystkim za przystępne ceny i łatwy dostęp (ebooki po opłaceniu można zazwyczaj pobrać na dysk urządzenia mobilnego: laptopa, tabletu czy nawet smartphona). Przeciwnicy dodają jednak, że czytanie z ekranu znacznie różni się od formy tradycyjnej. Szelest kartek, zapach stronnic, faktura- to wrażenie zmysłowe, które dla wielu osób są równie istotne, co treść. Niemniej, ebooki także dostępne są w sklepach online, w tym w księgarni internetowej PWN. Przeważnie ich cena będzie niższa od książek tradycyjnych.

Zakup książek w księgarni internetowej to rozwiązanie, które niesie ze sobą szereg nowych możliwości. Przekłada się to na zwiększoną wygodę i atrakcyjne ceny, zwłaszcza że łatwo i szybko można porównać wiele ofert. Jest to zatem doskonała alternatywa dla sklepów stacjonarnych.    Data: 2018-04-19


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Old Timers Garage | Kolorowa Ryba | Biolumed | Sportera Fitness | ACT-Natural |